Quantcast
لوکتو | چرا فیلم Suicide Squad شکست خورد؟
ورود عضویت

چرا فیلم Suicide Squad شکست خورد؟

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 07 مرداد 1397
چرا فیلم Suicide Squad شکست خورد؟

فیلم Suicide Squad فیلم بدی است.

در عصر سلطه ابرقهرمانان در سینما، فیلم Suicide Squad توجه خود را معطوف ابرشروران و ضدقهرمانانی چون هارلی کویین دیوانه و معشوقه جوکر، Deadshot، آدمکش حرفه‌ای، Diablo، کیلر کراک، کاپیتان بومرنگ سارق و فرمانده آن‌ها، ریک فلگ کرد.

آماندا والر این افراد را گرد هم آورد و جوخه‌ای ویژه به نام نیروی ضربت X یا Task Force X ایجاد کرد؛ گروهی متشکل از افراد یک‌بارمصرف که مأموریت‌های کثیف و مخفی آماندا والر را انجام می‌دهند و از آخرین نقشه‌های دولت آمریکا برای مبارزه با مواردی چون سوپرمن هستند. این تیم از شروران که توسط Deadshot، جوخه انتحار یا Suicide Squad نامیده می‌شود، به دلیل بمب‌هایی که در بدنشان کارساز شده، مجبور به اطاعت از ریک فلگ و آماندا والر هستند.

در فیلم Suicide Squad، جوخه انتحار وظیفه دارد تا یک موجود شرور باستانی با قدرت‌های فرابشری به نام Enchantress را نابود کند... و مشکل از همینجا آغاز می‌شود.

suicide squad

ایده جوخه‌ای از خلافکاران و آدمکشان به عنوان مأموران دولتی، ایده بسیار خوبی است. Suicide Squad در کامیک‌ها بر همین ایده شکل گرفت و موفق بود و در فیلم نیز اعضای جوخه انتحار جذاب هستند. اما جوخه‌ای که از یک روانشناس دیوانه، یک دزد و یک طناب‌باز درست شده، چگونه در برابر یک موجود اهریمنی و باستانی قرار می‌گیرد؛ موجودی که قاعدتا باید دشمن اصلی ابرقهرمانانی چون سوپرمن یا شزم باشد.

 

در واقع، ایده استفاده از جوخه انتحار برای جلوگیری از پایان دنیا به هیچ وجه قابل باور نیست. اگر برای مثال این جوخه با فردی مانند جوکر یا کاپیتان کلد مواجه شده بود، داستان فیلم بسیار منطقی‌تر جلوه می‌کرد. آیا هارلی کویین با ظاهر فریبنده یا چوب بیسبالش قرار است Enchantress را شکست دهد یا کاپیتان بومرنگ با بومرنگ‌های مختلفش؟

 

البته در پایان فیلم، با فداکاری Diablo، جوخه انتحار از پس Enchantress برمی‌آید، اما این اتفاق، بیشتر از اینکه ثابت کند این جوخه چقدر کارآمد است، ابهت و قدرت Enchantress را تحقیر می‌کند و او را از یک ویلن وحشتناک تبدیل به یک ویلن فراموش‌شدنی می‌کند.

 

فیلم Suicide Squad پتانسیل این را داشت که با انتخاب یک ویلن بهتر، مانند جوکر، تبدیل به فیلمی کاملا متفاوت از Justice League باشد، اما قراردادن افرادی مانند Slipknot و کاپیتان بومرنگ که نه قدرت خاصی دارند و نه جدی گرفته می‌شوند، در برابر قدرتی عظیم که می‌تواند جهان را از بین ببرد، مسخره و در بهترین حالت، خنده‌دار است.

suicde squade

البته ظاهراً سران برادران وارنر از این اشتباه درس نگرفته‌اند و برای قسمت دوم فیلم Suicide Squad به سراغ یک ویلن پرقدرت دیگر رفته‌اند که لقمه بسیار بزرگی برای جوخه انتحار است. ابتدا قرار بود بلک آدام با بازی دواین جانسون (Dwayne Johnson) نقش منفی این فیلم باشد، اما ظاهرا شخصیت Amazo جایگزین او شده است. در هر صورت، هر دو انتخاب کاملا برای Suicide Squad نامناسب هستند. بلک آدام یک فرد باستانی است که قدرت‌های شش خدای باستانی را دارد و Amazo نیز با دزدیده‌شدن قدرت‌های اعضای لیگ عدالت ساخته شده و یک اندروید بسیار هوشمند است. آیا کاپیتان بومرنگ بیشتر از یک ثانیه در برابر فردی چون بلک آدام دوام می‌آورد؟

 

با وجود این که فیلم‌هایی چون Wonder Woman 2 و Shazam باعث شده‌اند تا به دنیای گسترش‌یافته DC (DCEU) امیدوار شویم، اما ظاهرا فیلم‌هایی چون Justice League و Suicide Squad 2 نیز قرار است خاطرات بدی را مخصوصا برای طرفداران کامیک‌های DC خلق کنند.

 

نظر شما درباره فیلم Suicide Squad چیست؟


برچسب ها: DCEU - Suicide Squad 2

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

هرآنچه که باید از فیلم Artemis Fowl بدانید

پس از انتشار اولین تیزر تریلر فیلم Artemis Fowl، در این یادداشت سعی برآن داشتیم که شما هرچه بیشتر با این فیلم آشنا کنیم. با لوکتو همراه باشید

اشکان عظیمی - 14 آذر 1397

چرا باید سریال Titans را ببینید؟

سریال Titans اولین سریال شبکه اینترنتی DC Universe است که براساس کامیک‌های DC ساخته شده است و توانسته رضایت مخاطبان خود را جلب کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 14 آذر 1397

چرا فیلم پدینگتون باید کاندید جایزه اسکار شود؟

فیلم پدینگتون 2 سال گذشته در بریتانیا اکران شد و کاندید چند جایزه بفتا شد. آیا این فیلم شایسته حضور در جوایز اسکار است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 09 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب