Quantcast
لوکتو | بازی Assassin's Creed Odyssey و مشکلی به نام خرید درون برنامه ای
ورود عضویت

بازی Assassin's Creed Odyssey و مشکلی به نام خرید درون برنامه ای

توسط حسین غزالی در تاریخ 23 مهر 1397
بازی Assassin's Creed Odyssey و مشکلی به نام خرید درون برنامه ای

بازی Assassin's Creed Odyssey حتی بیشتر از نسخه قبلی سری، به سطح شخصیت قابل بازی شما ,وابسته است.  شما می‌توانید به طور موفقیت‌آمیز دشمنی را که یک یا حتی دو سطح قوی‌تر از شماست، از بین ببرید و در دیگر موارد، اگر شما بازیکنی ماهر باشید، شانس بیش‌تری برای موفقیت خواهید داشت. در تمام مدتی که شما مشغول بازی هستید، احتمالاً فقط دفعات خیلی کمی به دیگر محل‌ها با سطح بالاتر بروید، چرا که مواجه شدن با افراد، یا رفتن به مناطقی که سطح بالاتری از شما دارند، به طور قطعی با مرگ شما همراه خواهد بود.


در نتیجه، بازی Assassin's Creed Odyssey کارش را خیلی خوب انجام داده است. بازی با دقت زیادی می‌تواند به شما بگوید که چه زمانی اجازه دارید به کجا بروید، هرچند که تمامی مناطق از همان ابتدا برای کشف و جستجو آزاد هستند. البته شاید این مسئله با ایجاد محدودیت‌های تقریباً محسوس، به مذاق بسیاری از ما خوش نیاید. ولی مشکل اصلی، کمی بعدتر برای بیش‌تر بازیکنان در بازی نمایان می‌شود، در نقطه‌ای که همه چیز در بازی ضروری است، به جز تلاش برای افزایش سطح.
در ابتدای بازی، افزایش سطح ( و به دست آوردن آیتم‌ها) با استفاده از مراحل فرعی و ساده، فقط در مکان‌هایی خاص از نقشه امکان پذیر است. در صورتی که حتی با طی کردن روند اصلی داستان، جمع کردن امتیازات به اندازه کافی، موردی دور از دسترس به نظر نمی‌رسد. تا جایی که در مراحل پایانی، به‌نظر می‌رسد احتمالاً شما به سطح دلخواه خودتان می‌رسید. اما در واقع، هرچقدر که جلوتر می‌رویم، مشکلات جدی‌تر می‌شوند.


ظاهرا این مشکل همگانی است. وبسایت Gamesbeat می‌گوید: «اگر شخصیت شما از سطح شش، به سطح هفت برسد، تمامی حیوانات و حتی دشمن‌های نزدیک منطقه نیز به همین مقدار دارای افزایش سطح خواهند بود. با وجود این اتفاق، حس راحتی خوبی که پس از افزایش سطح برای مدتی داشتیم نیز از بین می‌رود.» اگر یادتان باشد، در بازی Assassin's Creed Origins، وقتی شخصیت ما برای مثال از سطح  22 به سطح 23  می‌رفت، همین افزایش سطح باعث می‌شد تا برای مدتی، مبارزه با دشمنان هم‌سطح یا سطح پایین‌تر نیز راحت‌تر باشد، و نوعی حس پیروزی به ما می‌داد.

Assassin's Creed Odyssey


نویسنده این وبسایت در جایی دیگر نوشته‌: «من به خوبی داشتم تا سطح 15 پیشروی می‌کردم. در همان زمان، من وارد یک مرحله داستانی دیگر شدم که از من می‌خواست با یک دشمن در سطح 17 درگیر بشوم. در ابتدا، این مسئله برای من شدیداً هیجان انگیز بود. چراکه تصمیم داشتم تا خودم را ابتدا به سطح 17 برسانم. ولی برای افزایش همین مقدار از سطح، مجبور شدم که شش ساعت کامل فعالیت داشته باشم.»


در کنار تمامی این‌ها، مراحل فرعی بازی نیز - که  طبق معمول باید امتیازات کمتری از مراحل اصلی داشته باشند - گویا با شما سر جنگ دارند. البته که شما با وارد شدن به این مراحل، از آزادی بیشتری برای جستجو در یونان برخوردار هستید، اما بازهم باید مدت زمان قابل توجه و بسیار زیادی را صرف به‌دست آوردن امتیازات و پیشرفت کنید.


البته، اگر کمی کلی‌تر نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که این مشکلات، هنوز هم در مقابل نکات مثبت بازی در اقلیت هستند و کار خیلی بزرگی هم انجام نمی‌دهند. بازی Assassin's Creed Odyssey هنوز هم به طرز عجیبی سرگرم‌کننده و زیباست. اما مشکل بزرگ بازی درست زمانی نمایان می‌شود که متوجه می‌شویم یوبی‌سافت، با دانستن این مسئله، «قابلیت افزایش سرعت پیشرفت» را در فروشگاه بازی می‌فروشد.

 

وقتی پیشرفت در بازی، به تجارت تبدیل می‌شود


در ادامه، با توجه به اینکه فروشگاه داخلی بازی، پشتیبانی چندان خوبی از پول واقعی ندارد، شما می‌توانید به جای آن، از یک ‌سری آیتم‌های مخصوص و جدید استفاده کنید که خوشبختانه در این قسمت قرار گرفته‌اند. آیتم‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا با روند پیشرفت کند و اعصاب خردکن بازی کمی کنار بیایید. در هر صورت، اگر واقعاً بخواهید بازی را به اتمام برسانید، خیلی بعید است از این موارد استفاده نکنید. حتی آیتمی در فروشگاه وجود دارد که میزان امتیاز دریافتی از مراحل را تا 50 درصد افزایش می‌دهد.

assassin's Creed Odyssey


این آیتم دائمی، که در تمام بازی به همراه شما خواهد بود (هر کاری که در بازی انجام دهید، هر مرحله‌ای که رد کنید و هر حیوانی که شکار کنید) با تنها 1000  واحد Helix (پول رایج در فروشگاه یوبی‌سافت) قابل دریافت است. حالا سوال اینجاست که برای به‌دست آوردن 1000 Helix نیز چقدر باید پرداخت کنیم؟

 

assassin's creed odysseyassassin's creed odyssey


 ارزان‌ترین راه برای به‌دست آوردن این آیتم، خرید بسته 1050 تایی به قیمت9.99  دلار است. اما اعضای باشگاه یوبی‌سافت نیز می‌توانند با استفاده از سکه‌های مجازی که از فعالیت‌هایشان ذخیره کردند، قابلیت 25درصد افزایش امتیازات برای هر فعالیت درون بازی را، البته تنها به مدت دو ساعت دریافت کنند. هر بسته از این نوع، حدوداً 10 سکه از شما حساب شما کم می‌کند.. با این وجود، اگر شما قبلاً بازی‌های دیگری نیز از یوبی‌سافت خریداری کرده‌اید، و یا فعالیت‌های زیادی در آن‌ها داشتید، احتمالاً سکه‌‎های بیشتری جمع کردید و همه این‌ها در ادامه به نفع شما خواهد بود. با این وجود، حتی اگر شما عضوی از باشگاه مخصوص یوبی‌سافت باشید نیز بهره چندانی نمی‌برید. بسته‌های مخصوص اعضا، با کمال تأسف محدودیت‌های خاص خودشان و زمان تعیین شده دارند و همیشه در دسترس نیستند. در صورتی که برای داشتن بسته‌های همیشگی، باید پول بدهید و ظاهراً یوبی‌سافت طوری برنامه‌ریزی کرده که خرید بسته‌های همیشگی با پول واقعی، بهترین انتخاب ممکن باشد. البته که باید این حقیقت را نیز گفت که بسته‌های افزایش سرعت Helix، چیز جدیدی نیستند و حتی در بازی Assassin's Creed Origins نیز حضور داشتند. اما مسئله اینجاست که در آن بازی، بازیکن هیچگاه برای پیشرفت و افزایش سطح تا این اندازه تحت فشار قرار نمی‌گرفت. مخصوصاً در انتهای بخش داستانی که گویا، فردی پایش را روی گلوی شخصیت شما قرار داده و کسی نمی‌تواند از جایش تکان بخورد.


در نهایت، این اتفاق می‌تواند نشان دهنده عدم وجود عدالت در سیستم امتیازدهی و پاداش بازی یا از زاویه‌ای دیگر، روشی برای حل مشکلِ به‌وجود آمده توسط سازندگان، از طرف یوبی‌سافت باشد. در هر دو صورت، این اتفاق به ضرر بازیکنان تمام می‌شود. البته این مشکل نیز با ارائه آپدیت‌های پس از عرضه قابل حل است. ما هم امیدواریم که این اتفاق هر چه زودتر رقم بخورد. چرا که سیستم امتیازدهی بازی، به هیچ عنوان نباید اینقدر پیچیده و بخیل باشد.

 

نظر شما درباره بازی Assassin's Creed Odyssey چیست؟


برچسب ها: Assassin's Creed Odyssey

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

چگونه در بازی Red Dead Redemption 2 سریع پولدار شویم

پول در آوردن در بازی Red Dead Redemption 2 ممکن است کمی کند یا سخت به نظر برسد. با لوکتو همراه باشید تا نگاهی به برخی از بهترین روش‌های پولدار شدن در این عنوان بیندازیم.

هومن طیارزاده - 24 آبان 1397

چگونه خون آشام موجود در بازی Read Dead Redemption 2 را پیدا کنیم؟

آیا می‌دانستید که در بازی Read Dead Redemption 2 خون آشام وجود دارد؟ برای پیدا کردن آن با لوکتو همراه باشید.

حسین غزالی - 25 آبان 1397

بازی های مهمی که در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهند شد

با لوکتو همراه باشید تا نگاهی به لیستی از ۱۴ بازی که در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد و ۱۲ بازی که شاید در این سال عرضه شوند داشته باشیم.

هومن طیارزاده - 25 آبان 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب