Quantcast
لوکتو | چگونگی حضور شخصیت‌های پیکسار در بازی Kingdom Hearts 3
ورود عضویت

چگونگی حضور شخصیت‌های پیکسار در بازی Kingdom Hearts 3

توسط محمدرضا مصطفوی راد در تاریخ 24 مهر 1397
چگونگی حضور شخصیت‌های پیکسار در بازی Kingdom Hearts 3

کنار هم گذاشتن بهترین آثار دیزنی بهترین (Disney) کار تقریباً محالی به نظر می‌رسد و بازی Kingdom Hearts 3 بیشتر از هر زمان دیگری از خط قرمزهای این شرکت عبور کرده است، کاری که برای هر دو شرکت کمال طلب پیکسار (Pixar) و اسکوئر انیکس (Square Enix) یک چالش محسوب می‌شود.زمانی که پیکسار، تماس اسکوئر انیکس درباره علاقه‌مندی‌ آنان به فیلم‌های‌شان را دریافت کرد، یکی از کارمندان به شدت هیجان‌زده بود؛ تاشا سونارت (Tasha Sounart)، معاون مدیر خلاقیت در استودیوی انیمیشن پیکسار. رزومه سونارت شامل کارهایی مانند زندگی یک حشره، کارخانه هیولاها و در جستجوی نمو می‌شود، اما ارتباط قوی نیز با بازی دارد؛ در استراحت کوتاهی که از کارش در پیکسار داشت، بازی فوق‌العاده Costume Quest از شرکت Double Fine را کارگردانی کرد.

 

سونارت شخصاً در جمع خبرنگاران حاضر در نخستین رویداد بازی Kingdom Hearts 3 تصریح کرد:

«من خیلی وقت است که طرفدار Kingdom Hearts 3 هستم. دو بازی اول را انجام دادم و چند تا از بازی‌های دستی را، و فقط به عنوان یک بازیکن دلم می‌خواست دنیایی را که پیکسار ارائه می‌دهد، ببینم.».

«راب روو (Rob Rowe)، مدیر ما در گروه تعاملی، فقط یک روز پیش من آمد و گفت که به این فکر می‌کنند که جهان پیکسار را به Kingdom Hearts 3 اضافه کنند، و نظرم در این باره چیه؟ من هم گفتم... اوممم، بله لطفا! واقعاً می‌خواهم روی این پروژه کار کنم! پس، آره، من بی نهایت هیجان‌زده بودم.»

 

به نوعی، انگار همکاری دیزنی و اسکوئر را در ستارگان نوشته‌اند. هر دو شرکت به خاطر خلاقیت و کمال‌طلبی خود شناخته می‌شوند، مسأله‌ای که گاه به گاه به تأخیر و طولانی شدن بازه تولید بازی منجر و باعث انتقاد از Square شده است.Kingdom Hearts 3 نیز از این قاعده مستثنی نبوده، الان پنج سال از روند تولید بازی می‌گذرد، اما شنیدن حرف‌های سونارت و سرپرست داستان پیکسار و مرد با تجربه داستان اسباب‌بازی‌ها، جیسون کتز (Jason Katz) درباره بازی نشان می‌دهد پیوند دادن دو فرنچایز متفاوت چقدر چالش ‌برانگیز است.

 

سونارت توضیح می‌دهد:

 «روند اسکوئر انیکس بسیار شبیه روند تولید فیلم ماست، آن‌ها از فیلمنامه شروع می‌کنند و به استوری‌برد و طراحی و بلاک کردن انیمیشن می‌رسند – می‌دانید، مسیر مشابهی است که تمام صحنه‌ها طی می‌کنند، و ما از اول کار درگیرش بودیم و درباره فیلمنامه نظر می‌دادیم تا رفتار کاراکترها در آن موقعیت‌ها واقعی به نظر بیایند.».

جیسون کتز افزود:«کسی که باز لایتر (Buzz Lightyear) را طراحی کرده یادداشت‌هایی را منتقل می‌کند، کسی که مایک را طراحی کرده یادداشت‌هایی را منتقل می‌کند؛ همه تلاش می‌کنند تا ادغام «سورا» و «دونالد» و «گوفی» در کارخانه هیولاها و داستان اسباب بازی‌ها درست دربیاید. بعضی از مسائل هم بسیار حائز اهمیت هستند مثل این که، دونالد چطور به هیولا تبدیل می‌شود؟ «سورا» وقتی یک اسباب‌بازی باشد، چه شکلی می‌شود؟ اما این مسأله بسیار مهم است، زیرا نه تنها داستان را به حرکت در می‌آورد، بلکه کمک می‌کند تا در آن دنیا جا بیافتند و حضور آن‌ها در هر دنیایی بی‌ دلیل نیست.»

 

پیوستن پیکسار در ساخت پروژه بازی Kingdom Hearts از یک خبر خوشحال کننده فراتر می‌رود و تلاش می‌کنند تا پیوستن دنیاها حقیقتاً ارزش پیدا کند. وقتی سورا و اعضای شرکت از دنیای توی‌باکس دیدار کردند، فقط درباره فیلمنامه نجات دنیا صحبت نمی‌کردند. یک شوخی تکراری در این فرانچایز وجود دارد که دونالد دائماً درباره محافظت از «نظم دنیا» به سورا غر می‌زند، با این حال هر دو درگیر اتفاقی جدید برای گروه داستان اسباب بازی‌ها می‌شوند و در عوض به آنان کمک می‌کنند تا حلش کنند.

 

اگر تریلر یا تصاویری از Kingdom Hearts 3 دیده‌اید، احتمالاً از قبل متوجه شده‌اید که نمایش آنان از داستان اسباب‌بازی‌ها چقدر چشمگیر و چقدر شبیه به فیلم آن است. این مسأله چالش سازندگان را افزایش می‌دهد، گرچه، کتز توضیح داد زمانی که متوجه شدند چطور بازی حالا می‌تواند آن قدر شبیه گرافیک کامپیوتری سال 1995، که هنوز هم زیباست، باشد، توقعات بالا رفت.

 

کتز درباره نقش پیکسار در Kingdom Hearts 3 این گونه توضیح داد:

« ناگهان تعداد یادداشت‌ها و تعداد دفعاتی که گفتیم باید حواسمان را جمع کنیم و جزئیات را کاوش کنیم... افزایش می‌یابد.». «چون اگر شبیه فیلم باشد، باید شبیه فیلم حرکت کند و مانند یک فیلم باشد.»

 

کتز و سونارت هر دو می‌گویند که باور دارند نمایشی که Kingdom Hearts 3 از دنیای داستان اسباب‌بازی و کارخانه هیولاها  ارائه می‌دهد، موفقیت‌آمیز است، اما به روشنی مشخص است که این موفقیت نتیجه ساعت‌های پر از زحمت و رفت‌وآمد بین توسعه‌دهندگان اسکوئر انیکس در ژاپن و تیم پیکسار در آمریکا است. با وجود تزریق این مکالمه‌ها به طراحی بازی، همه‌ چیز درباره تصاویر یا داستان نیست. این طور که معلوم شد، قسمت مورد علاقه من در جلسه حضوری Kingdom Hearts 3، مستقیماً از مکالمه‌های بین دو شرکت الهام گرفته بود.

 

قسمت اعظم دنیای اسباب‌بازی‌ها و این فیلم‌ها حس نوستالژی است، حس نوستالژی برای اسباب‌بازی‌هایی است که از زمانی که بچه بودیم به یادشان می‌آوریم، یا آن حسی که به عنوان یک بچه  زمان بازی کردن با اسباب‌بازی داشتیم. یادم می‌آید که مکالمه‌های خوبی درباره این موضوع با کارکنان اسکوئر انیکس داشتم و آن‌ها را با این سوال به چالش کشیدم: «چه اسباب‌بازی‌هایی را به یاد می‌آورید؟» کتز می‌گوید: «اسباب‌بازی‌های زمان بچگی ما چه بود؟».

 

نتیجه نهایی کمی از چاشنی اسباب‌بازی ژاپنی در بازی را به همراه دارد. در دنیای اسباب‌بازی‌ها، به سمت فروشگاه اسباب‌‌بازی می‌روید و در نهایت به جنگ اسباب‌بازی‌های شیطانی و تسخیر شده می‌رود. سخت‌ترینشان حقیقتاً احساسات ژاپنی‌هاست، مکانیک‌هایی شبیه گوندام (Gundam) که می‌توانید آنان را به دست بیاورید و خلبان‌هایی مانند گیگا و اسباب‌بازی‌های هیولایی که به طرز مناسبی شناخته‌شده هستند، مانند کایجو(Kaiju) و تست کردن گیگاها یکی از بهترین بخش‌های دنیای داستان اسباب‌بازی‌هاست، یک انحراف قابل توجه و فوق‌العاده سرگرم‌کننده.

 

«وقتی یاد گیگا افتادند و از چیزهایی که مختص تجربه آنان با اسباب‌بازی بود، استفاده کردیم، آن زمان بود که همه چیز واقعاً شروع به جور شدن کرد. همان زمان بود که حس کردیم که به یک زبان صحبت می‌کنیم، اما این مسأله یک موضوع منحصربه‌فرد برای Kingdom Hearts 3 است.» کتز اضافه کرد: «همین زمان است که واقعاً از زمانی که برای تولید یک داستان با کیفیت صرف می‌کنید، بهره می‌برید.».

«درست مثل درست کردن یک فیلم، این کار زمان می‌برد. اعتمادسازی، زمان می‌برد؛ درک این که هر دو شرکت روی هم چه چیزی برای ارائه دارند باعث می‌شود محصول نهایی به ایده‌آل‌هایی که ما داریم برسد.»

«گرچه مهم‌ترین چیز برای همکاری احتمالاً این است که هر دو شرکت یک ذهنیت مشترک داشته باشند؛ حتی اگر این ذهنیت به این معنی باشد که گاهی اوقات اسکوئر انیکس تیم توسعه کندی داشته باشد.»

 

سونارت درباره اسکوئر می‌گوید:

 «خیلی به جزئیات دقت دارند و واقعاً به درست انجام دادن کارها توجه می‌کنند.این موضوع بسیار شبیه وضع پیکسار است، ما جلسه‌ای داریم که در آن روی این سایه کوچک یا چنین چیزهایی وسواس به خرج می‌دهیم {خنده}. منشی که اسکوئر انیکس دارد، سعی می‌کنند کارها را تا جایی که می‌شود به بهترین نحو انجام دهند، و بنابراین زمان کار کردنمان، واقعاً قدردان این موضوع بودیم.

دیدن باز لایتیر و وودی که با سوراي می‌چرخند، نمی‌دونم، دلم می‌خواهد که برای مدت طولانی این صحنه را ببینم، خیلی با حاله!».


برچسب ها: Kingdom Hearts 3

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

مایکروسافت در اوایل نسل هشتم نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و حال در نظر دارد تا به جبران اشتباهات بزرگ قبل خود بپردازد. بدون شک می توان انتظار داشت نسل بعدی کنسول کمپانی ردموندی فوق العاده خواهد بود و در این مطلب با دلایل آن آشنا می شویم. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397

چرا بازی Resident Evil 2 Remake باز هم ترسناک خواهد بود؟

مدت زیادی تا انتشار بازسازی بازی Resident Evil 2 نمانده است و در همین حال شاهد اشتیاق هواداران برای این بازی هستیم، اما در Resident Evil 2 Remake چه چیزی وجود دارد که هواداران را مشتاق می‌کند؟ با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 25 آذر 1397

بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟

استودیو راکستدی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال ساخت بازی Superman نیست، این موضوع حدس و گمان‌هایی را در مورد بازی بعدی آن‌ها ایجاد کرده است، در مقاله پیش رو به این حدس‌ها خواهیم پرداخت. با لوکتو همراه باشید.

میثم عبداللهی پور - 23 آذر 1397
۲


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب