Quantcast
لوکتو | حضور بانوان در تمام رشته های چهارمین لیگ بازی های رایانه‌ای امکان پذیر شد
ورود عضویت

حضور بانوان در تمام رشته های چهارمین لیگ بازی های رایانه‌ای امکان پذیر شد

توسط حسام افرومند در تاریخ 27 مرداد 1397
حضور بانوان در تمام رشته های چهارمین لیگ بازی های رایانه‌ای امکان پذیر شد

ثبت‌نام چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در حالی آغاز شده است که برای نخستین بار حضور بانوان در تمام رشته‌های این مسابقات امکان‌پذیر شده است. در مسابقات سال گذشته بانوان تنها می‌توانستند برای حضور در مسابقات بازی‌های موبایلی ثبت‌نام کنند.

با توجه به گزارش نمای‌باز سال ۱۳۹۶ بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نزدیک به ۲۸ میلیون گیمر در کشور وجود دارد که از این میزان ۶۵ درصد مرد و ۳۵ درصد زن هستند. همچنین در این آمار مشخص شده که ۱۵ درصد از خریداران بازی‌ در کشور ما را بانوان تشکیل می‌دهند.

این آمار نشان می‌دهد که بانوان نقش مهم و پررنگی در صنعت بازی ایران ایفا می‌کنند و قطعا باید به این قشر از گیمرها نیز توجه شود. چرا که با بررسی آمار جهانی حضور زن‌ها به عنوان بازیکن و حتی بازیساز رشد چمشگیری داشته است. با در نظر گرفتن این موارد حضور بانوان در رویدادهای مربوط به بازی‌های رایانه‌ای به خصوص چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران بسیار اهمیت دارد. سال گذشته نزدیک به ۷۰۰۰ نفر در لیگ بازی‌های رایانه‌ای شرکت کردند که نزدیک به 10 درصد آن‌ها را بانوان تشکیل داده بودند. انتظار می‌رود که امسال بانوان سهم بیشتری از حاضران در این رویداد را به خودشان اختصاص دهند. البته که سال گذشته حضور بانوان باعث شد که رکورد حضور شرکت‌کنندگان خانم در این رویداد شکسته شود و این انتظار می‌رود که در چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای نیز چنین اتفاقی تکرار شود.

در چهارمین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران بانوان می‌توانند در هر پنج رشته FIFA 18، PES 2018، Quiz of Kings، Clash Royale و پسرخوانده شرکت کنند.

ثبت‌نام در چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران از مدتی پیش شروع شد و تا ۲۵ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. برای چهارمین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران تعداد متعددی جوایز نقدی و غیرنقدی جمعا به ارزش ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

مجلس در بودجه امسال حمایت از صنعت بازی را در نظر می‌گیرد

عضو کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از برنامه حمایتی مجلس از صنعت بازی‌‌سازی در ایام بررسی بودجه خبر داد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 24 آذر 1397

بخش بازی های ویدیویی به جشنواره فرهنگی جایزه فیروزه افزوده شد

امسال با برگزاری چهارمین دوره از جایزه فیروزه، بازی‌های ویدیویی نیز می‌توانند به عنوان صنایع خلاق فرهنگی با هدف معرفی هرچه بیشتر به نهادهای زیربط در این جشنواره حضور یابند. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 24 آذر 1397

گسترش آموزش مهارت‌ های بازی‌ سازی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای

علیرضا طاهرپور، عضو شورای هماهنگی بازی‌های ویدیویی از امکان گسترش آموزش مهارت‌های بازی‌سازی سخن گفت. با لوکتو همراه باشید.

محمدرضا مصطفوی راد - 18 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب