Quantcast
لوکتو | آیا سنگ های بی نهایت در فیلم Avengers: Infinity War هدفی مستقل دارند؟
ورود عضویت

آیا سنگ های بی نهایت در فیلم Avengers: Infinity War هدفی مستقل دارند؟

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 29 اردیبهشت 1397
آیا سنگ های بی نهایت در فیلم Avengers: Infinity War هدفی مستقل دارند؟

این مطلب حاوی اسپویلر از فیلم‌های مارول است!

 

 

 

بزرگ‌ترین سوال پس از پایان فیلم Avengers: Infinity War این است که قهرمانان دنیای مارول در فیلم Avengers 4 چگونه به اعمال ثانوس واکنش نشان خواهد داد و چه اتفاقی پس از محو شدن نیمی از جمعیت هستی رخ خواهد داد، در نتیجه، طرفداران دنیای سینمایی مارول شروع به مطرح کردن نظریات و فرایض مختلفی کرده‌اند.

 

در انتهای فیلم Avengers: Infinity War مشاهده کردیم که ثانوس در نهایت قهرمانان مارول را شکست داد و با جمع‌آوری تمام سنگ‌های بی‌نهایت، نیمی از هستی، از جمله تعدادی از محبوب‌ترین قهرمانان مارول را از بین برد. اما آیا این افراد مرده‌اند یا اتفاق دیگری برای آن‌ها افتاده است؟ آیا اعضای باقی‌مانده از انتقام‌جویان می‌توانند آن‌ها را بازگردانند و قدم بعدی ثانوس چه خواهد بود؟ یکی از نظریات مطرح می‌کند که شاید خود سنگ‌های بی‌نهایت، هدفی مشخص دارند و در آینده دنیای سینمای مارول تأثیر خواهند گذاشت.

 

در واقع، در MCU و مخصوصا فیلم Avengers: Infinity War بارها مشاهده کرده‌ایم که این سنگ‌ها تنها اشیاء قدرتمندی نیستند، بلکه دارای شخصیت‌های مستقل با اهداف و امیال مخصوص به خود هستند و حتی با کاراکترهای MCU نیز تعامل دارند. پس آیا امکان دارد این سنگ‌ها که اکنون کنار هم هستند، نقشه‌ای مستقل از نقشه ثانوس داشته باشند؟

 

این نظریه با فیلم Thor: The Dark World و پیدایش Aether، سنگ واقعیت شکل گرفت. در این فیلم، Aether شکلی مایع دارد و با موجودات زنده ترکیب می‌شود. این سنگ به میزبان خود قدرتی غیر قابل مهار می‌بخشد و در ازای آن، جان میزبان را می‌ستاند. در واقع، این سنگ سلاح یا وسیله نیست و مانند یک ویروس یا انگل عمل می‌کند.

aether

در فیلم Avengers: Age of Ultron، انتقام‌جویان متوجه می‌شوند که سنگ ذهن در نیزه لوکی مخفی بوده و تونی استارک و بروس بنر، با استفاده از آن اولتران را خلق می‌کنند و متوجه می‌شوند که این سنگ جادویی، نه تنها بیشتر به یک کامپیوتر بسیار قدرت‌مند شباهت دارد، بلکه دارای قدرت ادراک است. سپس جارویس، دستیار هوشمند تونی استارک، با این سنگ ترکیب شد و با دانلود شدن در یک بدن ارگانیک، ویژن پدید آمد. سنگ ذهن در ویژن بخشی از شخصیت جارویس می‌شود و به او قدرت می‌دهد اما جارویس در Infinity War اشاره می‌کند که این سنگ درون مغز او دارای هویتی مستقل است و با او ارتباط برقرار می‌کند. ویژن در این فیلم به واندا ماکسیموف اطلاع می‌دهد که سنگ درباره ثانوس و حلقه وفادارانش در حال آمدن به زمین و تصاحب سنگ ذهن است. در این فیلم مشخص می‌شود که سنگ ذهن به هیچ وجه قصد ندارد تا در دستان ثانوس قرار گیرد.

Vision

در فیلم Infinity War، همچنین مشاهده می‌کنیم که سنگ روح نیز بسیار بیشتر از یک سنگ است. هنگامی که ثانوس و گامورا به ورمیر (Vormir) می‌رود تا سنگ روح را پیدا کنند، با نگهبان آن ملاقات می‌کنند که اگرچه برای ثانوس و گامورا ناآشنا است، اما تماشاگران فیلم می‌دانند که او Red Skull است که در فیلم Captain America: The First Avengers قصد تصاحب تسارکت (Tessaract) یا همان سنگ فضاا را داشت و در انتها توسط این سنگ بلعیده شد.

Red Skull

Red Skull به ثانوس و گامورا اطلاع می‌دهد که سنگ فضا او را پس زده و او اکنون محافظ سنگ روح است، نقشی که در ایفای آن هیچ اختیاری ندارد و حکم یک برده را برای سنگ‌های بی‌نهایت دارد. Red Skull می‌گوید که هدایت دیگران به گنجی که هیچوقت نتوانسته به دست آورد، مجازات او است و به نظر می‌رسد که سنگ فضا و سنگ روح سرنوشت او را در کنترل دارند.

سپس سنگ روح از ثانوس می‌خواهد که برای تصاحب او، ثانوس باید آن‌چه را که بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارد فدا کند. بهای تصاحب سنگ روح، روح است و ثانوس، اشک‌ریزان، گامورا، دخترش را به سنگ روح اهدا می‌کند.

 

با توجه به این اتفاقات کاملا مشخص است که سنگ‌های بی‌نهایت موجوداتی هوشمند و هدفمند هستند و در دنیای سینمایی مارول، نقشی بسیار مهم‌تر از سلاح ثانوس را ایفا می‌کنند و به هیچ وجه بعید نیست که در طول این 19 فیلم، هدف خود را پیگیری کرده باشند و در فیلم Avengers 4 و پایان آن نقش داشته باشند. هم‌چنین کاملا مشخص است که در میان سنگ‌ها، سنگ ذهن با ثانوس مخالف است و از همکاری با سنگ‌های دیگر چندان خرسند نیست. آیا این تفکر سنگ ذهن، باعث درگیری او با دیگر سنگ‌ها خواهد شد؟ نباید فراموش کرد که سنگ ذهن زندگی می‌بخشد و سنگ واقعیت، زندگی می‌ستاند و این تفاوت ممکن است به نتایج غیرقابل تصوری ختم شود.

 

در حال حاضر، دریافتن هدف سنگ‌های بی‌نهایت سخت است و مشخص نیست که آیا ثانوس در خدمت آن‌هاست یا اقدام اخیر او، مانعی برای آن‌ها ایجاد کرده است. همچنین، احتمالا باید شاهد درگیری سنگ ذهن و سنگ واقعیت باشیم و نباید فراموش کنیم که سنگ روح و سنگ فضا نیز احتمالا به شکل مخفیانه همکاری می‌کنند و بعید نیست که هدفی جدا و مستقل از دیگر سنگ‌ها داشته باشند.

اما در پایان مشخص است که ثانوس به این سنگ‌ها به چشم وسیله نگاه می‌کند و ظاهرا به این احتمال که شاید سنگ‌ها در حال انجام نقشه خود باشند، غافل است و اگر هم آگاه باشد، به نظر می‌رسد حالا که به هدف خود رسیده، اهمیت چندانی به این قضیه نمی‌دهد.

 

فیلم Avengers 4 در تاریخ 3 مه 2019 اکران می‌شود.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

تریلر فیلم Justice League

چیزی به اکران فیلم Justice League نمانده. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 09 آبان 1396

فیلم Black Widow ساخته خواهد شد

پس از شایعات و اخبار ضد و نقیض فراوان، سرانجام کمپانی مارول فیلم Black Widow را خواهد ساخت. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 21 دی 1396
۹

نقد فیلم Thor: Ragnarok

فیلم Thor: Ragnarok، مسیر کاملا متفاوتی را نسبت به دو فیلم قبلی Thor پیش گرفته است. با لوکتو و نقد و بررسی فیلم Thor: Ragnarok همراه باشید.

رامتین کاظمی - 07 بهمن 1396
۲


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Avengers: Infinity War
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Avengers: Age of Ultron
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب