Quantcast
لوکتو | انتخاب برادران وارنر برای نقش جوکر هیث لجر نبوده است
ورود عضویت

انتخاب برادران وارنر برای نقش جوکر هیث لجر نبوده است

توسط خشایار بهرامی در تاریخ 27 مرداد 1397
انتخاب برادران وارنر برای نقش جوکر هیث لجر نبوده است

اگر به زمان انتخاب هیث لجر (Heath Ledger) برای بازی در نقش جوکر و در فیلم فوق العاده‌ The Dark Knight به کارگردانی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) بازگردیم، می‌بینیم که بسیاری از طرفداران مخالف این تصمیم بوده‌اند و حال اینطور که پیداست، آنها تنها افرادی نبودند که نسبت به این تصمیم معترض بودند. طبق گفته‌های جاناتان نولان (Jonathan Nolan)، از نظر او و برادران وارنر نیز لجر گزینه مناسبی برای این نقش نبوده است با این حال به محض انتشار اولین تریلر این فیلم تمام شک و تردیدها از بین رفتند و به تاریخ پیوستند. هنرنمایی لجر فقید در نقش جوکر بدون شک یکی از ماندگار ترین نقش آفرینی‌ها در تاریخ سینما است.
جاناتان نولان اخیرا در میزگردی با دیگر تهیه کنندگان سینما از جمله شاون لوی (Shawn Levi)، ملیسا روزنبرگ (Melissa Rosenberg)، رابرت کرکمن (Robert Kirkman) و سیمون کینبرگ (Simon Kinberg) و با محوریت این موضوع که آیا تا به امروز هر یک از تهیه کنندگان پیشنهاد طرفداران در ساخت یک فیلم را عملی کرده‌اند یا خیر، از داستان انتخاب هیث لجر برای نقش جوکر توسط برادرش پرده برداشت. کریستوفر نولان بازیگری را برای نقش جوکر می‌خواست که طرفداران هیچ موقع نمی‌توانستند او را حدس بزنند در عین حال اینکه آنها فردی شبیه به او را انتظار داشتند، نولان در نظر داشت تا فیلم The Dark Knight به یک اثر ویژه و ماندگار برای طرفداران بتمن تبدیل شود. جاناتان در اینباره گفت:
وقتی‌که من فیلمنامه فیلم The Dark Knight را نوشتم، کریس مجبور بود که بفهمد چگونه باید از عهده نقش جوکر بربیاییم. کریس یک جلسه خوب را با هیث لجر داشت اما هیچکس این انتخاب را درک نکرد. من، استودیوی سازنده و حتی طرفداران هیچکدام این مسئله را درک نکردیم. واکنش طرفداران به این شکل بود که این فاجعه است، بدترین انتخاب بازیگر در کل تاریخ. اما کریس همچنان به تصمیم خود پایبند بود. مسئله این بود که به طرفداران چیزی را ارائه دهیم که تقاضا دارند، نه چیزی را که می‌خواهند که به معنای پیدا کردن یک بازیگر کاملا جدی و شخصی بود که بتواند به خوبی از پس این نقش برآید.
با این حال همانطور که مطمئنا می‌دانید، هیث لجر متاسفانه کمی پس از اتمام فیلمبرداری این فیلم درگذشت و به یک افسانه بدل شد.


برچسب ها:

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

ان هاتاوی به فیلم The Last Thing He Wanted خواهد پیوست

طبق اخبار منتشر شده مذاکرات با ان هاتاوی برای حضور در فیلم The Last Thing He Wanted آغاز شده است. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 01 اسفند 1396

سورپرایزهای جوایز اسکار 2018

جوایز اسکار هر ساله همراه با نام‌هایی است که در میان نامزدها، غایب و نام‌هایی است که دیدن آن‌ها، شگفت‌آور است. با لوکتو همراه باشید تا نگاهی به سورپرایزهای اسکار امسال بیاندازیم.

سجاد سعیدی - 10 اسفند 1396

فروش جهانی فیلم Black Panther از یک میلیارد دلار عبور کرد

رکورد شکنی‌های فیلم Black Panther ساخته‌ رایان کوگلر تمامی ندارد. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 23 اسفند 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


The Dark Knight
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب