Quantcast
لوکتو | تئوری جدید فیلم Avengers 4 : دکتر استرنج ثانوس را شکست داده است؟
ورود عضویت

تئوری جدید فیلم Avengers 4 : دکتر استرنج ثانوس را شکست داده است؟

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 26 تیر 1397
تئوری جدید فیلم Avengers 4 : دکتر استرنج ثانوس را شکست داده است؟

خطر لو رفتن داستان

 

 

 

بنا به یک نظریه جدید، دکتر استرنج با انجام عملی در فیلم Avengers: Infinity War، زمینه را برای زنده‌شدن تمام ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول در فیلم Avengers 4 آماده کرده است.

یک کاربر Reddit به نام LoL-Guru این نظریه را مطرح کرده که توسط 91 درصد خوانندگان این نظریه مورد تأیید قرار گرفته است. این نظریه از دیالوگی که ثانوس به دکتر می‌گوید نشأت می‌گیرد: «تو هیچ‌وقت از قوی‌ترین سلاحت استفاده نکردی» چرا دکتر استرنج از سنگ زمان برای شکست ثانوس استفاده نکرد؟ پیش از این او با سنگ زمان توانسته بود دومارمو را در فیلم Doctor Strange شکست دهد.

 

دکتر استرنج هنگام مشاهده پیامدهای احتمالی مبارزه‌شان با ثانوس ، متوجه شده که سنگ قدرت می‌تواند بر اثر سنگ زمان غلبه کند و استفاده از آن در نبرد فایده‌ای نخواهد داشت پس بهتر است که از به شکل دیگه‌ای استفاده کرد.

 

این کاربر معتقد است که هنگام تسلیم سنگ زمان به ثانوس توسط دکتر استرنج، که آن را مانند زمانی که لوکی سنگ فضا را احضار کرد، از غیب ظاهر کرد، دو نشانه بارز وجود دارد. نشانه اول این است که سنگ به شدت در حال درخشش است. هنگامی که سنگ‌های بی‌نهایت در حال استفاده باشند، به شدت می‌درخشند.

نشانه دوم این است که ثانوس ، سنگ را به شکل فیزیکی نمی‌گیرد بلکه در واقع هاله‌ای از سنگ را تصاحب می‌کند. این موضوع باعث تعجب ثانوس نیز می‌شود و او نگاهی از سر شگفتی به دکتر استرنج می‌اندازد.

Avengers: Infinity War

این دو نشانه چه معنی دارند؟

با توجه به توانایی‌های سنگ‌های بی‌نهایت، این فرضیه منطقی است که سنگ زمان، خود قابلیت سفر در زمان را دارد. چگونه می‌توان سنگ زمان را از دست ثانوس دور نگه داشت؟ اگر آن را به آینده بفرستند، ثانوس که یک نامیراست، منتظر می‌ماند و روزی سرانجام آن را تصاحب می‌کند.

 

دوباره نگاهی به معامله دکتر استرنج و ثانوس می‌اندازیم.

به نظر می‌رسد که دکتر استرنج در حال احضار سنگ زمان است، دقیقا مانند زمانی که لوکی با مهارت‌های جادویی خود سنگ فضا را مخفی کرده بود و سپس آن را احضار و تقدیم ثانوس کرد. منطقی است که تصور کنیم دکتر استرنج نیز بتواند چنین کاری را انجام دهد. اما سنگ در حال درخشش است، پس فردی در حال استفاده از آن است، فردی که ممکن است در آینده باشد!

 

این نظریه مطرح می‌کند که در واقع دکتر استرنج، سنگ زمان را به آینده فرستاده بوده تا انتقام‌جویان از آن استفاده کنند و پس از پایان کارشان، آن را به گذشته می‌فرستند تا دکتر آن را به ثانوس بدهد. البته سنگ زمان فقط در زمان سفر می‌کند، پس احتمالا، کمی پس از بشکن زدن ثانوس ، تونی استارک آن را در تایتان از گذشته دریافت خواهد کرد.

به همین دلیل دکتر استرنج تونی را نجات می‌دهد. ثانوس در نهایت موفق می‌شود و اگر تونی زنده می‌ماند، تنها فرد باهوشی است که می‌تواند از سنگ زمان استفاده کند تا بعد کوانتومی را کشف کند. تونی در گذشته موفق شده بود با سنگ ذهن اولتران را بسازد.

 

شاید به همین دلیل دستکش ثانوس نیز می‌شکند. او از سنگ جادویی استفاده می‌کند که پیشتر در آینده برای شکست دادن خود او استفاده شده و اکنون به گذشته فرستاده شده و در نتیجه، این تناقض یا پارادوکس زمانی باعث می‌شود تا دستکش بشکند و نقشه دکتر استرنج پیش برود حتی با وجود اینکه خود دکتر مرده است.

 

فیلم Avengers 4 در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ اکران می‌شود.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

تریلر فیلم Doctor Strange

بندیکت کامبربچ در نقش دکتر استرنج از جهان در برابر افراد شرور محافظت می‌کند. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 11 آبان 1396

گیرمو دل تورو از نقش خود در بازی Death Stranding می گوید

گیرمو دل تورو، کارگردان نامدار سینما، از جمله بازیگران بازی Death Stranding، ساخته استودیو Kojima Productions است و به تازگی، درباره نقشش در بازی، با IGN صحبت کوتاهی داشته است. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 21 آبان 1396

خوآکین فونیکس جوکر جدید سینما خواهد بود؟

به گزارش وبسایت ورایتی خوآکین فونیکس احتمالا جوکر جدید سینما خواهد بود. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 20 بهمن 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Avengers: Infinity War
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Doctor Strange
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب