Quantcast
لوکتو | پایان فیلم Ant-Man and the Wasp و ارتباط آن با فیلم Avengers 4
ورود عضویت

پایان فیلم Ant-Man and the Wasp و ارتباط آن با فیلم Avengers 4

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 16 مهر 1397
پایان فیلم Ant-Man and the Wasp و ارتباط آن با فیلم Avengers 4

توجه: این مطلب حاوی اسپویلرهای دو فیلم Avengers: Infinity War و Ant-Man and the Wasp است. اگر این دو فیلم را ندیده‌اید، از خواندن این مطلب خودداری کنید.

 

 

 

فیلم Ant-Man and the Wasp فیلمی کوچک و سرگرم‌کننده در دنیای سینمایی مارول (MCU) به نظر می‌رسد. داستان فیلم هم‌زمان با اتفاقات فیلم Avengers: Infinity War رخ می‌دهد و به غیر از اینکه عواقب اتفاقات فیلم Captain America: Civil War داستان آن را شکل می‌دهند، اشاره چندانی به دیگر فیلم‌های MCU نمی‌شود. در واقع، این فیلم مستقل داستان خود را نیز به خوبی تعریف می‌کند تا اینکه با دو سکانس میان و پایان تیتراژ فیلم مواجه می‌شویم.

 

قبل از پرداختن به این دو سکانس، نگاهی به پایان فیلم می‌اندازیم. در انتهای فیلم Ant-Man and the Wasp، هنک پیم با کمک دخترش هوپ و اسکات لانگ، موفق می‌شود تا به دنیای کوانتومی سفر کند و جانت، همسرش را پیدا کند. در سکانس ابتدایی فیلم با یک فلش‌بک مشاهده می‌کنیم که جانت که در دهه هشتاد، The Wasp بوده، برای متوقف کردن یک کلاهک اتمی، وارد دنیای کوانتومی می‌شود که در آن زمان راه بازگشتی از آن وجود نداشت.

حضور جانت در این دنیا به مدت 30 سال باعث شده تا او از نظر فیزیکی و بیولوژیکی، تکامل پیدا کند یا به عبارت دیگر، جهش‌یافته (mutant) شود. او اکنون قدرت کنترل انرژی کوانتومی را دارد و با این قدرت، درد ایوا را تسکین می‌دهد. پایان خوش فیلم Ant-Man and the Wasp کاملا در تضاد با فضای تیره و جدی Black Panther و Avengers: Infinity War، دو فیلم اخیر MCU است. به همین دلیل، سکانس میانه تیتراژ فیلم، بسیار تکان‌دهنده است.

 

در این سکانس، دکتر پیم، جانت و هوپ، اسکات لانگ را به دنیای کوانتومی می‌فرستند تا مقداری انرژی کوانتومی استخراج کند. ظاهرا آن‌ها برای کمک به ایوا و شاید مصارف دیگر، به این انرژی نیاز دارند. دقیقا زمانی که اسکات آماده بازگشت از دنیای کوانتومی است، ارتباط اسکات با دیگران قطع می‌شود و در نمای بعدی، به جای هنک، جانت و هوپ، خاکسترهای آن‌ها را شاهد هستیم. دقیقا در همین زمان، ثانوس در واکاندا بشکن معروف خود را زده و نیمی از موجودات هستی را از بین برده است و تأثیر آن در فیلم Ant-Man and the Wasp، مایه بهت تماشاگر می‌شود.

 

اما این اتفاق، چه ارتباطی به فیلم Avengers 4 دارد؟

اگرچه Ant-Man and the Wasp اثری مستقل از دیگر فیلم‌های MCU به نظر می‌رسد، اما دو ویژگی بارز آن باعث شده تا جایگاه آن در MCU مهم باشد. فیلم Ant-Man دنیای کوانتومی (Quantum Realm) را معرفی کرد که در فیلم Ant-Man and the Wasp بیشتر با آن آشنا شدیم اما هنوز نمی‌دانیم که در این دنیا چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد. احتمالا اسکات نیز مانند جانت، تحت اثر انرژی کوانتومی، قدرت‌های جدیدی کسب می‌کند که او را به مهره‌ای بزرگ در Avengers 4 تبدیل می‌کنند.

 

موضوع دیگر، گرداب‌های زمانی (Time Vortex) است. قبل از ورود اسکات به دنیای کوانتومی، جانت به اسکات اخطار می‌دهد که از تاردیگرادها و گرداب‌های زمانی دوری کند، زیرا تاردیگرادها می‌توانند او را ببلعند و هیچ راه بازگشتی از یک گرداب زمانی نیست. پیشتر هم این تئوری مطرح شده است که سفر در زمان، نقش مهمی در فیلم Avengers 4 خواهد داشت. آیا اسکات با استفاده از این گرداب‌های زمانی از دنیای کوانتومی خارج می‌شود؟ او به آینده می‌رود یا به گذشته بازمی‌گردد؟ همچنین این تئوری مطرح است که سنگ‌های بی‌نهایت تأثیری روی دنیای کوانتوم ندارند و شاید دلیل زنده ماندن اسکات همین باشد.

Photo

با توجه به این شایعه که اما فورمن (Emma Fuhrmann) برای بازی در نقش کسیِ نوجوان، دختر اسکات انتخاب شده، این احتمال وجود دارد که اسکات چند سال به جلو برود و به دیگر انتقام‌جویان، راه استفاده از گرداب‌های زمانی را نشان دهد. همچنین، این تئوری مطرح است که اسکات به گذشته بازمی‌گردد و به گونه‌ای انتقام‌جویان را در نبرد با ثانوس یاری می‌کند، اما بعید است که اعمال او باعث تغییر اتفاقات Avengers: Infinity War شوند.

 

همچنین، شایان ذکر است که به غیر از اسکات و دوستانش که با استفاده از علم به دنیای کوانتوم دسترسی پیدا کردند، دکتر استرنج نیز با این دنیا آشنا است و با استفاده از فنون اسرارآمیز خود می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. این شایعه مطرح است که دکتر استرنج، هنگامی که تنها راه پیروزی انتقام‌جویان را در Avengers: Infinity War مشاهده کرده، متوجه اهمیت اسکات لانگ در این پیروزی شده است و شاید به همین دلیل اصرار به جنگیدن با ثانوس و استفاده نکردن از سنگ زمان داشته است آیا دکتر استرنج توانسته سنگ زمان را از طریق دنیای کوانتومی به اسکات لانگ برساند؟ آیا او می‌دانسته که اسکات در دنیای کوانتومی گرفتار می‌شود؟ تام هالند (Tom Holland)، بازیگر نقش مرد عنکبوتی نیز اشاره کرده که دکتر استرنج چندین دیالوگ درباره دنیای کوانتومی در فیلم Avengers: Infinity War داشته که از فیلم حذف شده‌اند.

Photo

علاوه بر این تئوری‌ها، چندین سوال نیز در پایان فیلم Ant-Man and the Wasp بی‌پاسخ می‌مانند که شاید در آینده پاسخ آن‌ها مشخص شود. آیا بیل فاستر و ایوا در Avengers 4 نقش خواهند داشت یا اینکه از جمله قربانیان ثانوس هستند؟ فراموش نکنیم که به غیر از هنک پیم و جانت، بیل فاستر تنها کسی است که با دنیای کوانتومی و تکنولوژی مربوط به آن آشناست و می‌تواند به اسکات کمک کند. آیا ایوا هنوز قدرت‌های خود را دارد؟ همچنین می‌دانیم که وقایع فیلم Ant-Man and the Wasp هم‌زمان با فیلم Avengers: Infinity War رخ می‌دهد. در حالی که نیویورک مورد حمله قرار گرفته، چرا اسکات هنوز در سن‌فرانسیسکو است؟ آیا او، هوپ، دکتر پیم و جانت از وقایع رخ‌داده در نیویورک بی‌خبرند؟ پاسخ به این سوالات را احتمالا در فیلم Avengers 4 دریافت خواهیم کرد.

Photo

در پایان نیز اشاره‌ای به سکانس انتهای تیتراژ فیلم می‌کنیم که نمایی از دنیای پس از اتفاقات Avengers: Infinity War را نمایش می‌دهد. دنیایی که بسیار مرده و پر از وحشت به نظر می‌رسد. آیا خانه خالی از سکنه اسکات لانگ نشان از این دارد که اتفاقی برای دختر او افتاده است؟ همچنین، مورچه‌ای که جایگزین اسکات شده، ناگهان از ادامه تقلید او سر باز می‌زند. اتفاقی که دلیل آن هنوز نامشخص است.

 

نظر شما درباره فیلم Ant-Man and the Wasp چیست؟ آیا شاهد حضور پررنگ‌تر او در فیلم Avengers 4 خواهیم بود؟شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

هفت تئوری جذاب و جدید فیلم Avengers: Endgame

پس از انتشار اولین تریلر رسمی فیلم Avengers: Endgame در هفته گذشته تئوریهای جذاب و جدیدی از طرفداران این فیلم منتشر شده است که به هفت مورد از آن‌ها می پردازیم. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 27 آذر 1397

فیلم First Man – واقعیت یا تخیل؟

فیلم First Man بر اساس داستان واقعی زندگی نیل آرمسترانگ و سفر او به ماه ساخته شده است. این فیلم چقدر به واقعیت وفادار است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 25 آذر 1397

چرا باید سریال Titans را ببینید؟

سریال Titans اولین سریال شبکه اینترنتی DC Universe است که براساس کامیک‌های DC ساخته شده است و توانسته رضایت مخاطبان خود را جلب کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 14 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب