Quantcast
لوکتو | چرا سونی حالت cross-play را دیر فعال کرد
ورود عضویت

چرا سونی حالت cross-play را دیر فعال کرد

توسط محمد جواد عبداللهی پور در تاریخ 09 مهر 1397
چرا سونی حالت cross-play را دیر فعال کرد

در روز سه‌شنبه سونی به طور رسمی حالت cross-play را روی کنسول خود فعال کرد و این اتفاق با عرضه یک نسخه آزمایشی از بازی Fortnite اتفاق افتاد. در واقع ما شاهد این بودیم که فشار طرفداران و مطبوعات به سونی بعد از یک سال اثر گذار بود و بالاخره سونی راضی به انجام این کار شد.

اما بهتر است بدانید، این ماجرا زمانی استارت خورد که فورتنایت برای نینتندو سوئیچ عرضه شد و مشخص شد که اگر این بازی را روی کنسول PS4 تان تجربه کرده‌اید، دیگر نمی‌توانید با همان اکانت روی سوییچ بازی کنید. این اتفاق به ماه ژوئن بر‌ می‌گردد. اما این‌که سونی بخواهد کراس‌پلی را فعال کند، باز هم به قبل تر برخواهد گشت. با توجه به این که مایکروسافت و نینتندو در یک زمان معین کراس‌پلی را فعال کردند، این سوال به وجود می‌آید که با وجود فشار زیاد بر سونی، چرا آن‌ها زود تر این امکان را برای پلی‌استیشن 4 فعال نکردند؟

شان لیدن (Shawn Layden) رئیس بخش استدیو‌های جهانی سونی، با اشاره به مشکلاتی که در راستای فعال کردن کراس‌پلی برای خودشان و کاربران ایجاد می‌شد گفت:

«ما متوجه هستیم که این یک درخواست است و همه این را می‌خواهند ]فعال کردن کراس‌پلی[، ولی ما به دنبال راهی هستیم تا این امکان را به بهترین نحو ممکن ارائه دهیم، در حال حاضر فعال کردن کراس‌پلی به راحتی فشار دادن یک دکمه نیست.

پس ما باید با نگاهی تکنیکی به موضوع بنگریم، باید با همکارانمان نگاهی تجاری و بیزینسی داشته باشیم و از طرفی باید مطمئن شویم که اگر این امکان را ایجاد کنیم، بهترین پشتیبانی از خدمات مشتریان را به دست خواهیم آورد یا نه و چندین مسئله مشابه این‌ها. تیم ما باید طبق دستورالعمل‌ها پیش برود تا بتواند تمام این امکانات را برای کاربران فراهم کند.»

اما جالب است بدانید که فعال کردن کراس‌پلی برای اپیک گیمز به سادگی فشار دادن یک دکمه بود، چرا که آن‌ها حدود یک‌ سال پیش بدون اینکه کسی متوجه شود، کراس‌پلی پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان را فعال کرده‌ بودند.

در ادامه لیدن به این موضوع که، فعال کردن کراس‌پلی از چیزی که فکر می‌کردند بیشتر زمان برده اعتراف کرد:

«تمام مواردی که توضیح دادم، دلیلی بود که چرا فعال کردن کراس‌پلی از چیزی که فکر می‌کردیم بیشتر زمان برده است. اما دقیقا همین مقدار زمان لازم بود تا همه چیز درست پیش برود و انجام شود.»

حالت کراس‌پلی چند روزی است که روی کنسول پلی‌استیشن 4‌ فعال شده (فقط در بازی Fortnite) و به گفته لیدن:

«تا به اینجا همه چیز خوب پیش رفته. تا به حال گزارشی از بروز اشکال نشنیده‌ام، اما این کراس‌پلی فعلا آزمایشی است و بروز مشکل یک اتفاق منطقی خواهد بود. اما بدانید که حواسمان جمع است. در هر حال بسیار خوشحالیم که مردم چیزی که می‌خواستند را به دست آوردند و دیگر در این مورد توییتی دریافت نمی‌کنم.»

اما سوال بعدی که برای همه ما پیش خواهد آمد این است که در آینده چه عناوینی از کراس‌پلی پشتیبانی خواهند کرد؟ تا این‌جا می‌دانیم که بازی Fallout 76 از این حالت پشتیبانی نخواهد کرد چرا که بتزدا اینطور اعلام کرده است.

شان لیدن در جواب این سوال پاسخ داد:

«همانطور که می‌دانید در حال حاضر کراس‌پلی را تست می‌کنیم و در مرحله آزمایشی هستیم، مطمئن باشید زمانی که همه چیز خوب پیش برود به اضافه کردن بازی‌های دیگر هم فکر خواهیم کرد.»

نظر شما در رابطه با صحبت‌های شان لیدن چیست، آیا عناوینی مانند Rocket League یا Minecraft در آینده از کراس‌پلی پشتیبانی خواهند کرد؟ نظر خود را با لوکتو در میان بگذارید.


برچسب ها:

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

بازی Red Dead Redemption 2 در دو دیسک عرضه خواهد شد

با توجه به کاور نسخه ژاپنی بازی این اطلاعات جدید به دست آمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 25 مهر 1397
۲

صحبت‌های کارمندان در مورد شرایط کار در استدیو راک استار

راک استار به کارکنانش اجازه داد تا در رابطه با کارشان صحبت کنند. کارمندان راک استارگیمز بعد از این اتفاق تجربیات متفاوتشان از کار در استدیو را به اشتراک گذاشتند. با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 26 مهر 1397

نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2

صحبت‌های یکی از موسسان شرکت Rockstar در رابطه با نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2 را در ادامه بخوانید.

محمد جواد عبداللهی پور - 25 مهر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب