Quantcast
لوکتو | احتمال حضور شخصیت سیری در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد
ورود عضویت

احتمال حضور شخصیت سیری در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد

توسط محمد جواد عبداللهی پور در تاریخ 22 مهر 1397
احتمال حضور شخصیت سیری در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد

در دنیای نه چندان غریب بازی Cyberpunk 2077 که ماشین‌های پرنده و نور‌های نئونی آن‌ را پر کرده اند و امکان کاشت یک دستگاه مکانیکی در چشمتان وجود دارد، آخرین چیزی که انتظار دیدنش را دارید، برخوردن به یک مبارز زن، با مو‌های خاکستری و یک شمشیر است. با توجه به یکی از قسمت‌های مهم داستانی بازی Witcher 3 و حضور چند صداپیشه بازی ویچر در عنوان مورد انتظار Cyberpunk 2077، می‌توان حضور احتمالی شخصیت Ciri در بازی را مورد بررسی قرار داد.

اگر تا به حال بازی The Witcher 3 را تمام نکرده‌اید و یا قصد دارید به سراغ کتاب‌های سری بروید ادامه مطلب را مطالعه نکنید.

 

سیری، مسافر میان بعدی

سیری به عنوان بانوی زمان و مکان شناخته می‌شود، لقبی که تقریباً به شما سرنخ کافی را در رابطه با مقدار و نوع قدرت او می‌دهد. اگر بخواهیم سیری را مورد بررسی قرار داهیم، جالب است بدانید که او با وجود قدرت‌های درونی به دنیا آمده و قطعاً کنترل این حجم از قدرت برایش بسیار سخت بوده است. سیری علاوه بر قدرت خاصی که دارد، یکی از نوادگان الف‌های کهن است و در واقع خون الف‌ها در رگ‌های او جریان دارد. همین مسئله نشان می‌دهد که سیری توانایی‌های جادویی بسیار زیادی دارد و در واقع او یکی از اولین موجودات در دنیای سری است که می‌تواند دروازه‌ای بین دو بعد ایجاد کند. هدف Wild Hunt هم از به دست آوردن سیری به خاطر قدرت باز کردن دروازه‌های میان بعدی اوست و همه ما در جریان بازی Witcher 3 این را مشاهده کردیم.

این دروازه‌ها می‌توانند به هر بعدی در هر زمان و یا مکانی باز شوند، در کتاب‌ها شاهد این هستیم که سیری به قرون وسطی در قاره اروپا سفر می‌کند و خیلی اتفاقی موجب ایجاد طاعون می‌شود. اما تئوری جدیدی که بعد از تجربه بازی‌ها به وجود می‌آید، این است که سیری به دنیای Cyberpunk 2077 سفر کرده و ممکن است او را در بازی ببینیم.

زمانی که گرالت (Geralt) بعد از سختی کشیدن‌های زیاد بالاخره سیری را پیدا می‌کند، آن‌ها ساعت‌ها مشغول به صحبت می‌شوند، در یکی از این دیالوگ‌ها شاهد این هستیم که سیری از سفرش به دنیایی صحبت‌ می‌کند که در واقع برای ما بسیار آشناست:

«من به دنیا‌های زیادی سفر کردم، اما بعضی وقت‌ها آن‌ها {Wild Hunt} بسیار به من نزدیک می‌شدند. بعد از این اتفاق ناگهان اوالاخ (Avallac’h) من را پیدا کرد. او یک دروازه به دنیایی باز کرد که اردین (Eredin) رئیس وایلد هانت، نمی‌توانست ما را در آن‌ جا پیدا کند... حدوداً یک سال... مردم آن جا روی بدن و سرشان آهن کار گذاشته بودند، از فاصله‌های دور با وسیله‌هایی شبیه به مگا‌اسکوپ مبارزه می‌کردند. و در آن‌جا هیچ اسبی وجود نداشت، در عوض همه کشتی پرنده خود را داشتند.»

بدون شک صحبت‌های سیری درباره Night City است یا حداقل یکی از مناطقی که بازی Cyberpunk 2077 در آن جریان دارد. جایی که مردم میکروچیپ‌های متفاوت را در سرشان کاشت می‌کنند، درست مثل آهنی که سیری به آن اشاره می‌کند. همان‌طور که در نمایش طولانی Cyberpunk 2077 دیدیم می‌توانید یک اسکنر را در چشمتان بکارید و جزییات مردم و اشیا را در فواصل طولانی یا پشت دیوار ببینید.

این که متوجه شویم «از فاصله دور مبارزه می‌کردند» به چه معنی است، نیاز به یک تکنولوژی و یا استدلال قوی ندارد. مشخص است که مبارزه از دور به سلاح و پهپاد‌های مختلفی که در یک تیراندازی استفاده می‌شود، اشاره دارد. علاوه بر این‌ها، همه ما در نمایش‌ها بازی کشتی‌های پرنده را دیده‌ایم. پس قطعاً سیری در رابطه با دنیای سایبرپانک صحبت می‌کرده و حالا می‌دانیم که او تقریباً یک سال را در نایت سیتی گذرانده است.

 

اما سرنخ‌ها هنوز هم تمام نشده‌اند

سرنخ‌های دیگری هم وجود دارند که نشان می‌دهند، سیری به آینده سفر کرده است. همان‌طور که می‌دانید سیری شخصیتیست که باز هم از آن استفاده خواهد شد. با توجه به اینکه CD Projekt Red تایید کرده، کارشان با دنیای ویچر تمام نشده است. علاوه بر این، صداپیشه محبوب گرالت آو ریویا، داگ کاکل (Doug Cockle) هم اشاره کرد که شخصیت مو خاکستری ما ممکن است به آینده سر بزند. او در مصاحبه با Gamereactor گفت :«این نظر شخصی من است، و سی‌دی‌ پراجکت بر کاری که می‌کند کاملا آگاه است. و من هیچ ایده‌ای ندارم که آن‌ها در حال انجام چه کاری هستند. اما اگر من جای آن‌ها بودم، The Witcher 4 را می‌ساختم، با تمرکز بر شخصیت سیری. در بازیThe Witcher 3  اشاره‌هایی به سفر سیری در دنیا‌های متفاوت شد و به نظرم یک بازی با تمرکز روی سفر‌های سیری خیلی جالب خواهد بود.»

شاید یک حضور افتخاری در بازی Cyberpunk 2077، پایه و اساسی برای بازی‌ای جدید با عنوان ویچر و تمرکز روی سفر در زمان و مکان‌های متفاوت باشد. این داستان می‌تواند به سیری، سفر‌ها و قدرت‌هایش بپردازد. مثل بخشی از داستان بازی Titanfall 2. البته اگر همه چیز این‌طوری که گمان می‌کنیم پیش برود، نمی‌توان از یک حضور افتخاری بیشتر انتظار داشت و حتی یک اشاره کوچک به زنی با مو‌های خاکستری در بین جمعیت یا صحبت NPC ها (شخصیت‌های غیر قابل بازی) در رابطه با یک زن مو خاکستری هم برایمان کافی خواهد بود. همان‌طور که همه از سکانس Ed Sheeran در سریال محبوب Game of Thrones یاد گرفتیم، بزرگ کردن و پر و بال دادن به یک حضور افتخاری، تقریباً هدف را از بین می‌برد. با توجه به اینکه سفر سیری به نایت سیتی به خاطر مخفی شدن از وایلد هانت بوده، در بازی نباید توقع زیادی داشت چرا که او در حال مخفی شدن است و سعی می‌کند کم تر دیده شود.

 

در هر حال حضور شخصیت محبوب سیری در بازی Cyberpunk 2077، از طرفی می‌تواند زمینه ساز داستان یک بازی جدید با عنوان ویچر، و از طرفی دیگر یک شوخی زیبا با بازیکن‌ها باشد.


برچسب ها: Cyberpunk 2077

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

مایکروسافت در اوایل نسل هشتم نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و حال در نظر دارد تا به جبران اشتباهات بزرگ قبل خود بپردازد. بدون شک می توان انتظار داشت نسل بعدی کنسول کمپانی ردموندی فوق العاده خواهد بود و در این مطلب با دلایل آن آشنا می شویم. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397

چرا بازی Resident Evil 2 Remake باز هم ترسناک خواهد بود؟

مدت زیادی تا انتشار بازسازی بازی Resident Evil 2 نمانده است و در همین حال شاهد اشتیاق هواداران برای این بازی هستیم، اما در Resident Evil 2 Remake چه چیزی وجود دارد که هواداران را مشتاق می‌کند؟ با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 25 آذر 1397

بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟

استودیو راکستدی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال ساخت بازی Superman نیست، این موضوع حدس و گمان‌هایی را در مورد بازی بعدی آن‌ها ایجاد کرده است، در مقاله پیش رو به این حدس‌ها خواهیم پرداخت. با لوکتو همراه باشید.

میثم عبداللهی پور - 23 آذر 1397
۲


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب