Quantcast
لوکتو | واکنش شیگرو میاموتو به نحوه درآمدزایی بازی های رایگان
ورود عضویت

واکنش شیگرو میاموتو به نحوه درآمدزایی بازی های رایگان

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 03 شهریور 1397
واکنش شیگرو میاموتو به نحوه درآمدزایی بازی های رایگان

شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto)، خالق سوپر ماریو، گفته است که نینتندو می‌خواهد با تمرکز هرچه بیشتر روی عناوین با قیمت ثابت و «منطقی» کار کند تا بازی‌های رایگان. او گفته‌ است که نینتندو می‌خواهد از بازی‌های رایگان دوری‌ کند و به جای آن تمرکزشان را روی تولید بازی‌هایی با قیمت ثابت و با «قیمتی منطقی» دوچندان کند.

به گزارش بلومبرگ، میاموتو در کنفرانس تولید کنندگان تفریحات کامپیوتری (CEDEC) اعلام کرده است که: «ما از این نطر که بازاری به این بزرگی داریم خوش‌شانس هستیم، به همین دلیل معتقد هستیم که اگر بتوانیم بازی‌ها را با قیمتی منطقی به تعداد بیشتری از افراد برسانیم، سود‌های بزرگی را خواهیم دید.»

البته این حرف آقای میاموتو بعد از زمانی زده شد که رجی فیسمی Reggie Fils-Aimé))، رئیس شعبه آمریکای شمال نینتندو، گفته بود که نسبت به لوت‌باکس‌ها «کم لطفی» شده‌است و آن‌ها را با کارت‌های بیس‌بال مقایسه کرده بود.

میاموتو در ادامه اضافه کرد: «من نمی‌توانم بگویم که مدل قیمت ثابت ما کاملا موفق بوده است، ولی ما آن را آنقدر ادامه خواهیم داد تا به خوبی جا بیافتد.

اینگونه همه می‌توانند بازی‌هایشان را در محیطی امن بسازند. با تمرکز بر ارائه بازی‌ها برای وسیع‌ترین مجموعه ممکن از مردم، می‌توانیم بازار بازی‌های موبایمان را گسترش دهیم.» 

بازی Super Mario Run نینتندو از این مدل استفاده کرد و با وجود این که این عنوان در ژانویه ۲۰۱۷ بیش از ۷۸ ملیون بار دانلود شده بود، تنها پنج درصد از بازیکنان حاضر به پرداخت هزینه بازی برای باز کردن نسخه کامل آن شدند.

میاموتو گفت که «لازم است که سازندگان یاد بگیرند که با سرویس‌های شبه اشتراکی کنار بیایند. وقتی که به دنبال یک شریک مالی در این زمینه هستید، پیدا کردن کسی که ارزش نرم‌افزار شما را درک کند مهم است. مشتر‌ی‌ها ارزش برنامه‌ها و نرم‌افزار‌های شما را حس خواهند کرد و عادت خواهند کرد که برای آن‌ها پول بپردازند.»

قبل از این شرکت Square Enix اعلام کرده بود که به دلیل استقبال کم بازیکنان از بازی‌های پولی در پلتفرم موبایل، تولید سری بازی های Go را متوقف کرده است. با این حال به نظر می‌رسد نینتندو در تلاش است که عناوین با کیفیت پولی را بین بازیکنان موبایل جا بیندازد. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا این پلتفرم برای چنین بازی‌هایی مناسب است یا بازیکنان ترجیح می‌دهند عناوین پولی را روی پلتفرم‌های جدی‌تری مثل رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها انجام دهند و موبایل را برای عناوین رایگان نگه دارند؟ نظراتتان را با لوکتو در میان بگذارید.


برچسب ها: Nintendo

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

نامزدهای مراسم TGA 2017 اعلام شدند

به مراسم The Game Awards 2017 نزدیک می‌شویم. لیست کامل نامزدهای این مراسم را می‌توانید در ادامه بخوانید.

حسام افرومند - 24 آبان 1396

فهرست پردانلودترین بازی های گوگل پلی در سال 2017 منتشر شد

در این فهرست بار دیگر شاهد در صدر بودن بازی دیگری از نینتندو هستیم. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 13 آذر 1396

لیست کامل برندگان مراسم The Game Awards 2017

مراسم The Game Awards 2017 نیز به‌پایان رسید و برنده جوایز در بخش‌های مختلف مشخص شد. با لوکتو همراه باشید تا لیست برندگان جوایز امسال این مراسم را مرور کنیم. 

حسام افرومند - 17 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Super Mario Run
(بازی موبایل)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب