Quantcast
لوکتو | دلیل اتفاق مهم انتهای فیلم Avengers: Infinity War مشخص شد
ورود عضویت

دلیل اتفاق مهم انتهای فیلم Avengers: Infinity War مشخص شد

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 22 اردیبهشت 1397
دلیل اتفاق مهم انتهای فیلم Avengers: Infinity War مشخص شد

توجه! این مطلب حاوی اسپویلر فیلم Avengers: Infinity War است. اگر فیلم را تماشا نکرده‌اید، از خواندن این مطلب صرف نظر کنید.

 

 

اگرچه بسیاری مقصر اصلی اتفاقات انتهای فیلم Avengers: Infinity War را پیتر کوئیل می‌دانند، اما عده‌ای از طرفداران این فیلم نیز اشاره کرده‌اند که ثور موقعیت کشتن ثانوس را داشته و آن را هدر داده است.

 

در انتهای فیلم Avengers: Infinity War شاهد هستیم که ثانوس به واکاندا آمده تا سنگ ذهن را از ویژن بگیرد و پس از جمع کردن تمام سنگ‌ها، ثور، خدای رعد با تبر جدید خود، Stormbreaker، به او حمله می‌کند و با موفقیت سینه ثانوس را می‌شکافد، اما این اتفاق باعث نمی‌شود تا ثانوس بشکن بزند و نیمی از هستی را پاک کند؛ عملی که بلافاصله باعث ایجاد احساس گناه و پشیمانی در ثور می‌شود.

جو روسو در مصاحبه‌ای گفت «قابل درک است که بسیاری ثور را برای اتفاقات پیش آمده مقصر بدانند و این سوال را مطرح کنند که چرا ثور، سر ثانوس را هدف قرار نگرفت. دلیل عمل ثور این بوده است که او می‌خواسته به ثانوس نشان دهد که انتقامش را گرفته است و شکست را در چهره او ببیند.»

ثور اصولا شخصیت چندان باهوشی نیست و به عنوان یکی از شخصیت‌های احساساتی دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود و ضربه او به ثانوس نیز کاملا از روی احساس است. او انتقام را اولویت قرار می‌دهد و همین عمل باعث می‌شود تا بهای سنگینی بپردازد.

 

جو روسو در ادامه گفت: «اگر ثور به نجات هستی فکر می‌کرد، ثانوس را کشته بود و هیچ کدام از آن اتفاقات نمی‌افتادند. اما ثور هم شخصیتی است که درد و رنج بسیار زیادی را تحمل می‌کند و همین آستانه تحمل اوست که باعث می‌شود مخاطب با او هم‌ذات‌پنداری کند و داستان او را دنبال کند. داستان‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و ما باید تلاش کنیم تا هر داستان را از زاویه دید شخصیت‌های آن ببینیم.»

البته ثور همچنان در فیلم Avengers 4 حضور دارد و شاید این شانس را پیدا کند که اشتباهات خود را جبران کند. اما پیتر کوئیل چنین فرصتی نخواهد داشت زیرا به گفته جو روسو، او مرده است.

 

ثانوس نیز سنگینی کاری را که انجام داده حس می‌کند. روسو درباره او گفت: «او پس از بشکن زدن، به یک بعد فراواقعی، درون سنگ روح می‌رود و احساس گناه خود را بابت کارهایی که انجام داده، بیان می‌کند. این سکانس نشان داد که ثانوس شخصیتی بسیار پیچیده است.»

 

فیلم Avengers: Infinity War هم اکنون در حال اکران است و پس از آن، فیلم Ant-Man and the Wasp در تاریخ 6 ژوئیه 2018، فیلم Captain Marvel در تاریخ 6 مارس 2019 و فیلم Avengers 4 در تاریخ 3 مه 2019 اکران می‌شوند.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

اولین تریلر فیلم Avengers: Infinity War منتشر شد

سرانجام اولین تریلر فیلم Avengers: Infinity War، آخرین فیلم دنیای سینمایی مارول، عرضه شد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 08 آذر 1396

دنباله فیلم Spider-Man: Homecoming به زودی ساخته خواهد شد

استودیو مارول و شرکت سونی به صورت رسمی از Jon Watts برای ساخت ادامه فیلم اسپایدرمن دعوت به عمل آوردند. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 20 آذر 1396

فیلم های ابرقهرمانی که در آینده اکران خواهند شد

فیلم‌های ابرقهرمانی، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری محبوب هستند. با هم نگاهی به تمام فیلم‌های ابرقهرمانی که در آینده اکران می‌شوند، می‌اندازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 25 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Avengers: Infinity War
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب