Quantcast
لوکتو | آیا پایان فیلم Avengers: Infinity War تغییر کرده است؟
ورود عضویت

آیا پایان فیلم Avengers: Infinity War تغییر کرده است؟

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 09 خرداد 1397
آیا پایان فیلم Avengers: Infinity War تغییر کرده است؟

پایان فیلم Avengers: Infinity War باعث شگفتی و بهت و ناباوری تماشاگران شد. اما آیا برادران روسو، کارگردانان فیلم پایان دیگری را برای این فیلم در نظر داشتند؟

 

ادامه این مطلب حاوی اسپویلر است.

.

.

.

در انتهای فیلم Avengers: Infinity War ثانوس به واکاندا می‌رسد و تمام سنگ‌های بی‌نهایت را تصاحب می‌کند. علیرغم تلاش ثور برای کشتن ثانوس، او در لحظه‌های آخر با یک بشکن، نیمی از موجودات زنده را از هستی پاک می‌کند. برادران روسو اعلام کرده‌اند که از همان ابتدا چنین پایانی را برای فیلم Avengers: Infinity War در نظر داشته‌اند تا تماشاگران از نظر احساسی تحت تأثیر قرار بگیرند.

جو روسو در این باره گفت: «ما از ابتدا تصمیم داشتیم که پیامد اعمال ثانوس را در انتها نشان دهیم. معمولا بعد از همچین اتفاقی، تصویر سیاه می‌شود تا هیجان حفظ شود اما این کار از نظر احساسی قابل توجیه نیست. در واقع، بشکن زدن ثانوس نقطه عطف فیلم نیست، بلکه اتفاقی است که پس از آن می‌افتد و تماشاگر مشاهده می‌کند که تعدادی از قهرمانان مورد علاقه‌اش از بین می‌روند. این‌جاست که ما می‌توانیم قلب تماشاگر را بشکنیم و او را برای فیلم Avengers 4 بیشتر هیجان‌زده کنیم.

Avengers: Infinity War

همچنین، برادران روسو درباره نقش محوری ثانوس در فیلم Avengers: Infinity War صحبت کردند:

«ما همواره می‌دانستیم که ثانوس عمیق‌ترین شخصیت فیلم است. اگرچه او به عنوان ویلن معرفی می‌شود، اما مسیر او در فیلم، مسیر یک قهرمان است. شما او را از ابتدای مسیرش تا انتهای فیلم که راضی از عملکردش در حال تماشای غروب آفتاب است تماشا می‌کنید و باری را که از روی دوش او برداشته شده، حس می‌کنید. داستان ثانوس در فیلم Avengers: Infinity War کامل است و تا انتها تعریف می‌شود و به همین دلیل، با پایان‌های متعارف در فیلم‌های عظیم کامیک‌بوکی متفاوت است.»

 

اما آیا برادران روسو بابت پایان فیلم و شکست خوردن انتقام‌جویان نگران نبودند؟ آنتونی روسو در این باره گفت: «ما می‌دانستیم که تصمیم سخت را گرفته‌ایم ولی به همین دلیل فیلم Avengers: Infinity War هیجان‌انگیز است. من و جو به این نتیجه رسیدیم که هنگام نوشتن، اگر احساس اضطراب یا ترس کردیم، پس حتما داستان خوبی پیدا کرده‌ایم. پس می‌دانستیم که پایان خوبی برای Avengers: Infinity War پیدا کرده‌ایم زیرا ما را ترساند و هیجان‌زده کرد. قدم بعدی ما ارائه سورپرایزهای بیشتر برای تماشاگران و البته خودمان است و می‌خواهیم تجربه‌ احساسی جدیدی را خلق کنیم. ادامه دادن و پرورش دادن این فیلم‌ها بسیار مهم است و ما وظیفه داریم که مرزهای جدیدی را کشف کنیم.»

Thanos

اما آیا پایان تلخ Avengers: Infinity War از نظر اقتصادی هم بررسی شده بود؟ آنتونی روسو اقرار کرد: «ما همیشه نگران بودیم که این پایان باعث افت فروش فیلم شود و به هیچ وجه نمی‌توانستیم اثر آن را پیش‌بینی کنیم. اما ظاهرا این پایان نه تنها تأثیر منفی نگذاشته بلکه باعث فروش بیشتر فیلم هم شده و چندین رکورد باکس آفیس را شکسته است.»

 

جو روسو ادامه داد: «بازار سینما متحول شده است. فیلمسازی اکنون به شدت تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی است و فیلم‌های موفق، فیلم‌هایی هستند که در شبکه‌های اجتماعی ترند می‌شوند. به همین دلیل فیلم‌های مارول موفق بوده‌اند زیرا باعث شده‌اند تا مردم سراسر دنیا درباره آن‌ها با هم تبادل نظر داشته باشند و احساسات و علایق خود را درباره آن‌ها اظهار کنند. به همین دلیل درباره تأثیر فیلم از نظر احساسی بسیار کنجکاو بودیم. ما در دنیایی پیچیده زندگی می‌کنیم، پس داستانی پیچیده را باید تعریف کنیم.»

 

دو فیلم Black Panther و Avengers: Infinity War همچنان در حال اکران هستند. فیلم Ant-Man and the Wasp، فیلم بعدی دنیای سینمای مارول در تاریخ 6 ژوئیه 2018 و فیلم‌های Captain Marvel و Avengers 4، به ترتیب در 6 مارس 2019 و 3 مه 2019 اکران می‌شوند.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

اولین تریلر فیلم Avengers: Infinity War منتشر شد

سرانجام اولین تریلر فیلم Avengers: Infinity War، آخرین فیلم دنیای سینمایی مارول، عرضه شد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 08 آذر 1396

دنباله فیلم Spider-Man: Homecoming به زودی ساخته خواهد شد

استودیو مارول و شرکت سونی به صورت رسمی از Jon Watts برای ساخت ادامه فیلم اسپایدرمن دعوت به عمل آوردند. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 20 آذر 1396

فیلم های ابرقهرمانی که در آینده اکران خواهند شد

فیلم‌های ابرقهرمانی، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری محبوب هستند. با هم نگاهی به تمام فیلم‌های ابرقهرمانی که در آینده اکران می‌شوند، می‌اندازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 25 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Avengers: Infinity War
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب