Quantcast
لوکتو | پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ تاکنون
ورود عضویت

پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ تاکنون

توسط عارفه رهقی در تاریخ 04 شهریور 1397
پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۸ تاکنون

سال ۲۰۱۸ تا همین حالا هم با شکستن چندین رکورد شگفت انگیز در گیشه، سالی عظیم برای فیلم‌های هالیوودی بوده است.
اما کدامیک از آنها تا به این‌جا بیشترین فروش را داشته‌اند؟ کدامیک از آنها مخفیانه پول بیشتری به جیب زده است؟ در ادامه این مطلب با بزرگترین فیلم‌های سال آشنا می‌شوید.

سال ۲۰۱۸ با موفقیت بسیار بزرگی که فیلم Black Panther از کمپانی مارول با فروش بیشتر از ۱٬۳ میلیارد دلار در سراسر جهان به‌دست آورد، شروع فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد.  

فیلم Black Panther، تا به امروز، پرفروش‌ترین فیلم در دنیای سینمایی مارول در ایالات متحده آمریکا بوده است. همچنین، در جایگاه سومین فیلم پرفروش جهان، درست پشت سر دو قسمت اول فیلم Avengers، قرار دارد. آیا فیلم‌های شگفت انگیز بعدی نیز، از جمله: Avengers: Infinity War، Deadpool 2، Solo: A Star Wars Story و Jurassic World: Fallen Kingdom، به چنین سطحی از جذب مخاطب خواهند رسید؟ اما همگی این را به خوبی می‌دانیم که دست بالای دست بسیار است.


10- Mission: Impossible – Fallout

مبلغ فروش: ۴۳۷٬۶ میلیون دلار


تام کروز (Tom Cruise) بازیگر مشهور هالیوود، ممکن است به جوانی گذشته‌اش نباشد، اما این موضوع دلیلی برای کم فعال شدن او نخواهد بود. به خصوص، زمانی که نوبت به نمایش گذاشتن شاهکار دیوانه وارش در هر یک از سری فیلم‌های Mission: Impossible می‌رسد. تلاش‌های او توسط طرفداران سینما بدون پاداش نخواهد ماند، و همین موضوع باعث شده است که فیلم Mission: Impossible - Fallout آخرین اثر از کریستوفر مک کواری (Christopher McQuarrie)، خیلی سریع‌تر از به نتیجه رسیدن ماجراجویی‌های قبلی ایتن هانت (Ethan Hunt)، صدرنشین گیشه فروش شود. منتقدان نیز با دادن ۹۷ درصد رای مثبت در وبسایت Rotten Tomatoes، نشان دادند که این فیلم را دوست داشته‌اند.

9- Ant-Man & The Wasp 

مبلغ فروش: ۴۴۸٬۹ میلیون دلار

پس از موفقیت عظیم فیلم Avengers: Infinity War، می‌توان به سادگی فیلم Ant-Man & The Wasp را یک شکست مالی قلمداد کرد. به هر حال، این فیلم در شروع با فروش ۷۵٬۸ میلیون دلار در داخل کشور آمریکا، یکی از پایین‌ترین فروش‌های دنیای سینمایی مارول را داشته است. اگرچه، مانند بسیاری از فیلم‌های کمپانی مارول، نقدهای محبت آمیزی راجع به پاول راد (Paul Rudd) و ماجراجویی‌های ابرقهرمانانه مشترک اوانجلین لیلی (Evangeline Lilly) نوشته شده است. علاوه بر این، این فیلم موفق شده تا تقریبا سه برابر هزینه ساخت خود را که ۱۶۲ میلیون دلار گزارش شده است، در سرتاسر جهان به دست آورد. این پروژه مانند یک ماشین سودآور عمل نخواهد کرد، اما احتمالا، برخلاف فیلم Solo: A Star Wars Story، سرمایه کمپانی دیزنی را هدر نخواهد داد.


8- Detective Chinatown 2

مبلغ فروش: ۵۴۴٬۱ میلیون دلار

کسانی که تصور می‌کردند نام فیلم‌های ساخت چین را در این لیست نخواهند دید، در اشتباه بودند، زیرا فیلم Detective Chinatown 2 نیز مانند دیگر فیلم‌های چند قسمتی موفق به کسب سود کلانی در سرزمین خود شده است. این فیلم، حدود ۲ میلیون دلار از فروش جهانی خود را توسط سینما دوستان آمریکایی کسب کرده است. فیلم Detective Chinatown 2 توانست پس از کسب ۱۲ نقد، رای ۵۰ درصدی را از منتقدین در وبسایت Rotten Tomatoes به دست آورد.


7- Operation Red Sea

مبلغ فروش: ۵۷۹٬۲ میلیون دلار

فیلم بسیار موفق دیگر از کشور چین، فیلم Operation Red Sea است که مبلغ ۱٬۵ میلیون دلار از میزان کلی فروش خود که حدودا ۵۸۰ میلیون دلار بوده را از سینماهای ایالات متحده آمریکا کسب کرده است. درحالی که صنعت فیلم در چین به رشد خود ادامه می‌دهد، ما شاهد عرضه تولیدات خانگی بیشتر و بیشتری از آنها هستیم که مانند این فیلم جایگاه‌های بسیار خوبی را در فهرست بهترین‌ها از آن خود می‌کند. فیلم Operation Red Sea پس از شمارش شش نقد در وبسایت Rotten Tomatoes توانست امتیاز بسیار تحسین برانگیز  ۸۳ درصد را از منتقدین کسب کند.


6- Ready Player One

مبلغ فروش: ۵۸۲ میلیون دلار

با وجود نگرانی‌های بسیار زیاد در مورد سیاست بازاریابی متمرکز بر نوستالژی، آخرین اثر پرفروش استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) که اقتباسی از یک رمان است، موفق شد تا نقدهای مثبت زیادی را از منتقدین با رای ۷۴ درصد و همچنین از هواداران کسب کند. فیلم Ready Player One توانسته است تا میزان فروش ۱۳۷ میلیون دلار در سینماهای داخلی آمریکا و در کنار آن، فروش ۴۴۵ میلیون دلار در سطح بین‌المللی را به خود اختصاص دهد.


5- Deadpool 2

مبلغ فروش: ۷۳۳٬۱ میلیون دلار

با توجه به موفقیت عظیم قسمت اول فیلم Deadpool درسال ۲۰۱۶، حقیقتا هیچ تردیدی وجود نداشت که قسمت دوم این فیلم نیز در گیشه موفق خواهد بود. فیلم Deadpool 2 کاملا موفق به شکست رکوردهای قبلی خود در سینماهای داخلی آمریکا به عنوان پرفروش‌ترین فیلم رده سنی بزرگسالان در اولین اکران آخر هفته نشد. اما، وجود صحنه‌های خشونت‌بار و غیراخلاقی به همراه استفاده از الفاظ رکیک باعث شد تا این فیلم بتواند در سطح بین‌المللی از فیلم اول سبقت گرفته و در اولین اکران بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. در حالی که از وید ویلسون (Wade Wilson) بعید به نظر می‌رسد تا بتواند جایگاه بالاتری را در این فهرست به دست آورد، «مزدور زبان دراز» به هیچ وجه دلیلی برای شرمندگی ندارد.

4- Incredibles 2

مبلغ فروش: ۱٬۹ میلیارد دلار

پس از یک انتظار تقریبا ۱۵ ساله، ادامه فیلم The Incredibles، کمدی ابرقهرمانانه محبوب کمپانی Pixar، ساخته شد. فیلم Incredibles 2، یک اثر بسیار موفق و پرطرفدار است که با کسب رای ۹۴ درصد از منتقدین، مانند کسی که تنها با یک پرش از یک ساختمان بلند بالا می‌رود، در حال صعود در این فهرست است. این فیلم به کارگردانی برد برد (Brad Bird)، با فروش بیشتر از یک میلیارد دلار در گیشه، به سادگی توانسته است تا فراتر از انتظار بسیاری از مردم ظاهر شود. فیلم Incredibles 2 با جهش بسیار سریع موفق شد تا در سینماهای داخلی و همچنین در سطح بین‌المللی، قسمت اول فیلم را پشت سر گذاشته و به سرعت، رکورد قبلی فروش ۶۳۳ میلیون دلاری خود را بشکند.


3- Jurassic World: Fallen Kingdom

مبلغ فروش: ۱٬۲۸ میلیارد دلار

نخستین قسمت از فیلم Jurassic World در سال ۲۰۱۵ با وجود گرفتن نقدهای تحسین کننده متعدد و میزان فروش غیرعادی در گیشه، در بحث و گفتگوهای میان افراد در شبکه‌های اجتماعی اما، همیشه مورد حمله قرار گرفته است. به همین دلیل، این فیلم به یک مورد عجیب و غریب تبدیل شده است. فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom، رای ۵۱ درصد را از منتقدین در وبسایت Rotten Tomatoes دریافت کرد که به مراتب کمتر از امتیاز قسمت اول (۷۱ درصد) است. اما با این وجود، می‌توان گفت که چشم انداز مالی این فیلم به خوبی و یا حتی بهتر از فیلم Jurassic world به نظر می‌رسد. فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom با فروش ۱۵۰ میلیون دلاری خود در اولین اکران آخر هفته در سینماهای داخلی، فروش عظیمی به میزان بیش از یک میلیارد دلار را درسرتاسر جهان به خود اختصاص داده است.


2- Black Panther

مبلغ فروش: ۱٬۳۵ میلیارد دلار

در این مرحله، پیشگویان صنعت سینما آموخته‌اند که بر ضد موفقیت یک فیلم از کمپانی مارول شرط بندی نکنند. همه می‌دانستند که فیلم Black Panther یک فیلم پرطرفدار و جنجالی خواهد بود، اما با این حال، در ابتدا عده کمی پیش بینی می‌کردند که این فیلم ماجراجویانه ابرقهرمانانه با پس‌زمینه کشور خیالی واکاندا، به چنین موفقیت عجیب و عظیمی دست پیدا کند. در حال حاضر، فیلم Black Panther پرفروش‌ترین فیلم کمیک بوکی تاریخ در آمریکا، و همچنین در حال دستیابی به این عنوان در جهان است. منتقدین نیز، شیفته حضور تیچالا (T'Challa) در نقش اصلی شدند و امتیاز عالی ۹۷ درصد را در وبسایت Rotten Tomatoes برای این فیلم ثبت کردند. بدون شک، پس از آمدن قسمت گریزناپذیر بعدی فیلم نیز، نتایج مشابهی را ملاحظه خواهیم کرد.


1- Avengers: Infinity War

مبلغ فروش: ۲٬۰۵ میلیارد دلار

با آغاز اوج گیری ۱۰ ساله طرح داستان‌های دنیای سینمایی مارول، هیچ تردیدی وجود نداشت که فیلم Avengers: Infinity War، آخرین فیلم به شدت پرفروش جو روسو (Joe Russo) و آنتونی روسو (Anthony Russo)، قرار است چنین ثروت هنگفتی را به هم بزند. با این حال، رای ۸۴ درصدی منتقدین، در واقع سبب شد تا این فیلم فراتر از حد انتظارات ظاهر شده و یک رکورد جدید تاریخی را در سینماهای داخلی و نیز جهانی در اولین اکران آخر هفته ثبت کند. فیلم Avengers: Infinity War با فروش عظیم ۲۵۷٬۷ میلیون دلاری خود در سینماهای داخلی موفق به شکستن رکورد فیلم The Force Awakens شده، و تاکنون مبلغ سنگین ۲ میلیارد دلار در جهان فروش داشته است. انتقام جویان همه فیلم‌ها را درهم کوبیدند و رد شدند!شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

هفت تئوری جذاب و جدید فیلم Avengers: Endgame

پس از انتشار اولین تریلر رسمی فیلم Avengers: Endgame در هفته گذشته تئوریهای جذاب و جدیدی از طرفداران این فیلم منتشر شده است که به هفت مورد از آن‌ها می پردازیم. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 27 آذر 1397

فیلم First Man – واقعیت یا تخیل؟

فیلم First Man بر اساس داستان واقعی زندگی نیل آرمسترانگ و سفر او به ماه ساخته شده است. این فیلم چقدر به واقعیت وفادار است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 25 آذر 1397

چرا باید سریال Titans را ببینید؟

سریال Titans اولین سریال شبکه اینترنتی DC Universe است که براساس کامیک‌های DC ساخته شده است و توانسته رضایت مخاطبان خود را جلب کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 14 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب