Quantcast
لوکتو | سازنده بازی PUBG شکایتش علیه بازی Fortnite را پس گرفت
ورود عضویت

سازنده بازی PUBG شکایتش علیه بازی Fortnite را پس گرفت

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 07 تیر 1397
سازنده بازی PUBG شکایتش علیه بازی Fortnite را پس گرفت

طبق گزارشی از بلومبرگ، شرکت PUBG Corp، سازنده بازی PUBG، شکایتش را از شرکت Epic Games، سازنده‌ بازی Fortnite پس گرفت. شرکت PUBG Corp چند ماه قبل در کره‌ی جنوبی علیه شرکت Epic شکایت کرده بود و دلیل این کار را سوءاستفاده‌ی بازی Fortnite Battle Royale از حقوق معنوی PUBG ذکر کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ هنوز مشخص نیست که چرا شرکت PUBG Corp این شکایت را پس گرفته و آیا توافقی بین این دو بازیساز رخ داده یا نه.

شرکت PUBG Corp در ماه مه شکایتش علیه شرکت Epic Games را ثبت کرد و آن را «راهی برای حفاطت از حقوق Copy right مان» خوانده بود. در سال ۲۰۱۷ نیز استودیوی سازنده‌ی بازی PUBG نگرانی‌اش را از این که «بازی Fortnite ممکن است در حال تقلید تجربه‌ای که بازی PUBG را با آن می‌شناسند باشد» بیان کرده بود و اشاراتی به این که ممکن است اقدامات قانونی انجام دهند شده بود.


 

شرکت Epic Games از همان اول راجع به منابع الهام Fortnite Battle royale روراست بود. در سپتامبر گذشته و وقتی که این حالت معرفی شده بود شرکت Epic گفت: «بله، ما یک حالت PvP برای بازی Fortnite ساختیم. ما عاشق بازی‌های بتل رویال مثل PUBG هستیم و فکر کردیم که بازی Fortnite بستر مناسبی برای نسخه‌ی خودمان [از این سبک] باشد.»

شرکت چینی Tencent از مالکان جزئی هر دو شرکت PUBG Corp و Epic Games است. به علاوه هر دو بازی PUBG و Fortnite از موتور بازی‌سازی شرکت Epic Games یعنی Unreal Engine استفاده می‌کنند.


برچسب ها: PUBG - Fortnite

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

نامزدهای مراسم TGA 2017 اعلام شدند

به مراسم The Game Awards 2017 نزدیک می‌شویم. لیست کامل نامزدهای این مراسم را می‌توانید در ادامه بخوانید.

حسام افرومند - 24 آبان 1396

بازی PUBG حالا چهارمین عنوان محبوب ایکس باکس است

موفقیت‌های بازی PUBG پایانی ندارد و این عنوان موفق شده تا در ایکس باکس نیز به یک بازی محبوب تبدیل شود. با لوکتو همراه باشید.  

احمدرضا آوار - 05 دی 1396

فهرست نامزدهای بیست و یکمین جوایز D.I.C.E. معرفی شد

بازی Horizon Zero Dawn توانسته بیشتر از همه بازی‌های دیگر نامزد دسته‌های مختلف شود. با لوکتو و فهرست کامل این مراسم همراه باشید.

حسام افرومند - 24 دی 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Fortnite
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب