Quantcast
لوکتو | گزارش مالی شرکت نینتندو؛ موفقیت مالی با فروش فراتر از انتظار سوییچ
ورود عضویت

گزارش مالی شرکت نینتندو؛ موفقیت مالی با فروش فراتر از انتظار سوییچ

توسط احمدرضا آوار در تاریخ 15 بهمن 1396
گزارش مالی شرکت نینتندو؛ موفقیت مالی با فروش فراتر از انتظار سوییچ

با عرضه کنسول سوییچ، بازی Super Mario Oddyssey و Legend Of Zeld: Breath Of The Wild  امسال صنعت بازی‌سازی در قبضه شرکت نینتندو بود و همین سه کلمه می‌تواند گواهی بر این موضوع باشد؛ موضوعی که فعالان صنعت بازی‌سازی را غافلگیر کرد و بازیکنان را به وجد آورد. شرکت ژاپنی نینتندو پس از عرضه ناموفق کنسول Wii U، دوباره قدرت خود را به رخ رقبا کشید و تمام رکورد‌های فروش را جابجا کرد. 

بر اساس ارقام اعلام شده توسط این شرکت، در بازه ۹ ماهه از زمان عرضه کنسول نینتندو سوییچ تا به حال، میزان فروش این شرکت به رقم ۷.۹ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، رشد ۱۷۹ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین رقم ۱.۴ میلیارد دلار سود از این فروش عاید این شرکت شده است که رشد ۴۹۴ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. 

 

رشد سود ۴۹۴ درصدی برای تمامی شرکت‌های دنیا، یک رویای دست نیافتنی است؛ اما مسئولین نینتندو با رسیدن به این موضوع، تسلط خود بر بازار سرگرمی را بار دیگر اثبات کردند. 

شرکت نینتندو در این بازه ۹ ماهه موفق شده تا ۱۲.۱۳ میلیون نسخه از کنسول سوییچ را به فروش برساند. همچنین تعداد ۲.۷۴ میلیون عدد از این کنسول در طی تعطیلات کریسمس به فروش رفته است که رکورد فروش کنسول‌های فروش رفته در تعطیلات سال نوی میلادی را با اختلاف زیادی پشت سر می‌گذارد و رقم نهایی فروش سوییچ را به ۱۴.۸۷ میلون می‌رساند. همچنین به گفته مقامات نزدیک به این شرکت، این کنسول توانسته تا فروش ۶ ساله کنسول Wii U را پشت سر بگذارد و خاطره تلخ آن‌را از ذهن‌ها پاک کند. 

 

این شرکت در زمینه فروش نرم‌افزار نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است. بازی Super Mario Odyssey در بازه ۹ ماهه موفق به فروش ۹ میلیون نسخه‌ای شده است؛ بازی Mario Kart 9 Deluxe توانسته ۷.۳ میلیون نسخه به فروش برساند و بازی Splatoon 2، فروش ۴.۹ میلیون نسخه ای را تجربه کرده است. 

 

بر اساس اعلام نینتندو، ۸ عنوان از این شرکت در سال گذشته موفق به رسیدن به فروش میلیونی شده‌اند و توانسته‌اند تا سود این شرکت از فروش نرم‌افزار را به اندازه قابل توجهی افزایش دهند. همچنین فروش کلی بازی‌های این شرکت به رقم ۴۷ میلیون نسخه رسیده است. به گفته نینتندو، عرضه سوییچ تاثیری در فروش کنسول 3DS نداشته است و دو بازی Pokemon Ultra Sun و Pokemon Ultra Moon توانسته‌اند تا در پلتفرم این کنسول، فروش ۷ میلیون نسخه‌ای را تجربه کنند. 

قسمت دیگری از گزارش‌های این شرکت شامل فروش SNES Classic و Amiibo می‌شود که به گفته مسئولان نینتندو، فروش خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و نسبت به سال گذشته با رشد قابل توجهی همراه بوده‌اند. قسمت موبایل نینتندو نیز با عرضه بازی‌های Super Mario Run، Fire Emblem Heroes و Animal Crossing : Pocket Camp ، رشد ۱۷۲ درصدی را تجربه کرده است. این موضوع از زمان تغییرات استراتژی این شرکت در قبال پلتفرم موبایل محقق شده است و همکاری با شرکت اپل، کمک زیادی به سوددهی بخش موبایل این شرکت کرده است.

 

با توجه به صف بازی‌های آینده این شرکت مانند Bayonetta 2، Kirby Star Allies و Detective Pikachu به همراه موج عظیمی از بازی‌های توسعه دهندگان شخص ثالث، می‌توان آینده فوق‌العاده خوبی را برای کنسول سوییچ در نظر گرفت. 

 


برچسب ها: نینتندو سوییچ

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

معرفی نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ، جدیدترین کنسول از شرکت ژاپنی نینتندو است. با کنسول نینتندو سوییچ بیشتر اشنا شوید.

عماد عامری - 05 آبان 1396

بازی Mega Man 11 معرفی شد

شرکت کپکام با انتشار تریلری، رسما از این بازی رونمایی کرد. با لوکتو و تماشای اولین تریلر این بازی همراه باشید.

حسام افرومند - 14 آذر 1396

بازی Stardew Valley به زودی برای پلی استیشن ویتا عرضه خواهد شد

استودیو ConcernedApe عرضه این بازی برای کنسول دستی پلی استیشن ویتا در سال ۲۰۱۸ را تایید کرد. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 18 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Nintendo Switch

دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب