Quantcast
لوکتو | خلاصه ای از تغییرات فصل ششم بازی Fortnite
ورود عضویت

خلاصه ای از تغییرات فصل ششم بازی Fortnite

توسط محمد مهدی مبارکی در تاریخ 09 مهر 1397
خلاصه ای از تغییرات فصل ششم بازی Fortnite

از نیمه سوم فصل پنجم بازی Fortnite  ما شاهد پدیدار شدن یک مکعب با قابلیت‌های تعجب برانگیز بودیم. مکعبی که بعد از چند روزی شروع به ایجاد اثراتی از خود روی نقشه بازی کرد. اوایل همه گمان می‌کردند که به دلیل نقشه‌هایی که این مکعب روی زمین ایجاد می‌کرد و شباهت آن به منطقه Tilted Tower، قرار است تغییرات اساسی در این منطقه شکل بگیرد. که این فرضیه بعد از مدتی رد شد. بعد از مدتی خیلی‌ها خبر از تغییرات اساسی در منطقه Loot Lake دادند. خبری که صحت داشت و از روز‌های آخر فصل پنجم شاهد غرق شدن مکعب در آب‌های منطقه Loot Lake بودیم. اتفاقی که باعث شد این منطقه همانند مکعب نیروی جاذبه‌ خاصی را بدست بیاورد و بتوانیم روی آن پرش‌های بلندی داشته باشیم. اما در فصل ششم چه اتفاقی رخ داد؟

تغییرات نقشه و آیتم‌هایی که با این تغییرات اضافه شدند

همانگونه که در ویدئو بالا مشاهده می‌کنید؛ ناحیه خشک منطقه Loot Lake به دلیل فشاری که مکعب به روی آن وارد می‌کرد از جا کنده شده و یک حلقه گرد و غبار مانند نیز اطراف آن شکل گرفت که با ورود به این حلقه، دیگر سقوط نمی‌کنید. شاید جالب باشد که بدانید اگر تیر و یا موشکی به سمت مکعب رها کنید؛ به سمت بالای مکعب تغییر جهت می‌دهد. همین تغییر را می‌توان بدون هیچگونه حرف اضافه‌ای، جزء بزرگ‌ترین تغییر بازی در پنج فصل گذشته دانست.

اما تغییرات بازی به همین‌جا ختم نمی‌شود. در متن بالا اشاراتی به اثرات مکعب بر زمین داشتم؛ شاید جالب باشد بدانید که حالا در این مکان‌ها آیتمی به نام Shadow Stones  وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید برای مدتی غیب شوید و حریف مقابلتان را بدون دیده شدن به کشتن دهید. البته استفاده از این آیتم از شرایطی نیز پیروی می‌کند. به عنوان مثال در حین استفاده از این آیتم نمی‌توانید به آیتم‌های دیگرتان دسترسی داشته باشید و به عبارتی دیگر تمام اسلحه‌هایتان غیر فعال می‌شود. تنها زمانی مرئی می‌شوید که ایستاده باشید و در حین حرکت، دشمن می‌تواند دوده‌های سیاه رنگی را که از شما به اطراف پخش می‌شود مشاهده کند. این آیتم تنها ۴۵ ثانیه شما را نامرئی می‌کند و در هر زمانی که دلتان بخواهید می‌توانید با فشار دادن دکمه به خصوصی که در پلتفرم‌های مختلف متفاوت است از این حال در بیاید. البته نکات مثبتی نیز دارد که می‌توان به بدست آوردن سرعت بیشتر در حرکت و در امان ماندن از آسیب اشاره کرد. همچنین با استفاده از قابلیت Phase شما به یکباره به جلو هول داده می‌شوید.

البته شایان ذکر است که مناطقی در بازی اضافه شدند و بعضی از آن‌ها نیز تغییرات در شکل و شمایل آن‌ها رخ داده است. از میان مناطق اضافه شده می‌توان به Floating Island، Corrupted Areas، Corn Fields و Haunted Castle  اشاره کرد.

تغییرات سلاح‌ها

 

Photo

 

در فصل ششم ما شاهد حذف بسیاری از سلاح‌های بازی هستیم. سلاح‌هایی که بعضی‌ها جنبه کشتاری و بعضی‌ها جنبه دیگری داشتند. Impulse Grenades،Sub-Machine Gun  و Light Machine Gun  از بازی حذف شدند. همچنین Bounce وRemote Explosives  نیز دیگر در بازی حضور ندارند. این تغییرات را می‌توان یکی از اساسی‌ترین تغییرات بازیFortnite  دانست که در طول تاریخ این بازی بی‌سابقه بوده است. همچنین تعداد نوبت‌ استفاده ازGrappler  از ۱۵ به ۱۰ کاهش یافته است. تغییراتی نیز در آسیب رسانی و بهتر است بگوییم بالانس سلاح‌های رخ داده است که از میان آن‌ها می‌توان به کاهش میزان آسیب رسانی  Double Barrel از ۱۴۳/۱۵۰ به ۱۱۴/۱۲۰ اشاره کرد. شایان ذکر است که احتمال پیدا کردن سلاح Reduced Dual Pistol در مناطق مرتفع از ۱٬۴۹ درصد به ۰٬۸۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

تغییرات ظاهری

 

Photo

 

در این فصل ما شاهد اسکین‌‌های عجیبی هستیم. به عنوان مثال شما می‌توانید با خرید Season Pass بازی به یک خر که دی جی نیز تشریف دارند؛ دسترسی پیدا کنید. از دیگر تغییرات بخش ظاهری بازی اضافه شدن موجودات زنده به کوله پشتی شخصیت‌ها است. که فعلا این امکان تنها برای کسانی که Season Pass  بازی را خریداری کرده‌اند فعال است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک سگ و یا حتی یک اژدها را در کوله پشتی خودتان قرار دهید تا در طول بازی تنها نباشید. از این به بعد نیز ایموت‌هایی مانند یک گوجه فرهنگی که قابلیت پرت شدن به سمت کسی را دارند هم در بازی موجود هستند. در کل تغییرات بخش ظاهری این فصل بسیار پر و پیمون و کامل بوده است.

و؟

 

Photo

 

اما تغییرات دیگری نیز بازی رخ داده است. به عنوان مثال با موافقت سونی، بازی به یک کراس پلی واقعی تبدیل شده است و در صورت اضافه کردن موس و کیبورد به پلتفرم پلی‌استیشن 4، شما با کسانی که کار شما را تقلید کرده‌اند بازی می‌کنید. همچنین تغییراتی نیز در مدت زمان و میزان آسیب رسانی بازی در زمان طوفان صورت گرفته است که به یک توضیح مفصل نیاز دارد اما به صورت خلاصه می‌توان گفت که زمان هر طوفان ۱۰ الی ۳۰ ثانیه کاهش یافته است و میزان آسیب رسانی‌ آن‌ها نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است که زمان و میزان آسیب رسانی ارتباط مستقیمی با نوبت طوفانی است که رخ می‌دهد، دارد. به عنوان مثال مدت زمان شروع طوفان نهم از ۳۰ به ۱۵ کاهش و مدت زمانی که طوفان اتفاق می‌افتد از ۲۵ به ۴۰ ثانیه افزایش پیدا کرده است.. پس از این به بعد، شما باید هم با دشمن و هم با طوفان بجنگید تا بتوانید سالم بمانید. همچنین بخش موسیقی نیز به بازی اضافه شده است. در این بخش که برای افراد دارای Season Pass فعال است؛ می‌توانید از میان سه آهنگی که برای این فصل تا به این لحظه در نظر گرفته شده است؛ یکی را انتخاب و در مسیر راه پخش کنید.


برچسب ها: Fortnite

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

نامزدهای مراسم TGA 2017 اعلام شدند

به مراسم The Game Awards 2017 نزدیک می‌شویم. لیست کامل نامزدهای این مراسم را می‌توانید در ادامه بخوانید.

حسام افرومند - 24 آبان 1396

بازی PUBG حالا چهارمین عنوان محبوب ایکس باکس است

موفقیت‌های بازی PUBG پایانی ندارد و این عنوان موفق شده تا در ایکس باکس نیز به یک بازی محبوب تبدیل شود. با لوکتو همراه باشید.  

احمدرضا آوار - 05 دی 1396

فهرست نامزدهای بیست و یکمین جوایز D.I.C.E. معرفی شد

بازی Horizon Zero Dawn توانسته بیشتر از همه بازی‌های دیگر نامزد دسته‌های مختلف شود. با لوکتو و فهرست کامل این مراسم همراه باشید.

حسام افرومند - 24 دی 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Fortnite
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب