Quantcast
لوکتو | ترین ها ۷ - آشنایی با ۱۰ بازی برتر سبک Permadeath
ورود عضویت

ترین ها ۷ - آشنایی با ۱۰ بازی برتر سبک Permadeath

توسط سجاد سعیدی در تاریخ 21 بهمن 1396
ترین ها ۷ - آشنایی با ۱۰ بازی برتر سبک Permadeath

در بازی‌های نقش‌آفرینی، چه رایانه‌ای و چه رومیزی، «permadeath» به مکانیکی گفته می‌شود که پس از مُردن شخصیتی که در کنترل مخاطب بوده است دیگر نمی‌تواند به بازی برگردد و به‌عبارتی به برای همیشه مُرده است. در واقع permadeath یک نوع برداشت واقع‌گرایانه بر قضیه‌ی مرگ و زندگی در بازی‌ها محسوب می‌شود. به طوری که بعضاً در برخی عناوینی که از این مکانیک استفاده کرده‌اند، می‌توانیم به یک مفهوم «هستی‌گرایی» برسیم. 
Permadeath در عصر حاضر صنعت بازی‌های رایانه‌ای به یکی از مرسوم‌ترین مکانیک‌ها تبدیل شده است و تقریبا می‌توان آن را یک نوع عنصر موفقیت در آثار مستقل یافت. علاوه بر آن مخاطبین و طرفداران چنین سبک و مکانیکی با تمام سختی‌ها و چالش‌هایی که آن‌ها را در طول بازی تهدید می‌کند کنار می‌آیند و حتی یک تجربه منحصر به فرد را بدست می‌آورند.  یکی از تازه‌ترین بازی‌هایی که از چنین ویژگی بهره میبرد عنوان «Crypt of The NecroDancer» است. همین موضوع بهانه‌ای شد که  ۰‍۱ بازی برتری که حول محور مکانیک Permadeath می‌چرخند را معرفی کنیم.

 

نظر شما در مورد این بازی‌ها چیست؟ کدام‌یک از آن‌ها را تجربه کرده‌اید؟ کدام بازی در لیست ما نبود؟شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

پنج دلیل که چرا بازی Heavy Rain فیلم تعاملی بدی است

به بهانه عرضه بازی Detroit: Become Human نگاهی به بازی Heavy Rain، از جنجالی‌ترین آثار دیوید کیج به عنوان یک فیلم تعاملی می‌اندازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 06 خرداد 1397

بهترین فیلم های جشنواره کن 2018

به بهانه پایان جشنواره فیلم کن 2018، نگاهی به بهترین فیلم‌هایی که در این جشنواره اکران شدند، می‌اندازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 06 خرداد 1397

ترین ها ۶ - ناامیدکننده ترین اتفاقات گیمینگ سال ۲۰۱۷

در کنار تمام اتفاقات خوب سال ۲۰۱۷، برخی موضوعات باعث ناامیدی طرفدارها و گیمرها شدند. با لوکتو و مرور ناامیدکننده ترین اتفاقات گیمینگ سال ۲۰۱۷ همراه باشید.

سجاد سعیدی - 16 بهمن 1396


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب