Quantcast
لوکتو | سه مشکل مهم که در بازی Forza Horizon 4 برطرف شده اند
ورود عضویت

سه مشکل مهم که در بازی Forza Horizon 4 برطرف شده اند

توسط میثم عبداللهی پور در تاریخ 17 مهر 1397
سه مشکل مهم که در بازی Forza Horizon 4 برطرف شده اند

بازی Forza Horizon 4 به سرعت خود را به یکی از موفق‌ترین عناوین سبک Racing و همچنین یکی از بهترین عناوین انحصاری کنسول مایکروسافت، یعنی ایکس باکس وان تبدیل کرد. نسخه چهارم سری، نسبت به بازی قبلی پیشرفت‌های چشم‌گیری مثل تغییر فصول و جهانی اشتراکی را به همراه آورده است. اما در این میان، سه پیشرفت بزرگ و حائز اهمیت وجود دارد که جاستین تاول (Justin Towell) طی مقاله‌ای در وب‌سایت gamesradar به آن‌ها اشاره می‌کند. نوشته پیش‌رو، ترجمه‌ای آزاد از این مقاله است.

 

وقتی برای اولین بار بازیForza Horizon 3  را تجربه کردیم، به شدت هیجان زده بودیم و از بازی لذت می‌بردیم. اما در این میان سه عنصر مهم در بازی وجود داشت که باعث می‌شدند تصور کنیم بازی هنوز هم جایی برای پیشرفت کردن دارد. در وهله اول تصادف‌ها و میزان خسارتی که به ماشین‌ها وارد می‌شد، بودند که به نظر می‌رسید از هر نظر قابل پیشرفت هستند. در قدم بعدی این طراحی مسیرها بود که نظرمان را جلب کرد و در انتها، میزان و نوع توزیع فعالیت‌های جانبی حاضر در بازی بود که سعی می‌کرد برای طولانی‌تر کردن طول عمر بازی، تا جای ممکن بازیکن را مشغول نگه دارد.


اما حالا و بعد از تجربه نسخه بازی Forza Horizon 4، می‌توانیم تایید کنیم که نسخه جدید حداقل در هر سه زمینه از موضوعات مطرح شده، بهتر از قبل عمل کرده و پیشرفت‌هایی چشم‌گیری را به خود دیده است. قطعاً برای درک بهتر موضوعات مورد بحث ما که به طور کامل در نسخه جدید مورد توجه قرار گرفته‌اند، باید در جاده‌های روستایی Forza Horizon 4 رانندگی کنید، اما بیایید نگاهی به پیشرفت‌های بازی Forza Horizon 4 در سه زمینه طراحی مسیرها، تصادفات و توزیع فعالیت‌های جانبی داشته باشیم.

 

طراحی مسیرها

Photo

این عنصر یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های نسخه جدید است. طراحی مسیرها در بازیForza Horizon 3  همیشه ساده و سرراست بود. درست است که این سادگی به شما اجازه می‌داد از مناظر متحیر کننده بازی لذت ببرید و با سرعتی باورنکردنی و بدون سختی زیاد در جاده‌هایی زیبا حرکت کنید. اما سادگی بیش از حد مسیرها و عدم وجود چالش کافی، باعث می‌شد که حتی از سرعت بالا و مناظر زیبا هم راضی نباشیم. طراحی مسیرهای بازی، پر بود از پیچ‌های ملایم و ساده که فقط با کم‌کردن سرعت و یا کاهش فشار روی دکمه گاز،‌ می‌توانستیم به سادگی آن‌ها را پشت سر بگذاریم. اما در نسخه جدید خبری از این پیچ‌های ملایم بدون چالش نیست.

پیچ‌های تند و خشن در بازی جدید بیشتر شده‌اند و جاده‌های شیب‌دار که درست در نقطه رسیدنتان به سطح مسطح با یک پیچ تند تغییر مسیر‌ می‌دهند از اصلی‌ترین چالش‌های شما هستند، جاده‌هایی در بازی استرس خارج شدن از جاده، درست در لحظه‌ای که کمی از زمین فاصله گرفته‌اید را، به یادتان خواهند آورد. همچنین تعداد تنگه‌ها، پرتگاه‌ها و موانع طبیعی در مسیرهای آف-رود با افزایش چشم‌گیری رو ‌به رو شده است. درست است که موانع‌طبیعی عناصر چندان دلچسبی نیستند، اما بازی Forza Horizon 4 این امکان را به شما می‌دهد که به طور مستقیم و بدون هیچ ‌آسیبی از وسط گاردریل‌های کنار جاده‌ها عبور کنید، و آن‌ها را مثل یک نوار پلاستیکی کنار بزنید، در چنین شرایطی حداقل این موانع طبیعی هستند که شما را مجبور به ماندن در مسیر می‌کنند.
در حالی که محل قرارگرفتن پیچ‌ها در بازی Forza Horizon 4 به شدت هوشمندانه است، از سویی وجود موانع بیشتر بدون شک به معنای رانندگی کردن در مسیرهای طولانی‌تر برای دور زدن آن‌هاست و بدین ترتیب، رانندگی کردن در مسیرهای بازی Forza Horizon 4 به دقت و تمرکز بیشتری نسبت به نسخه قبلی احتیاج دارد.

البته این تغییرات به معنای از بین رفتن مسابقات پرسرعتی که از نقطه‌ای به نقطه دیگر جریان دارند نیست و این مسابقات همچنان در بازی حاضر هستند، همچنین به لطف حالتی موسوم به Blueprint که به بازی برگشته، ‌سازندگان این قابلیت را به مخاطب داده‌اند که رویدادهای کلی بازی را شخصی سازی کند.

تنوع جاده‌ها و بهبودهای بازی در بخش طراحی مسیر به همین‌جا ختم نمی‌شوند، سیستم فصل‌ها در بازی Forza Horizon 4 با گذشت هر هفته در دنیای حقیقی، فصل‌ها را در بازی تعویض می‌کند و با وارد شدن به هر فصل، حتی مسیرهایی که به خوبی می‌شناختید هم چالش‌هایی جدید را ایجاد می‌کنند. مسیری که در تابستان شما را به یک رانندگی ساده در انگلستان می‌برد، در پاییر یا زمستان تبدیل به مسیری خطرناک و کشنده می‌شود. همچنین فصل زمستان با تغییرات عظیمی که در محیط ایجاد می‌کند، مسیرهایی جدید مثل دریاچه‌های یخ‌زده را با خود می‌آورد، مسیرهایی که با چالش‌هایی جذاب همراه هستند. به طور کلی باید گفت که تاثیر فصول مختلف در محیط بازی Forza Horizon 4 به شدت جذاب و دیدنی است و بازی موفق شده تا مشکل عدم چالش و تنوع مسیرها در نسخه قبلی را به طور کلی حل کند.

 

تصادفات

Photo

 

تصادفات کمترین پیشرفت را نسبت به نسخه قبلی به خود دیده‌اند. اما با نگاهی دقیق‌تر به بستر کلی بازی‌های ریسنیگ می‌توان دلیلی قانع کننده برای این موضوع بازی یافت. بازی Forza Horizon 4 شامل خودروهایی می‌شود که امتیازشان به طور کلی خریداری شده و با گرافیکی حیرت آور روی کنسول ایکس باکس وان ایکس نمایش داده می‌شوند. در چنین شرایطی هیچ شرکت خودرو سازی بزرگی اجازه نمی‌دهد که بهترین ساخته‌هایشان در یک بازی ویدئویی به طور کامل تخریب شوند و شبیه به ماشین‌هایی اوراقی به نظر برسند.

پس همان‌طور که پیش بینی می‌کنید، تصادفات و تخریب حاصل از آن‌ها هنور هم به زیبایی و مخربی تصادفات در بازی Burnout Paradise نیست. با این‌حال اما نقاط روشنی وجود دارد که به آن‌ها راضی باشیم. وقتی با جسمی محکم برخورد کنید بدنه ماشین دچار فرورفتگی می‌شود و تصادف باعث می‌شود تا بخش قابل توجهی از رنگ ماشین عزیزتان از بین برود، و اگر از طرفداران دو آتشه ماشین‌ها باشید، شما را به گریه بیندازد.
در نسخه جدید همچنین شیشه جلو ماشین ترک برمی‌دارد و نمای خارق‌العاده راننده را مبهم کرده و ظاهر زیبای ماشینتان در نمایش‌های مجدد را حسابی خدشه دار می‌کند. همچنین در تصادفات بسیار شدید، سپرها و گلگیرهای خودرو از جای در می‌آیند تا جلوه واقعی‌تری به تصادفات بدهند، تصادفاتی که حالا می‌توانند در صورت پیدا کردن زاویه درست، تعادل ماشینتان را برهم بزنند.

تنظیمات این بخش گستره مناسبی را شامل می‌شود و اگر از طرفدارن تصادف نیستند و دوست دارید ماشین زیبایتان در هر شرایطی سالم باقی بماند، می‌توانید آسیب‌های حاصل از تصادفات را به طور کلی خاموش کنید. همچنین رانندگان حرفه‌ای‌تر می‌توانند با تغییر تنظیمات، کاری کنند که آسیب‌های حاصل از تصادفات بر هندلینگ و بازدهی کلی ماشین موثر باشد. تنظیمات میانی اما چیزی است که اکثر مخاطبان آن را ترجیح می‌دهند، تنظیماتی که طی آن آسیب به ظاهر خودروها محدود شده و در تجربه رانندگی شما تاثیری نخواهد داشت. این سه حالت باعث شده‌اند که سیستم آسیب‌های بازی براساس واقعیت پرداخت نشوند،‌ اما با این حال تنوع کافی را داشته باشد. همچنین در صورت وجود آسیب‌های واقعی در چنین عنوانی، برخورد با یک دیوار ساده شما را از دور مسابقه خارج می‌کرد. در حالی که بازی Forza Horizon 4 به شما اجازه می‌دهد تا بدون کم شدن سرعت ماشینتان، فنس‌ها، تابلوهای مسیریابی،‌ چراغ‌های راهنمایی، درختچه‌ها، بوته‌ها، مزارع ذرت و حتی پرچین‌ها را نابود کرده و از میانشان عبور کنید. در این میان تنها مانعی که می‌تواند ماشین قدرتمندان را نگه داشته و از سرعتش کم کند، دسته‌های کاه هستند که به طور غیرقابل توجیهی، در مقابل سرعت سرسختی می‌کنند. پس توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از این موانع شیطانی دوری کنید.

در حقیقت برخلاف بسیاری از بازی‌های مسابقه‌ای مانند F1 2018، تصادفات و اشتباهات در بازی Forza Horizon 4  به معنای شکست در یک مسابقه نیستند و در بدترین حالت‌ها هم با فشردن دکمه Rewind می‌توانید به چند ثانیه قبل بازگردید و اشتباهتان را جبران کنید. و این دقیقاً تجربه‌ای است که بازی Forza Horizon 4 در ارائه کردن آن به درجه استادی رسیده. تصادفات بازی به طور قطع بهتر از نسخه قبل شده‌اند اما به هیچ عنوان دست و پایتان را نمی‌بندند و اجازه می‌دهند با سرعت بالا رانندگی کنید.

 

شلوغی فعالیت‌های جانبی

Photo

 

ساعات اولیه یک بازی قطعاً‌ بی‌نظیر و حیرت انگیز هستند، بازیکن در ساعات اولیه بازی نسبت به تمامی رخدادها واکنش نشان می‌دهد و برای یادگیری مکانیک‌های کلی بازی به سراغ فعالیت‌های جانبی خواهد رفت. در نتیجه این ساعات ابتدایی شلوغ‌ترین ساعت‌هایی هستند که در یک بازی جهان-آزاد تجربه خواهید کرد. با این حال اما، فعالیت‌های جانبی بازی باید به نوعی پرداخت شوند که در تمام طول مدت زمان تجربه بازیکن، و نه فقط در لحظات ابتدایی جذاب باشند. به طور قطع می‌توان گفت که بازی Forza Horizon 4 موفق شده تا مشکل شلوغی فعالیت‌های جانبی‌اش در ساعات اولیه را برطرف کند. بازی پر شده از فعالیت‌هایی که نسبت به نسخه‌های قبلی تنوع و جذابیت بسیار بیشتری دارند. در دنیای آزاد و همیشه آنلاین بازی Forza Horizon 4 فعالیت‌های جذابی وجود دارند که می‌توانند در تمامی لحظات تجربه بازی شما را به خود جذب کنند. از مسابقات خیابانی غیرقانونی و داستان جانبی یک بدل‌کار سینمایی گرفته تا مسابقات آف-رودی که شبیه رالی هستند و رویدادهای خاص بازی. رویدادهایی که گاهی شما را در کنار چند موتور سوار بدل‌کار به مسابقه‌ای در میان جنگل می‌فرستند، جایی که شما نمی‌توانید موتورها را کنترل کنید، اما درست مثل هاورکرافت‌ها، هواپیماها، قایق‌ها و یا بالن‌ها با آن‌ها مسابقه می‌دهید.

بازی Forza Horizon 3 شامل رویدادهایی به نام «showcase events» می‌شد که مناظر خارق‌العاده بازی را با مسابقاتی منحصربه‌فرد ترکیب می‌کرد. اما تعداد چنین رویدادهایی در بازی جدید، به طرز چشم‌گیری افزایش یافته‌اند، رویدادهایی که با توجه به تنوع آب و هوایی بازی، جذابیت بسیاری به خود گرفته‌اند. و باعث شده‌اند که تجربه این رویدادها رنگ و بوی بسیار جذاب‌تری به خودشان بگیرند، کیفیت برنامه‌های رادیویی افزایش پیدا کرده و حس فرو رفتن چرخ‌ها در برف و یا گل (بسته به فصل) به شدت واقعی‌تر از قبل شده است. این موضوع باعث شده که خط مرز میان رویداد‌های نمایشی و حالت معمول بازی کم‌رنگ‌تر شود و چیزی که در بازی قبلی خارق‌العاده به نظر می‌رسید، حالا کاملاً طبیعی باشد.

بدون هیچ‌گونه اغراق، بازی Forza Horizon 4 نه تنها تبدیل به بهترین نسخه در سری شده، بلکه به سادگی بهترین عنوان جهان آزاد در سبک ریسینگ است و رقیبش، بازی The Crew 2 را کاملاً از پیش‌رو بر‌می‌دارد، مناطق روستایی انگلستان، محیطی مناسب برای رخ دادن چنین عنوانی است. عنوانی که به خوبی مشکلاتش در نسخه‌های قبلی را شناخته و سعی کرده تا آن‌ها را برطرف کند. طراحی مسیرها در نسخه جدید به شدت پیشرفت کرده و حالا در کنار لذت بخش بودن چالش برانگیز هم هستند، تصادفات با وجود شرایطی که سازندگان خودروها ایجاد می‌کنند به شدت واقع گرایانه‌تر شده‌اند و نوع توزیع فعالیت‌های جانبی بازی هم، رنگ و بوی بهتری به خودش گرفته، بدین ترتیب می‌توان گفت که بازی Forza Horizon 4 موفق شده تا سه مشکل اساسی نسخه قبلی را برطرف سازد.


برچسب ها: Forza Horizon 4

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

مایکروسافت در اوایل نسل هشتم نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و حال در نظر دارد تا به جبران اشتباهات بزرگ قبل خود بپردازد. بدون شک می توان انتظار داشت نسل بعدی کنسول کمپانی ردموندی فوق العاده خواهد بود و در این مطلب با دلایل آن آشنا می شویم. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397

چرا بازی Resident Evil 2 Remake باز هم ترسناک خواهد بود؟

مدت زیادی تا انتشار بازسازی بازی Resident Evil 2 نمانده است و در همین حال شاهد اشتیاق هواداران برای این بازی هستیم، اما در Resident Evil 2 Remake چه چیزی وجود دارد که هواداران را مشتاق می‌کند؟ با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 25 آذر 1397

بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟

استودیو راکستدی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال ساخت بازی Superman نیست، این موضوع حدس و گمان‌هایی را در مورد بازی بعدی آن‌ها ایجاد کرده است، در مقاله پیش رو به این حدس‌ها خواهیم پرداخت. با لوکتو همراه باشید.

میثم عبداللهی پور - 23 آذر 1397
۲


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب