Quantcast
لوکتو | Capcom کمک پلی‌استیشن را یکی از دلایل موفقیت بازی Monster Hunter: World می داند
ورود عضویت

Capcom کمک پلی‌استیشن را یکی از دلایل موفقیت بازی Monster Hunter: World می داند

توسط احمدرضا آوار در تاریخ 17 مرداد 1397
Capcom کمک پلی‌استیشن را یکی از دلایل موفقیت بازی Monster Hunter: World می داند

برای شرکت ژاپنی کپکام (Capcom)، کار کردن روی یک عنوان غربی ریسک بالایی محسوب می‌شود و این شرکت با فرنچایز Monster Hunter سعی در تست شانس خود در بازارهای غربی داشته است. همه‌ی ما نتیجه کار را می‌دانیم؛ بازی فوق‌العاده‌ای که تا هفته‌ها در صدر جداول فروش قرار داشت و یک شبه تبدیل به پروفروش ترین بازی تاریخ این شرکت شد. این بازی حتی بهترین بازی‌های کپکام مثل Resident Evil یا DMC را پشت سر گذاشت و همین موضوع باعث شده تا این شرکت درباره دلایل موفقیت این بازی صحبت کند.

 

استوارت ترنر (Stuart Turnur) مدیر بخش اروپایی این شرکت، کاری که کپکام انجام داده را یک قمار بزرگ می‌داند، چرا که بازارهای غربی معمولا به عناوین ژاپنی علاقه خاصی ندارند و خیلی سخت می‌شود که یک بازی برخواسته از ژاپن، در بازار‌های غربی نیز بتواند موفقیت خود در کشور مادری را تکرار کند.

 

وی یکی از مهم‌ترین دلایل فروش خوب این بازی، چه در ژاپن و چه سرتاسر دنیا را پشتیبانی سونی می‌داند. به گفته Turnur، سونی مطمئن بود که با تبلیغ و مانور روی Monster Hunter می‌تواند کنسول‌های بیشتری بفروشد و این موضوع واقعا هم درست بوده است.

 

وی می‌گوید که نیاز بود تا با Monster Hunter World به عنوان یک بازی کاملا جدید رفتار شود، چرا که در بسیاری از بازار‌های غربی این فرنچایز واقعا ناشناخته بود و این شرکت باید از ابتدا به تبلیغ این بازی می‌پرداخت. همین موضوع باعث شد که محتوای درون بازی برای بازار‌های غربی بهینه شود و البته، از اصل‌ خود جدا نشود، چرا که بازار ژاپن برای شرکت‌های ژاپنی در درجه اول اهمیت قرار دارد.

 

وی افزود که  در ۱۲ سال حضورش در این شرکت، همیشه می‌دانست که در صورت عرضه Monster Hunter World در پلتفرمی درست و همراه با المان‌های مولتی‌پلیر، می‌تواند حضور موفق این فرنچایز در بازار‌های غربی را تضمین کند!

 

این بازی باعث شده که کپکام به ساخت‌ بازی‌های جدید برای مخاطبان غربی مشغول شود و احتمالا ادامه‌ی این فرنچایز نیز میهمان کنسول‌های نسل بعدی خواهد بود.

 

بازی Monster Hunter: World موفق شده تا ۸.۳ میلیون نسخه بفروشد و این موضوع در حالی است که از عرضه نسخه رایانه‌های شخصی این بازی، تنها دو روز گذشته است.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد

با تمام مشکلات بازی Fallout 76، بازیکنان حداقل از این نکته که بازی لوتباکس ندارد و پرداخت‌های درون برنامه‌ای محدود به لوازم تزئینی است خوشحال بودند. به نظر می‌رسد این نکته مثبت هم به زودی از بین خواهد رفت. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 29 آذر 1397

تاریخ انتشار قسمت دوم بازی Life is Strange 2 مشخص شد

استودیو دونت‌ناد انترتینمنت در نهایت پس از مدت‌ها انتظار تاریخ انتشار عنوانLife is Strange 2 Episode 2 را مشخص کرد. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 29 آذر 1397

بازی Pillars of Eternity 2 سال ۲۰۱۹ به کنسول ها می ‌آید

در حالی که مایکروسافت پیشتر استودیو Obsidian Entertainment را به عنوان سازنده بازی Fallout New Vegas و چند عناوین دیگر خریداری کرد، اما این استودیو روی برخی عناوین قبلی هم مشغول به کار است. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب