Quantcast
لوکتو | استودیو سازنده سری Dead Rising تعطیل شد
ورود عضویت

استودیو سازنده سری Dead Rising تعطیل شد

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 29 شهریور 1397
استودیو سازنده سری Dead Rising تعطیل شد

استودیو سازنده سری Dead Rising، در اتفاقی غافلگیر کننده، تعطیل شد. مدتی بود که استودیو Capcom Vancouver به مشکل برخورده بود و اگر یادتان باشد در ماه فوریه خبر‌هایی پخش شد که طبق آن‌ها این استودیو مجبور شده بود ۲۰ درصد از کارمندانش را اخراج کند و عنوان جاه طلبانه جدیدشان را که در نیویورک به وقوع می‌پیوست کنسل کنند. بعد از این اتفاق تمرکز استودیو به ساخت بازی Dead Rising 5 برگشته بود، ولی به نظر می‌رسد شرکتCapcom  تصمیم گرفت کار را تمام کند. این بیانیه از سمت کپکام در وبسایت Kotaku منتشر شد:

«بعد از بررسی عناوین در دست ساخت در استودیو Capcom Vancouver، شرکت Capcom تصمیم گرفته است پروژه‌های در حال توسعه این استودیو را کنسل کند و روی ساخت عناوین بزرگ در ژاپن تمرکز کند.  یک تیم کوچک تا ژانویه ۲۰۱۹ در استودیو خواهد ماند تا عملیات تعطیلی را نهایی کند. ما از زحمات زیاد و همکاری تمام اعضای استودیو، در ساخت تجربه‌های گیم‌پلی فراموش نشدنی سری‌های Dead Rising و Puzzle Fighter قدردانی می‌کنیم.»

برخی از کارمندان استودیو Capcom Vancouver هم مثل آیدان اسکانلان (Aidan Scanlan)، کارگردان طراحی استودیو، این اخبار ناگوار را تایید کردند. او در توییتی گفت: «متاسفانهCapcom Vancouver امروز بسته شد. من کمی شوکه شده‌ام، ولی اگر کسی را می‌شناسید که به دنبال یک طراح بازی با ۱۸ سال تجربه است، من را به آن‌ها معرفی کنید. این خبر را پخش کنید!» 

بسته شدن استودیو Capcom Vancouver باعث خواهد شد ۱۵۸ نفر شغل خود را از دست بدهند. طبق بیانیه دیگری که روز گذشته منتشر شد، Capcom انتظار دارد کنسل شدن پروژه‌های Capcom Vancouver برایشان ضرری به اندازه ۴.۵ میلیارد ین (حدود ۴۰ میلیون دلار) به جا بگذارد.

تعطیل شدن استودیو Capcom Vancouver تا حدی غافلگیر کننده بود، زیرا Capcpm به طور کلی در یک دوره موفقیت به سر می‌برد؛ بازی‌های Resident Evil 7 و Monster Hunter: World موفقیت‌های بزرگ و پیش‌بینی نشده‌ای بودند و عناوین Resident Evil 2 Remake, Devil May Cry 5 و Mega Man 11 هم به شدت مورد انتظارند. البته تمام این بازی ها محصول تیم‌های داخلی کپکام در ژاپن هستند. سال‌ها بود که Capcom تلاش می‌کرد بیشتر توسعه بازی‌هایش را به استودیو‌های غربی منتقل کند و در این راه گاهی موفقیت‌هایی هم کسب شده بود، ولی به نظر می‌رسد این استراتژی دیگر در دستور کارشان نیست. تیم‌های ژاپنی کپکام در حال خیزشی دوباره هستند و استودیو‌های غربیشان مثل Capcom Vancouver به تاریخ پیوسته اند. 

هنوز خبری در مورد آینده سری Dead Rising پس از بسته شدن استودیو Capcom Vancouver به گوش نرسیده است، ولی می‌توان خوش‌بین بود که این سری دوباره به پا می‌خیزد. با توجه به مسیری که Capcom در پیش گرفته است، احتمالا یکی از استودیو‌های ژاپنی آن‌ها وظیفه زنده‌کردن این سری را بر عهده خواهد گرفت.


برچسب ها: Dead Rising - Capcom Vancouver

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد

با تمام مشکلات بازی Fallout 76، بازیکنان حداقل از این نکته که بازی لوتباکس ندارد و پرداخت‌های درون برنامه‌ای محدود به لوازم تزئینی است خوشحال بودند. به نظر می‌رسد این نکته مثبت هم به زودی از بین خواهد رفت. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 29 آذر 1397

تاریخ انتشار قسمت دوم بازی Life is Strange 2 مشخص شد

استودیو دونت‌ناد انترتینمنت در نهایت پس از مدت‌ها انتظار تاریخ انتشار عنوانLife is Strange 2 Episode 2 را مشخص کرد. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 29 آذر 1397

بازی Pillars of Eternity 2 سال ۲۰۱۹ به کنسول ها می ‌آید

در حالی که مایکروسافت پیشتر استودیو Obsidian Entertainment را به عنوان سازنده بازی Fallout New Vegas و چند عناوین دیگر خریداری کرد، اما این استودیو روی برخی عناوین قبلی هم مشغول به کار است. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Dead Rising 4
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب