Quantcast
لوکتو | هزینه ساخت Shadow of the Tomb Raider مشخص شد
ورود عضویت

هزینه ساخت Shadow of the Tomb Raider مشخص شد

توسط احمدرضا آوار در تاریخ 22 اردیبهشت 1397
هزینه ساخت Shadow of the Tomb Raider  مشخص شد

عنوان آینده شرکت Square Enix یعنی Shadow of the Tomb Raider قرار است تا هزینه سنگینی را بر این شرکت تحمیل کند و شاید این موضوع دلیل محکمی بر پروژه‌های کم‌ریسک اخیر این شرکت باشد. پروژه‌هایی که صرفا با هدف سودآوری طراحی شده‌اند و قصد دارند تا تراز مالی این شرکت را به سمت مثبت شدن سوق دهند. 

استودیوی Eidos Montreal که وظیفه ساخت جدیدترین ماجراجویی «لارا کرافت» را بر عهده دارد، به تازگی اعلام کرده که ساخت این عنوان چیزی بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت و همچنین ۳۵ میلیون دلار به عنوان هزینه‌های تبلیغات برای بازی در نظر گرفته شده است. 

این مقدار هزینه برای یک عنوان تک‌نفره، کمی زیاد به نظر می‌رسد، چرا که درآمدزایی از عناوین داستانی تک‌نفره خصوصا پس از عرضه نهایی آن بسیار سخت است و به همین خاطر، بسیاری از سازندگان به عناوین چندنفره با قابلیت خرید‌ درون‌برنامه‌ای روی آورده‌اند. 

البته که مدیر استودیوی Eidos Montreal به این موضوع اعتقادی ندارد و از HellBlade: Senua's Sacrifice به عنوان مثال نقض این موضوع یاد می‌کند. وی می‌گوید که هزینه ساخت این بازی، بسیار کمتر از عناوین امروزی بود و به همین خاطر سازندگان توانستند تا این عنوان را با قیمت ۳۰ دلار به بازار عرضه کنند. در نتیجه همین موضوع، فروش خوب آن‌ها تضمین شده بود و البته مردم هنوز عاشق آثار تک‌نفره با داستان غنی هستند. برای همین موضوع است که Hellblade توانست تا سود بسیار خوبی را نصیب Ninja Theory نماید و سازندگان بازی از نتیجه کارشان راضی هستند. 

البته این عنوان کاملا تک‌نفره نخواهد بود و قرار است تا المان‌هایی از بخش چند نفره در آن دیده شود. سازندگان هنوز هیچ اطلاعاتی را درباره بخش چندنفره به اشتراک نگذاشته‌اند و تنها می‌دانیم که قرار است با امکاناتی بسیار محدود روبرو شویم.

عنوان Shadow of the Tomb Raider قرار است در تاریخ ۲۳ شهریور ماه برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شود.


برچسب ها: Shadow of the Tomb Raider - Eidos

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

فردا از بازی Shadow of the Tomb Raider رونمایی خواهد شد

طبق اعلام سایت Tomb Raider، روز آینده از بازی Shadow of the Tomb Raider رونمایی خواهد شد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 23 اسفند 1396

تیزر رونمایی بازی Shadow of the Tomb Raider

سرانجام لحظاتی پیش از بازی Shadow of the Tomb Raider به صورت رسمی رونمایی شد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 24 اسفند 1396

تصاویری از بازی Shadow of the Tomb Raider منتشر شد

پیش از رویدادی که قرار است برای بازی Shadow of the Tomb Raider برگزار شود، تصویرهایی از این بازی لو رفت. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 07 اردیبهشت 1397


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Shadow of the Tomb Raider
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب