Quantcast
لوکتو | نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2
ورود عضویت

نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2

توسط محمد جواد عبداللهی پور در تاریخ 25 مهر 1397
نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2

برادران هاوسر در مصاحبه اخیر خود  با Vulture، بسیاری از اطلاعات ارائه شده از بازی Red Dead Redemption 2 را به گوش همه رساندند، اما مسئله حضور و نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2 یکی از مهم‌ترین مبحث‌هایی بود که هاوسرها به آن اشاره کردند.

دن و سم هاسر (Sam Houser & Dan Houser) موسسان شرکت راک استار گیمز، در همین مصاحبه‌ها مسئله ساعت کاری زیاد بسیاری از کارکنان شرکت را اعلام کردند، اما همان‌طور که اشاره کردیم نقش زنان در بخش داستانی بازی یکی از مهم ترین مبحث‌های این مصاحبه بود.

اگر کمی به عقب برگردیم، زمانی که بازی معرفی شد، بسیاری از کاربران در رابطه با چگونگی نقش زنان در بازی، سوال‌هایی را ارائه کردند. اما این سوال‌ها بعد از نمایش بازی و حضور نداشتن هیچ شخصیتی زنی در نمایش، به وجود آمد. راک استار همیشه شخصیت‌های زن زیادی در بازی‌هایش داشته و حتی بسیاری از آن‌ها در بعضی مواقع نقش بسیار مهمی در داستان داشته‌اند. اما نمایش بازی بدون حضور هیچ زنی، کمی طرفداران را به فکر فرو برد.

زمانی که چگونگی نقش زنان در مصاحبه مطرح شد، دن هاوسر با اعتماد به نفس بسیار زیاد مطمئن بود که همه از مقدار نقش و حضور زنان در بازی راضی خواهند بود و در ادامه مثال  شخصیت لیلیان پاول (Lillian Powell) را زد. دن توضیح داد که زنان در بازی با سطوح متفاوت قدرت نمایی خواهند کرد، به این معنی که زنان هم مانند تمامی افراد دیگر ممکن است در قسمتی از داستان جایگاه بالاتر و حتی احترام بیشتری نسبت به شما داشته باشند. دن اضافه کرد که در داستان بازی Red Dead Redemption 2 شاهد رشد و قیام‌های زنان برای گرفتن حق رای خواهیم بود:

«لیلیان پاول، فردی متفاوت در بازی است که از نیویورک به جنوب برگشته و شخصیتی شبیه به دوروتی پارکر (Dorothy Parker) دارد. همیشه افراد ضعیف وجود دارند اما از طرفی افرادی ضعیفی که به قدرت می‌رسند هم وجود خواهند داشت. زمانی بود که زنان نقششان در جامعه را مورد بررسی قرار دادند و این تفکرات را آغاز کردند. غرب وحشی جایی بود که مردم می‌توانستند همه چیز را برای اولین بار امتحان کنند. بسیاری از مردمی که به غرب می‌آمدند، زنانی جاه طلب بودند و با ورود به این مکان، دیگر توسط جامعه کنترل نمی‌شدند، چرا که هیچ جامعه‌ای وجود نداشت.»
در هر حال ما می‌توانیم با چشمان خودمان نقش زنان در بازی Red Dead Redemption 2 را ببینیم و این اتفاق نیاز به چند روز صبر دارد.

بازی Red Dead Redemption 2 بالاخره بعد از یک سال تاخیر، در تاریخ چهار آبان ماه (۲۶ اکتبر) برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد.


برچسب ها: Red Dead Redemption 2

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

دومین تریلر بازی Red Dead Redemption 2 منتشر شد

دومین تریلر بازی Red Dead Redemption 2 توسط راک‌استار منتشر شد. برای تماشای این تریلر با لوکتو همراه باشید

حامد افرومند - 11 مهر 1396

لیست کامل برندگان مراسم The Game Awards 2017

مراسم The Game Awards 2017 نیز به‌پایان رسید و برنده جوایز در بخش‌های مختلف مشخص شد. با لوکتو همراه باشید تا لیست برندگان جوایز امسال این مراسم را مرور کنیم. 

حسام افرومند - 17 آذر 1396

مروری بر تمام بازی های تایید شده سال 2018

در این مطلب بازی‌های تایید شده برای سال ۲۰۱۸ را مرور خواهیم کرد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 01 دی 1396
۲


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Red Dead Redemption 2
(بازی خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب