Quantcast
لوکتو | زنان راز فروش فیلم های جنگ ستارگان هستند
ورود عضویت

زنان راز فروش فیلم های جنگ ستارگان هستند

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 18 خرداد 1397
زنان راز فروش فیلم های جنگ ستارگان هستند

جدیدترین فیلم‌‌های Star Wars تمایل داشته‌اند تا قهرمانان زن مستقل و قابل باوری را نمایش دهند و میراث کاراکترهای لیا و پادمه با شخصیت‌های ری، روز و کاپیتان فازما ادامه پیدا کرده است و یک تحقیق ساده نشان داده که میان مدت زمان حضور شخصیت‌های زن جنگ ستارگان در فیلم و فروش آن فیلم، رابطه مستقیم وجود دارد. بکا هریسون (Becca Harrison)، نویسنده، منتقد فیلم و موسس فستیوال هنرهای فمینیستی گلاسکو به تازگی محاسبه کرده که کدام فیلم از سری Star Wars، بدون احتساب فیلم Solo: A Star Wars Story، مدت زمان بیشتری را به زنان اختصاص داده است.

tweet star wars

هریسون در توییتر اعلام کرد که سه فیلم با بیشترین زمان اختصاص‌یافته به زنان، فیلم‌های The Last Jedi، The Force Awakens و Rogue One هستند که قهرمانان اصلی آنان، زنان هستند. همچنین، این سه فیلم، براساس گزارشات وبسایت BoxOfficeMojo، پرفروش‌ترین فیلم‌های سری Star Wars نیز هستند.

 

فیلم The Force Awakens، پرفروش‌ترین فیلم سری که یک میلیارد دلار در آمریکا فروخته، کاراکتر ری با بازی دیزی رایدلی (Daisy Ridley) را در مرکز داستان قرار داده است. اکنون چندین سال است که محاسبات نشان می‌دهند، فیلم‌هایی که دارای قهرمانان زن هستند، فروش بهتری در گیشه دارند.»

 

جینا دیویس (Geena Davis)، بازیگر فیلم Thelma & Louise که به تازگی انستیتو تحقیقات جنسیتی در رسانه را تأسیس کرده تا اهمیت قهرمانان زن و شمول‌گرایی را در سینما نشان دهد، اظهار کرد که با بررسی 100 فیلم برتر سینماهای آمریکا در سال 2017، این امر ثابت شد که فیلم‌های دارای قهرمانان زن، 38 درصد فروش بهتری را نسبت به فیلم‌ها با قهرمانان مرد تجربه می‌کنند. پس فروش خوب سه فیلم اخیر Star Wars چندان مایه تعجب نیست.

carrie fisher

دیویس گفت: «از زمان آغاز تحقیقات ما (سال 2015)، ارقام مربوط به فیلم‌های زن محور بهتر بوده است، اما فاصله در سال 2017 بسیار بیشتر شده است. این امر درباره شمول‌گرایی نیز صدق می‌کند و فیلمی که بازیگران متنوع‌تری دارد، فروش بیشتری دارد. این مسئله بسیار منطقی است زیرا 51 درصد از جمعیت آمریکا را زنان و 38 درصد آن را رنگین‌پوستان تشکیل می‌دهند.»

 

همچنین، فروش ناامیدکننده فیلم Solo که قهرمان آن یک مرد است و شخصیت‌های زن، نقش‌های فرعی دارند، به نحوی حرف‌های هریسون و دیویس را ثابت می‌کند. نظر شما درباره فیلم‌های اخیر Star Wars چیست؟شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

فیلم Hereditary و تأثیر غم در فروپاشی انسان

فیلم Hereditary اثری چندلایه است که به صورت استعاری به اثر از دست دادن عزیزان و غم ناشی از آن می‌پردازد. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 02 مهر 1397

پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ تاکنون

سال ۲۰۱۸ با شکستن چندین رکورد شگفت انگیز در گیشه، سالی عظیم برای فیلم‌های هالیوودی بوده است. با لوکتو همراه باشید.

عارفه رهقی - 04 شهریور 1397

جیمز هانگ و تأثیر او در شمول گرایی در هالیوود

احتمالا جیمز هانگ را نمی‌شناسید، اما او نه تنها یکی از معروف‌ترین بازیگران آسیایی-آمریکایی است، بلکه بیش از هر فرد دیگری در تاریخ، در آثار سینمایی و تلویزیونی حضور داشته است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 31 مرداد 1397


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Solo: A Star Wars Story
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Rogue One: A Star Wars Story
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Star Wars Episode VII: The Force Awakens
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب