Quantcast
لوکتو | کارت گرافیک های بعدی انویدیا کی معرفی می شوند؟
ورود عضویت

کارت گرافیک های بعدی انویدیا کی معرفی می شوند؟

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 16 خرداد 1397
کارت گرافیک های بعدی انویدیا کی معرفی می شوند؟

بیش از ۲ سال از زمانی که انویدیا نسل فعلی کارت گرافیک‌های خود را که از معماری پاسکال بهره می‌برند معرفی کرد، می‌گذرد؛ پس اگر دوست داشتید در نمایشگاه کامپوتکس این هفته خبر‌هایی از نسل بعدی کارت‌های گرافیک این کمپانی بشنوید، انتظارتان معقول بوده است. ولی طبق صحبت های آقای جنسن هوآنگ (Jensen Huang)، مدیر انویدیا، هنوز باید صبر کنیم. آقای هوآنگ در نمایشگاه کامپوتکس در شهر تایپه‌ی تایوان میز گردی با خبرنگاران برگزار کرد. او در پاسخ سوالی در مورد نسل بعدی کارت گرافیک GeForce گفت: «هنوز زمان زیادی مانده.»


آقای جنسن هوآنگ

این سوال شدیدا به‌جا بود، به ویژه که اخیرا به دلیل موج ماینینگ ارز‌های رمزپایه قیمت کارت‌های گرافیک سر به فلک کشیده. در حال حاضر اوضاع کمی آرام‌تر شده، ولی هنوز هم اگر بخواهید کارت گرافیک دوساله‌ای مثل GTX 1080 را بخرید احتمالا مجبور می‌شوید پول زیادی پرداخت کنید.

شرکت انویدیا تعدادی کارت گرافیک با معاری نسل بعدی‌اش (یعنی معماری Volta) منتشر کرده، مثل کارت گرافیک Titan V سه هزار دلاری! این کارت بیشتر برای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین طراحی شده، ولی بازیکن‌های رایانه‌های شخصی منتظرند که ببینند این تکنولوژی چه زمانی در قیمت‌های پایینتر و با تمرکز بیشتر برای بازیکردن در دسترس خواهد بود. طبق شایعات، نامی که انویدیا برای پلتفرم بعدی خود برگزیده Turing است و مشخص نیست که آیا ارتباطی با معماری Volta دارد یا نه.

آقای هوآنگ ذکر نکرد که این «زمان زیاد» دقیقا چقدر خواهد بود، ولی پیشنهاد کرد حالا که قیمت کارت‌های گرافیک پایین آمده مصرف‌کنندگان باید با خیال راحت بهترین کارت‌های گرافیک فعلی GeForce یعنی 1080 و 1080Ti را خریداری کنند. البته با توجه به جهش عملکردی که تغییر نسل قبلی داشت، احتمالا افرادی که به دنبال ساختن یک رایانه‌ جدید هستند حس خوبی راجع به این پیشنهاد نخواهند داشت.

 


برچسب ها: Nvidia

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

نگاهی به کنسول پلی استیشن 3

کنسول پلی استیشن 3، کنسول قدرت‌مندی در نسل هفت بود، اما فراز و نشیب‌های مختلف و جنجال‌های بزرگی را پشت سر گذاشت. با لوکتو همراه باشید، تا نگاهی به این کنسول بیاندازیم.

رامتین کاظمی - 07 آبان 1396

بازی Stardew Valley به زودی برای پلی استیشن ویتا عرضه خواهد شد

استودیو ConcernedApe عرضه این بازی برای کنسول دستی پلی استیشن ویتا در سال ۲۰۱۸ را تایید کرد. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 18 آذر 1396

پیش فروش کنسول آتاری باکس به زودی آغاز خواهد شد

شرکت آتاری پیش فروش جدیدترین کنسول خود موسوم به آتاری باکس را تا چند روز دیگر آغاز خواهد کرد. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 21 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Microsoft Windows

دنبال کنید
Linux

دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب