Quantcast
لوکتو | سونی اجازه قابلیت Cross-Play بازی Fortnite با دیگر پلتفرم‌ ها را نمی دهد
ورود عضویت

سونی اجازه قابلیت Cross-Play بازی Fortnite با دیگر پلتفرم‌ ها را نمی دهد

توسط احمدرضا آوار در تاریخ 24 خرداد 1397
سونی اجازه قابلیت Cross-Play بازی Fortnite با دیگر پلتفرم‌ ها را نمی دهد

شرکت Epic Games در جریان کنفرانس شرکت نینتندو از عرضه عنوان Fortnite برای کنسول نینتندو سوییچ خبر داد و این موضوع باعث شد تا طرفداران این کنسول، دلیل دیگری برای شادی داشته باشند! 

حال خبر رسیده که شرکت سونی هر گونه قابلیت Cross-Play برای این بازی را غیر فعال کرده است و دارندگان کنسول سوییچ می‌توانند با کابران موبایل، رایانه‌های شخصی، مکینتاش و ایکس باکس وان با استفاده از Cross-Play به تجربه Fortnite بپردازند و خبری از پلی استیشن 4 در این لیست نیست. 

این موضوع به این معنی است که کاربران نمی‌توانند اکانت Epic Games خود را از کنسول پلی‌استیشن 4 به کنسول دیگری منتقل کنند؛ چرا که اکانت آن‌ها به اکانت پلی‌استیشن متصل شده و اجازه اتصال به اکانت‌های ایکس باکس لایو و نینتندو سوییچ آنلاین را ندارد. 

در حقیقت شرکت سونی فاصله خود را با رقبای خود آن‌قدر زیاد می‌بیند که تمایلی ندارد تا به آن‌ها لطف کرده و قابلیت Cross-Play را برای آن‌ها فعال کند. این موضوع باعث می‌شود که اگر شما کنسول پلی‌استیشن 4 دارید، دوستتان برای بازی کردن با شما مجبور به خرید پلی استیشن 4 خواهد بود. 

از آن‌جایی که پلتفرم‌های موبایل، ویندوز و مکینتاش تهدیدی برای کنسول سونی محسوب نمی‌شوند، قابلیت Cross-Play بین کنسول این شرکت و پلتفرم‌های ذکر شده برای بازی Fortnite کماکان فعال است و مشکلی از این بابت وجود ندارد. 

البته شرکت سونی دلیل اصلی این موضوع را، عدم توانایی برای کنترل محتوای رد و بدل شده بین کاربران عنوان کرده است. به گفته سونی، در صورت فعال شدن قابلیت Cross-Play، بازیکنان دیگر پلتفرم‌ها می‌توانند دارندگان پلی استیشن 4 را مورد آزار و اذیت قرار داده و شرکت سونی هیچ کاری نمی‌تواند در قبال این موضوع بکند. دلیلی که بیشتر به یک بهانه شبیه است تا موضوعی مستدل !

بازی Fortnite برای دیگر پلتفرم‌ها به صورت Cross-Play فعال خواهد بود و تنها شرکت سونی از این قضیه مستثنی است. 


برچسب ها: PES 2018 - Sony - Fortnite - Cross Play

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

نامزدهای مراسم TGA 2017 اعلام شدند

به مراسم The Game Awards 2017 نزدیک می‌شویم. لیست کامل نامزدهای این مراسم را می‌توانید در ادامه بخوانید.

حسام افرومند - 24 آبان 1396

بازی PUBG حالا چهارمین عنوان محبوب ایکس باکس است

موفقیت‌های بازی PUBG پایانی ندارد و این عنوان موفق شده تا در ایکس باکس نیز به یک بازی محبوب تبدیل شود. با لوکتو همراه باشید.  

احمدرضا آوار - 05 دی 1396

فهرست نامزدهای بیست و یکمین جوایز D.I.C.E. معرفی شد

بازی Horizon Zero Dawn توانسته بیشتر از همه بازی‌های دیگر نامزد دسته‌های مختلف شود. با لوکتو و فهرست کامل این مراسم همراه باشید.

حسام افرومند - 24 دی 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Fortnite
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب