Quantcast
لوکتو | تمام بازی ها تا سال ۲۰۲۲ دیجیتالی خواهند شد
ورود عضویت

تمام بازی ها تا سال ۲۰۲۲ دیجیتالی خواهند شد

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 06 تیر 1397
تمام بازی ها تا سال ۲۰۲۲ دیجیتالی خواهند شد

با افزایش حدس و گمان ها در مورد کنسول‌های نسل بعد، بیشتر تمرکز اخبار بر روی سخت افزار پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت بوده. ولی تحلیلگران یک شرکت سرمایه‌داری بانکی توجهشان را به پخش و عرضه‌ بازی‌ها جلب کرده‌اند و پیش‌بینی کرده‌اند که عرضه‌ فیزیکی بازی‌ها ممکن است به زودی به تاریخ بپیوندد.

این گزارش را دو تحلیلگر به نام‌های مایکل جی اولسون (Michael J. Olson) و یونگ کیم (Yung Kim) تهیه کرده‌اند و شواهدشان برای آن روند کوچک شدن بازار بازی‌های فیزیکی به میزان ۱۰ امتیاز در سال است. همچنین در این گزارش آثار یک بازار بازی که تماما دیجیتالی است بر روی صنعت بازی بررسی شده و نتیجه گرفته‌اند که به علت حذف تقریبا کامل هزینه‌ پخش، میزان سود ناشران بسیار بیشتر خواهد شد.

این ادعای بزرگی است، ولی اولسون و کیم معتقدند که این تغییر به زودی رخ خواهد داد.

«ما معتقدیم این که بازار بازی‌های ویدیویی در سال‌های آینده ۱۰۰٪ دیجیتالی شود یک قطعیت است، و با وجود این‌که تعیین یک زمان دقیق برای آن دشوار است، به نظرمان ۲۰۲۲ یک حدس منطقی است.

البته حذف پخش بازی‌های فیزیکی لزوما به معنی این نیست که تمام بازی‌ها دانلودی خواهند بود و روی هارد درایو مخاطب ذخیره می‌شوند. در این گزارش آمده که: «استریم کردن بازی‌ها از سرویس‌های ابری ممکن است طی ۲-۳ سال آینده به یک واقعیت تجاری تبدیل شود.»

این ادعا قابل باور است، به ویژه که سونی و مایکروسافت هردو با سرویس PlayStation Now و سرویس مشابهی که به زودی برای ایکس باکس وان خواهد آمد در این زمینه حرکت‌هایی داشته‌اند.

 

 


 

پیش‌بینی مهاجرت به توزیع دیجیتالی طبیعتا شامل رایانه‌های شخصی هم می‌شود. البته با توجه به این که پخش و توضیع بازی‌های رایانه‌های شخصی سالهاست که تقریبا کاملا دیجیتالی بوده، چنین حرفی تعجب برانگیز نیست. هرجند ادعای این که کنسول‌ها به این زودی‌ها از این روند پیروی کنند برای خیلی‌ها با شک و تردید همراه خواهد بود. زیرساخت‌های اینترنتی‌ که به همه اجازه دهد بازی‌ها را سریعا دانلود کنند هنوز وجود ندارد و احتمالا تا سال ۲۰۲۲ هم وجود نخواهد داشت.

این گزارش با خیلی از اطلاعاتی که تا به حال در مورد نسل بعدی کنسول‌ها به دستمان رسیده همخوانی ندارد. برای مثال آندرو هاوس (Andrew House)، مدیر سابق پلی استیشن و مایکل پکتر (Michael Pachter)، تحلیلگر نامی بازی‌های ویدیویی هردو معتقدند که درایو دیسک نوری فعلا از کنسول‌ها حذف نخواهد شد. تا سال ۲۰۲۲ پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت احتمالا در حال طی کردن اوایل عمرشان خواهند بود؛ پس دیدن این که هر دو درایو‌های دیسک نوری داشته باشند و در بیشترچرخه‌ی عمرشان این درایو‌ها بی‌ استفاده بمانند عجیب خواهد بود.

با تمام این‌ها، این گزارش احتمالا بحث برانگیز خواهد بود. فروشندگانی مثل GameStop که همین حالا هم به مشکل برخورده‌اند قطعا امیدوارند که این پیش‌بینی غلط از آب درآید، در حالی که بازیکنانی که آنقدری خوش‌شانس هستند که به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند از این تغییر حمایت خواهند کرد. چنین بحثی دورنمای پیچیده‌ای را به ما نمایش می‌دهد، ولی فقط زمان با قطعیت به ما نشان می‌دهد که آیا صنعت گیم برای چنین تغییر بزرگی در کمتر از چهار سال آماده هست یا خیر.


برچسب ها: Playstation 5 - Xbox Scarlet

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

بازی Death Stranding احتمالا وارد مرحله تدوین شده است

براساس گفته‌های جدید هیدئو کوجیما و تروی بیکر یکی از گویندگان بازی Death Stranding، احتمالا این عنوان وارد مرحله تدوین شده است. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 19 آبان 1397

از حالت تمرینی بازی Devil May Cry 5 رونمایی شد

در جریان رویداد X018 کمپانی ماکروسافت، از ماد تمرینی بازی Devil May Cry 5 رونمایی شد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 20 آبان 1397

فهرست نامزدهای مراسم The Game Awards 2018 اعلام شد

فهرست نامزدهای مراسم The Game Awards 2018 به تازگی اعلام شده است و امکان رای دادن برای انتخاب بهترین بازی در بخش‌های مختلف هم اکنون وجود دارد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 23 آبان 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب