Quantcast
لوکتو | آلان ریکمن از فیلم های هری پاتر ناراضی بود
ورود عضویت

آلان ریکمن از فیلم های هری پاتر ناراضی بود

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 14 خرداد 1397
آلان ریکمن از فیلم های هری پاتر ناراضی بود

آلان ریکمن (Alan Rickman)، بازیگر نقش سوروس اسنیپ در فیلم‌های هری پاتر، از بازیگران محبوب و موردعلاقه طرفداران این فیلم است و نقش‌آفرینی او تا ابد در یاد و خاطره طرفداران خواهد ماند. اما ظاهرا خود ریکمن از بازی در این فیلم‌ها چندان راضی نبود.

 

به تازگی نامه‌‌ها، یادداشت‌ها، عکس‌ها و خاطراتی از آلان ریکمن پیدا شده که قرار است برای فروش گذاشته شوند. در بعضی از این نامه‌ها مشخص شده که ریکمن چندان از بازی در فرانچایز هری پاتر راضی نبوده است. در نامه‌ای از دیوید هیمن (David Heyman)، از تهیه‌کنندگان سری، به ریکمن سرخوردگی او اعلام شده است: «می‌دانم که گاهی ممکن است ناامید شوی، اما بدان که تو قسمت مهمی از این فیلم‌ها و یک نابغه هستی.» این نامه پس از پایان فیلم هری پاتر و دخمه اسرار برای ریکمن فرستاده شده است.

 

در یادداشتی به نام Inside Snape’s Head که ریکمن هنگام بازی در فیلم شاهزاده دورگه آن را نوشته، سرخوردگی او از کار با دیوید یتس (David Yates) کارگردان فیلم نمایان است: «ظاهرا از نظر دیوید، این نقش برای جلب توجه مخاطبان نوجوان اهمیتی ندارد.»

 

این اسناد نگاه تازه‌ای از چالش‌های ساخت فیلم‌های هری پاتر ارائه می‌دهند و سرخوردگی اسنیپ، ظاهرا ناشی از دیدگاه خاص او نسبت به نقش اسنیپ بوده است. ریکمن در سال 2011 گفته بود که پس از فهمیدن معنای پشت دیالوگ «همیشه!» از زبان جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling)، خالق کتاب‌های هری پاتر، نقش اسنیپ برای او بعد جدیدی پیدا کرده که ظاهرا دیگران از آن بی‌خبر بوده‌اند.

او در این مصاحبه گفت: «زمانی که اولین فیلم را بازی کردم، رولینگ تنها سه یا چهار کتاب را نوشته بود و غیر از او کسی از سرنوشت داستاان خبر نداشت. اما برای او مهم بود که من اسنیپ را بشناسم و او اطلاعات کمی درباره اسنیپ به من داد که باعث شد تا این شخصیت را از بعد جدیدی ببینم.»

 

او به لس‌آنجلس تایمز گفت که بر خلاف نقش‌های دیگری که بازی کرده، نقش اسنیپ تنها نقشی بوده که چندین بار آن را ایفا کرده و اطلاعاتی درباره جایگاه اسنیپ داشته که دیگران از آن بی‌خبر بوده‌اند.

هری پاتر

در آرشیو ریکمن چندین نامه از رولینگ یافت می‌شود که از او برای زنده کردن این شخصیت روی پرده نقره‌ای تشکر کرده است. به گفته رولینگ، نقش‌آفرینی ریکمن آنقدر تأثیرگذار بوده که باعث گریه او شده است و غیر از ریکمن، هیچکس نمی‌توانسته چنین شخصیت پیچیده‌ای را بازی کند.

 

آلان ریکمن در سال 2016 پس از مبارزه‌ای طولانی با بیماری سرطان درگذشت.


برچسب ها: هری پاتر

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

لیست کامل بازیگران فیلم Joker منتشر شد

با شروع فیلمبرداری فیلم Joker، کمپانی وارنر برادرز لیست کامل بازیگران این فیلم را منتشر کرد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 27 شهریور 1397

اولین تصویر از زازی بیتز در فیلم Joker منتشر شد

تاد فیلیپس کارگردان فیلم مستقل Joker اولین تصویر از زازی بیتز در این فیلم را منتشر کرد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 02 مهر 1397

ساخت فیلم Zombieland 2 از ژانویه ۲۰۱۹ آغاز می شود

طبق اعلام روبن فلایشر ساخت فیلم Zombieland 2 از ژانویه ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 27 شهریور 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب