Quantcast
لوکتو | مصرف بازی‌های دیجیتال در استان‌های تهران، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان بررسی شد
ورود عضویت

مصرف بازی‌های دیجیتال در استان‌های تهران، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان بررسی شد

توسط حسام افرومند در تاریخ 03 مهر 1397
مصرف بازی‌های دیجیتال در استان‌های تهران، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان بررسی شد

معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با ارائه جدیدترین آمار و پژوهش‌های خود میزان مصرف بازی‌های دیجیتال در استان‌های تهران، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان را بررسی کرده و در قالب گزارشی با نام «بازی‌خیزهای ۱۳۹۶» منتشر کرده است. 
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گزارش پیش‌رو، همچون گزارش «نمای باز» بر کلیدی‌ترین اطلاعات از مصرف بازی‌های دیجیتال در بین بازیکنان ایرانی متمرکز است. این گزارش، به مقایسه اطلاعات مصرف بازی‌ها در میان پنج استان دارای بیشترین بازیکن در کشور می‌پردازد؛ استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان. 

در ارائه اطلاعات این استان‌ها، کل استان مدنظر بوده و این اطلاعات مشتمل بر اطلاعات مرکز استان، شهرهای تابعه و همچنین روستاهای استان است. در این گزارش، پنج استان که اصلاحا بازی‌خیزتر و دارای تعداد بیشتری بازیکن نسبت به استان‌های دیگر هستند، سوژه اصلی  قرارگرفته‌اند. اگرچه در این گزارش نمایش ظرفیت بازار بازی‌های دیجیتال در این پنج استان بررسی می‌شود اما متأسفانه استان تهران بازار بسیار بزرگ‌تری نسبت به سایر استان‌ها دارد و این مسئله ناشی از تمرکز امکانات و بالا بودن سطح رفاه عمومی در استانی است که پایتخت در آن قرار دارد. با این حال، چشم‌پوشی یا عدم توجه به ظرفیت بازار استان‌های دیگر در حوزه بازی‌های دیجیتال، امری معقول نیست و به نظر می‌رسد اطلاع از این ظرفیت برای حضور بازی‌سازان جهت تولید و ارائه محصول برای مخاطبان، کمک شایان توجهی به فعالسازی این ظرفیت نهفته خواهد داشت.

در این گزارش سرفصل‌های زیر مورد بررسی قرار گرفته‌اند:

Photo

Photo

Photo

Photo

 پنج استان در یک نگاه، بازیکنان کنسولی، چه کسانی بازی می‌کنند؟، چه بازی‌هایی می‌کنند؟، چگونه بازی می‌کنند؟، چگونه خرید می‌کنند؟، ما چه کسانی هستیم؟

گزارش «بازی‌خیزهای ۱۳۹۶» در قالب پی‌دی‌اف از طریق لینک https://www.ircg.ir/s/14f قابل دریافت است.


برچسب ها:

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

مجلس در بودجه امسال حمایت از صنعت بازی را در نظر می‌گیرد

عضو کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از برنامه حمایتی مجلس از صنعت بازی‌‌سازی در ایام بررسی بودجه خبر داد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 24 آذر 1397

بخش بازی های ویدیویی به جشنواره فرهنگی جایزه فیروزه افزوده شد

امسال با برگزاری چهارمین دوره از جایزه فیروزه، بازی‌های ویدیویی نیز می‌توانند به عنوان صنایع خلاق فرهنگی با هدف معرفی هرچه بیشتر به نهادهای زیربط در این جشنواره حضور یابند. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 24 آذر 1397

گسترش آموزش مهارت‌ های بازی‌ سازی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای

علیرضا طاهرپور، عضو شورای هماهنگی بازی‌های ویدیویی از امکان گسترش آموزش مهارت‌های بازی‌سازی سخن گفت. با لوکتو همراه باشید.

محمدرضا مصطفوی راد - 18 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب