Quantcast
لوکتو | فروش فوق‌العاده فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom در هفته اول اکران
ورود عضویت

فروش فوق‌العاده فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom در هفته اول اکران

توسط خشایار بهرامی در تاریخ 03 تیر 1397
فروش فوق‌العاده فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom در هفته اول اکران

براساس پیش بینیهای موجود فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom با اکران در 4475 سالن سینما در آمریکای شمالی، در اولین آخرهفته اکران خود به 144 میلیون دلار فروش دست خواهد یافت. اکران این فیلم کار خود را با 54 میلیون دلار فروش در روز جمعه و 3.15 میلیون دلار در پخش شبانه روز پنجشنبه آغاز کرد.

اکران این فیلم که با بودجه 170 میلیون دلاری ساخته شده است، از دو هفته قبل در بازار جهانی آغاز شده و در مجموع به 466 میلیون دلار فروش دست یافته که 170 میلیون دلار آن از اکران در کشور چین حاصل شده است. داستان پنجمین فیلم از سری فیلمهای ژوراسیک چهارسال پس از اتفاقات فیلم Jurassic World رخ میدهد و تلاش کریس پرت (Chris Pratt) و برایس دالاس (Bryce Dallas) به منظور نجات هرآنچه که از پارک ایزلا نوبلار باقی مانده است را به تصویر میکشد. جی. ای بایونا (J.A Bayona) کارگردان این فیلم و کالین ترورو (Colin Trevorrow) به همراه درک کونولی (Derek Connolly) نویسندگان فیلمنامه آن هستند. ترورو همچنین درکنار استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) تهیه کنندگان اجرایی این فیلم محسوب میشوند. افتتاحیه فیلم قبلی این مجموعه در سال 2015 با 8.208 میلیون دلار همراه شد و فروش کلی آن به بیش از 7.1 میلیارد دلار رسید که 652 میلیون دلار مربوط به فروش فیلم در آمریکای شمالی بوده است. افتتاحیه 144 میلیون دلاری، فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom را در رتبه 22م لیست بهترین افتتاحیههای تاریخ و در مکان فیلم The Twilight Saga: New Moon قرار میدهد.

در این هفته انیمیشن محبوب Incredibles 2 محصول مشترک دیزنی و پیکسار با اکران در 4410 سالن سینما به 79 میلیون دلار فروش دست یافت و در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. برد برد (Brad Bird) کارگردان این انیمیشن است که هفته گذشته بهترین افتتاحیه را در بین تمام انیمیشنها داشت. کریگ. تی نلسون (Craig T. Nelson)، هالی هانتر (Holly Hunter)، سارا واول (Sarah Vowel)، هاک میلنر (Huck Milner) و ساموئل. ال جکسون (Samuel l. Jackson) صداپیشگان این انیمیشن هستند.

فیلم Oceans 8 ساخته وارنر برادرز در سومین آخر هفته اکرانش تنها 11 میلیون دلار فروخت تا فروش کلی آن در باکس آفیس داخلی از 103 میلیون دلار عبور کند. فیلم Tag با بازی جرمی رنر (Jeremy Renner) و جان هم (Jon Hamm) نیز تنها نزدیک به 7 میلیون دلار فروش داشت و در رتبه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفت. در رتبه پنجم این هفته فیلم Deadpool 2 قرار دارد که همچنان درحال پولسازی برای کمپانی فاکس است؛ فروش این فیلم در ششمین آخر هفته اکرانش به 5 میلیون دلار رسید تا فروش کلی آن در باکس آفیس داخلی به بیش از 300 میلیون دلار برسد. فروش کلی این فیلم تا به امروز 693 میلیون دلار بوده است.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

تریلر جدید فیلم The Incredibles 2 منتشر شد

پس از سال‌ها انتظار، تنها چند ماه به اکران فیلم The Incredibles 2 مانده و کمپانی دیزنی، تریلر جدیدی را از این انیمیشن منتشر کرده است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 26 بهمن 1396

انجمن ملی منتقدان آمریکا بهترین فیلم سال 2018 را انتخاب کرد

انجمن منتقدان آمریکا، لیستی از 10 فیلم برتر سال به همراه دیگر منتخبان سینمای آمریکا منتشر کرده است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 08 آذر 1397

فروش ۲۵۰ میلیون دلاری فیلم Aquaman قبل از اکران در آمریکا

به نظر می‌رسد که دومینو شکست‌های پی در پی DC به آخرین قطعه خود رسیده است. با لوکتو همراه باشید.

محمد مهدی مبارکی - 28 آذر 1397


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Jurassic World: Fallen Kingdom
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
The Incredibles 2
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب