Quantcast
لوکتو | پیش نمایش بازی Soulcalibur VI
ورود عضویت

پیش نمایش بازی Soulcalibur VI

توسط میثم عبداللهی پور در تاریخ 10 مهر 1397
پیش نمایش بازی Soulcalibur VI

با گذر از دوران افول طولانی مدت عناوین سبک مبارزه‌ای، و با بازگشت موفقیت آمیز عناوین بزرگ این سبک و همچنین قدرت گرفتن استودیو‌هایی مثلNetherRealm  که با ارائه استانداردهای جدید و نوآورانه سبک مبارزه‌ای را با سرعت به سوی تکامل پیش می‌برند، می‌توانیم اعتراف کنیم که حالا، در دوران طلایی این سبک دوست داشتنی و پرطرفدار قرار داریم.

با بازگشت این دوران طلایی، یکی دیگر از عناوین موفق، کلاسیک و جریان‌ساز سبک مبارزه‌ای، برگشته تا بازهم حس و حال مبارزه‌ای دقیق و جذاب، با سلاح‌های قرون وسطایی را زنده کند، عنوانی با داستانی غنی و تلخ، شخصیت‌هایی خوش‌چهره و قدرتمند و البته، شمشیری عظیم، مخوف و نفرین شده که قهرمان‌ها را به بدترین کابوس‌هایشان بدل خواهد کرد. چیزی به عرضه شدن بازی Soulcalibur VI نمانده است،‌ عنوانی که بعد از مدت‌ها و با تغییراتی بزرگ بازگشته تا داستان شمشیری نفرین شده را بازگو کند، با پیش‌نمایش بازی Soulcalibur VI همراه لوکتو باشید.

با گذشت پنج سال از عرضه شدن نسخه پنجم سری در سال 2012، بازی Soulcalibur VI با رویکردی متفاوت نسبت به عناوین قبلی و به عنوان یک ریبوت کامل برای سری ساخته شده است. ریبوتی تمام عیار که علاوه بر شروع دوباره‌ داستان سری، سرنوشت این فرنچایز دوست‌داشتنی را هم مشخص خواهد کرد. ششمین نسخه اصلی از سریSoulcalibur  با ارائه مکانیک‌های جدید و استفاده از موتور گرافیکی آنریل 4 برای خلق جلوه‌های بصری شگفت‌انگیز، قصد دارد تا در کنار راضی کردن طرفداران قدیمی سری، مخاطبان جدیدی را هم به جمع طرفدارنش اضافه کند.

 

Photo

 

سازندگان بازی در بخش Soul Project شرکت Bandai namco برای خلق گرافیکی هرچه بهتر و مدل‌سازی دقیق‌تر شخصیت‌های بازی، به سراغ  موتور گرافیکی آنریل 4 رفته‌اند و نتیجه‌کار، بدون شک یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین عناوین در سبک مبارزه‌ای را ساخته است. جلوه‌های بصری بازی در بخش بتا و همچنین نمایش‌های بازی، به شدت زیبا و چشم نواز هستند، مدل‌سازی شخصیت‌ها، کیفیت میدان مبارزه و حتی انیمیشن‌های مبارز‌ها به لطف موتور گرافیکی جدید،  توانایی رقابت با بازی‌های روز را دارند و شما را به فستیوالی از رنگ‌ها، جرقه‌ها و حرکات شگفت‌آور دعوت می‌کنند.

اما بازی Soulcalibur VI به چنین پیشرفتی بسنده نکرده و با ارائه دادن دو بخش داستانی متفاوت، قصد دارد تا محتوای زیادی را در اختیار مخاطبانش قرار دهد. بخش داستانی اول که با نام Soul Chronicle شناخته می‌شود، رویکردی کلاسیک‌ دارد و داستان اولین عنوان از سری را از دیدگاهی جدید و از زاویه دید تمامی شخصیت‌ها بازگو خواهد کرد. این بخش داستانی، با وجود استفاده از داستان نسخه اول، سعی دارد تا نقاط تاریک داستان سری را به وسیله روایت رویداد‌هایی که قبلاً نمایش داده نشده‌اند و یا بازگو کردن وقایع قبلی از دیدگاه شخصیت‌هایی جدید، پوشش بدهد.

بخش داستانی دوم بازی با نام Libra of Soul و یا Mission mode شناخته می‌شود. این بخش به شما اجازه می‌دهد تا با سیستم خلق شخصیت بازی، مبارزی جدید ساخته و با انتخاب سبک مبارزه‌ او، که از میان یکی از مبارزان حاضر در بازی انتخاب می‌شود، ماموریت‌های مختلفی را در سطح جهان انجام دهید و خط داستانی مخصوص به خودتان را دنبال کنید. این بخش به واسطه سیستم انتخاب دیالوگ و پیامد‌های مختلف آن و همچنین وجود آیتم‌های متفاوتی مثل غذا، زره‌ها و سلاح‌های متفاوت، المان‌های نقش‌آفرین بسیاری را در خودش جای داده و می‌تواند به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های یک‌نفره در بازی‌های مبارزه‌ای تبدیل شود.

بازی Soulcalibur VI را می‌توان عنوانی جدید و نوآورانه دانست، که موفق شده در کنار استفاده از عناصر جدید، پایبندی به ریشه‌هایش را هم حفظ کند. مبارزات بازی، درست مثل عناوین قبلی سری، به ضربات افقی و عمودی سلاح، ‌دفاع و ضد حمله وابسته هستند. اما این سیستم با معرفی مکانیک‌هایی جدید، دچار تحولاتی جذاب شده است.

 

Photo

 

مبارزات در سری Soulcalibur به گونه‌ای هستند که با شکستن دفاع و از بین رفتن حالت تدافعی، مبارز شما در مقابل زنجیره‌ای از ضربات قرار می‌گرفت که راه فراری از آن نداشت،‌ سازندگان اما با مکانیک جدیدی به نام Reversal Edge امکان تغییر روند مبارزه در یک لحظه را فراهم کرده‌اند. بدین ترتیب مبارز شما می‌تواند یکی از ضربه‌های زنجیره‌ای حریف را دفع کرده و با وارد کردن ضربه‌ای محکم، حالتی جدید را فعال کند. که با همراهی انیمشین‌های جذاب و مکانیکی شبیه به سنگ، کاغذ، قیچی، روند مبارزات را تغییر می‌دهد. با کمک یک Reversal Edge به موقع می‌توانید، حتی در ثانیه‌های پایانی مبارزه، همه چیز را تغییر داده و پیروز شوید.Reversal Edge  به کمک مکانیک سنتی سری، یعنی بیرون انداختن مبارزان از رینگ، می‌تواند لحظات دراماتیک بسیاری را ایجاد کند.

مکانیک جدید دیگر بازی که Lethal Hit نام دارد، بسیار پیچیده‌تر بوده و شرایط خاصی را در هردو سوی نبرد طلب می‌کند. به وسیله این مکانیک، می‌توانید زنجیره‌ای از ضربات مهلک را وارد کنید و آسیب بسیاری به حریف بزنید. پیچیدگی Lethal Hitها، حالتی حرفه‌ای‌تر به بازی می‌دهد، چراکه برای اجرای این فنون، نیازمند دانشی دقیق نسبت به شخصیت خودتان، شرایط هر مبارزه و همچنین شخصیت حریف هستید.

تغییر بزرگ دیگر در بازی Soulcalibur VI،‌ یک طرفه شدن Guard Impactهاست. Guard Impact تکنیکی است که به شما اجازه می‌‌داد تا در دو جهت دفاعی و هجومی،‌ با رد کردن ضربات حریف و یک ضدحمله دقیق، شرایطتان را در دفاع و یا حمله بهتر کنید، اما در بازی Soulcalibur VI این ضدحملات قدرتمند فقط در جهت حمله مورد استفاده قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند تا بازی حالتی هجومی‌تر به خودش بگیرد. علاوه بر این، بازی با معرفی مکانیک Soul Charge امکانی برای تغییر سبک، در میان یک مبارزه را ارائه می‌کند. با پر شدن نوار Soul Charge، می‌توانید حالت دوم شخصیت خودتان را آزاد کرده و به ضرباتی جدید و قدرتمندتر دسترسی داشته باشید.

 

Photo

 

بازی Soulcalibur VI در کنار مبارزهای پرتعداد سری، میزبان شخصیت گرالت از ریویا (Geralt Of Rivia)، پروتاگونیست سری بازی‌های The Witcher است. گرالت همچنین زمین مبارزه و قطعه موسیقی منحصر به خودش را هم در اختیار دارد.

 

گرافیک عالی و چشم نواز، سیستم مبارزات هیجان انگیز و به شدت جذاب، مکانیک‌های جدید و مبارزان پرتعدادی که هریک سبک مبارزه منحصر به فردی دارند، بازی Soulcalibur VI را به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های پاییز تبدیل می‌کند. این عنوان در تاریخ ۲۷ مهرماه ۹۷ (۱۹ اکتبر ۲۰۱۸) برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


برچسب ها: بازی Soulcalibur VI

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

پیش نمایش بازی Resident Evil 2 Remake

بازی Resident Evil 2 Remake یکی از مورد انتظارترین عناوین سال 2019 در سبک وحشت و بقاست، برای کسب طالاعات دقیق از این بازی، با لوکتو همراه باشید.

میثم عبداللهی پور - 27 آبان 1397

پیش نمایش بازی Call of Cthulhu

چیزی به عرضه یکی از متفاوت‌ ترین عناوین ژانر وحشت و بقا بازی نمانده است، عنوانی که ترس را در کنار درکی جدید از واقعیت قرار می‌دهد. با لوکتو همراه باشید.

میثم عبداللهی پور - 07 آبان 1397

پیش نمایش بازی Far Cry 5

بازی Far Cry 5 به‌زودی منتشر می‌شود. با لوکتو و پیش نمایش بازی Far Cry 5 همراه باشید.

میثم عبداللهی پور - 01 فروردین 1397
۳


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب