Quantcast
لوکتو | بازی Overwatch فروش لوتباکس را در هلند و بلژیک متوقف می کند
ورود عضویت

بازی Overwatch فروش لوتباکس را در هلند و بلژیک متوقف می کند

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 09 شهریور 1397
بازی Overwatch فروش لوتباکس را در هلند و بلژیک متوقف می کند

به زودی قابلیت خرید لوتباکس‌ها با پول واقعی برای بازی‌های Overwatch و Heroes of the Storm در هلند و بلژیک متوقف می‌شود. شرکت Bizzard برای برآورده کردن درخواست کمیسیون گیمینگ بلژیک (BGC)، اعلام کرده است که دیگر در این کشور لوتباکس‌های بازی ‌های Overwaych و Heroes of the Storm را در قبال پول واقعی به فروش نمی‌رساند. البته بازیکنان هنوز قادر خواهند بود این لوتباکس‌ها را به وسیله پول درون بازی که در طی بازی به دست می‌آید خریداری کنند.

در ماه آوریل BCG اعلام کرده بود که در بازی‌ها، لوتباکس‌هایی که محتویات تصادفی و غیر مشخص دارند باید قمار محسوب شوند. این موسسه دولتی به طور خاص بازی‌های Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 18, Overwatch و Star Wars: Battlefront 2 را برای نمونه‌هایی از این کار نام برده بود.

در ماه می، این موسسه به وزیر دادگستری بلژیک پیشنهاد داد که ناشران بازی‌هایی که شامل لوتیاکس می‌شوند باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

شرکت بلیزارد در پستی که در فروم بازی Overwatch منتشر کرد اعلام کرد که از برابر دانسته شدن لوتباکس‌ها با قمار «غافلگیر شده‌اند»، و این که آن‌ها «دیدگاه مشابهی ندارند». در نهایت این شرکت تصمیم گرفت که «با تفسیر آن‌ها از قانون بلژیک همکاری کند». 

سخنگوی Blizzard اعلام کرد: «در نتیجه، ما چاره‌ای نداریم جز این که اقداماتی انجام دهیم که بازیکنان Overwatch و Heroes of the Storm واقع در بلژیک از خرید لوتباکس‌ها توسط پول واقعی و Gem مانع شوند.»

هنوز تاریخی برای اجرای این تغییر اعلام نشده است، ولی «به زودی اعمال خواهد شد».

شرکت Valve در ماه جولای با مقامات BCG موافقت کرد و پچی برای بازی CS:GO منتشر کرد که بازیکنان بلژیکی و هلندی را از باز کردن لوتباکس‌ها منع می‌کرد.

چند روز قبل هم شرکت 2K Games اعلام کرد که دسترسی به برخی ویژگی‌های MyTeam در بازی NBA 2K را در بلژیک و هلند برای تطبیق با قوانین محلی محدود خواهد کرد.

قبلا در لوکتو مقاله‌ای در مورد لوتباکس‌ها و تاریخچه آن‌ها منتشر کرده بودیم. همانطور که می‌بینید فشار بر ناشران بزرگ برای حذف آن‌ها از بازی‌ها بیشتر شده و دولت‌ها و قانون هم وارد بازی شده‌اند. به نظر شما بالاخره روزی شاهد خداحافظی کامل لوتباکس‌ها از دنیای بازی‌ها خواهیم بود یا ناشران حاضرند با قوانین چند کشور سر و کله بزنند و به خالی کردن جیب بازیکنان باقی دنیا ادامه دهند؟ دیدگاهتان را با لوکتو در میان بگذارید.


برچسب ها: Overwatch - Loot Box

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

تاریخ مراسم TGA 2017 مشخص شد

جزئیاتی از مراسم The Game Awards 2017 اعلام شد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 19 آبان 1396

نامزدهای مراسم TGA 2017 اعلام شدند

به مراسم The Game Awards 2017 نزدیک می‌شویم. لیست کامل نامزدهای این مراسم را می‌توانید در ادامه بخوانید.

حسام افرومند - 24 آبان 1396

لیست کامل برندگان مراسم The Game Awards 2017

مراسم The Game Awards 2017 نیز به‌پایان رسید و برنده جوایز در بخش‌های مختلف مشخص شد. با لوکتو همراه باشید تا لیست برندگان جوایز امسال این مراسم را مرور کنیم. 

حسام افرومند - 17 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Overwatch
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب