Quantcast
لوکتو | سه هزار نفر در ساخت Red Dead Redemption 2 دست داشته اند
ورود عضویت

سه هزار نفر در ساخت Red Dead Redemption 2 دست داشته اند

توسط محمد جواد عبداللهی پور در تاریخ 14 آبان 1397
سه هزار نفر در ساخت Red Dead Redemption 2 دست داشته اند

همانطور که فکرش را می‌کنید، بازی Red Dead Redemption 2 پر خرج‌ترین بازی است که تا به حال ساخته شده است و با توجه به موفقیت عظیم Rockstar Games، مخصوصا در ساخت بازی GTA V، این شرکت توانست بودجه بسیار زیادی را به ساخت Red Dead Redemption 2 اختصاص دهد و البته زمان صرف شده برای ساخت بازی هم نباید نادیده گرفته شود.

در حال حاضر می‌توان به جرات گفت که راک استار گیمز تنها استودیویی است که توانایی ساخت عنوانی به وسعت Red Dead Redemption 2 را دارد. استودیو‌های دیگر هم می‌توانند بعد از راک استار تلاش کنند و شاید موفق هم شوند، اما راک استار در اولین بودن تبحر خاصی دارد.

هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، اما شواهد نشان می‌دهد که بازی Red Dead Redemption 2 با ارزش ترین عنوان ساخته شده در صنعت بازی‌های رایانه‌ای است و به احتمال بسیار زیاد اینطور خواهد بود. همه این اتفاقات در حالی است که مدیر Take-Two اعلام کرده بود انتظار فروش بیشتر Red Dead Redemption 2 از GtA V را نداشته‌اند. حالا شاهد این هستیم که این بازی نه تنها از عنوان جاه‌طلبانه سابق راک استار، بلکه از تمامی بازی‌های ساخته شده در طول تاریخ پیشی گرفته است و حالا می‌توان گفت که بازی Red Dead Redemption 2 جاه‌طلبانه‌تر از GTA V بوده است.

اما چند نفر روی عنوانی، با این وسعت کار کرده‌اند که بازی Red Dead Redemption 2 به این خوبی ساخته شده است؟

خب اگر بخواهیم دقیق بگوییم، ۳۰۲۳ نفر.

در سایت رسمی سازندگان بازی، از تک تک کسانی که در ساخت بازی همکاری کرده‌اند تشکر شده است، چه همکاری کوچک و جزئی و چه همکاری بزرگ و بسیار تاثیر گذار. این بازی پروژه‌ای بود که سال‌ها در بین چند تیم چرخید و تبدیل به یک شاهکار شد. فهرست تشکر بسیار عظیم است و شمارش اسامی کاری غیر ممکن خواهد بود.

اما این اسامی توسط یکی از کاربران ResetEra شمرده شد و با گزارش این کاربر متوجه شدیم که دست اندر کاران این بازی چند نفر هستند.

اما بهتر است بگوییم که این عدد عظیم، قطعا فقط تشکیل شده از بازی سازان نیست و به سادگی می‌توان فهمید که این عدد نشان دهنده تمام افرادی است که در ساخت بازی دست داشته‌اند، از مرحله ایده تا پخش و تبلیغات بازی.

در هر حال این عدد برای شمارش تمامی دست اندر کاران هم بسیار زیاد است و بازی Red Dead Redemption 2 تنها عنوانی هست که این تعداد فعال در حوزه بازی‌های رایانه‌ای روی آن کار کرده‌اند. اما زمانی که به وسعت بازی توجه می‌کنید متوجه خواهید شد که این رقم برای عنوانی با این وسعت طبیعی است.

قطعا راک استار گیمز با ساخت بازی Red Dead Redemption 2 کار بزرگی انجام داده است و در این بازه زمانی تنها چیزی که مهم است فروش بازی است و با چیزی که از RDR2 می‌بینیم، به نظر بازی کارش را خوب انجام داده است.

جالب است بدانید که Red Dead Redemption 2 پر درآمد ترین عنوان در بین تمامی محصولات در بخش سرگرمی ظاهر شده است و به احتمال زیاد مدیران در تیک تو کلاهشان را به هوا انداخته‌اند.

بازی Red Dead Redemption 2 همین حالا برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 موجود است.


برچسب ها: Red Dead Redemption 2

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد

با تمام مشکلات بازی Fallout 76، بازیکنان حداقل از این نکته که بازی لوتباکس ندارد و پرداخت‌های درون برنامه‌ای محدود به لوازم تزئینی است خوشحال بودند. به نظر می‌رسد این نکته مثبت هم به زودی از بین خواهد رفت. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 29 آذر 1397

تاریخ انتشار قسمت دوم بازی Life is Strange 2 مشخص شد

استودیو دونت‌ناد انترتینمنت در نهایت پس از مدت‌ها انتظار تاریخ انتشار عنوانLife is Strange 2 Episode 2 را مشخص کرد. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 29 آذر 1397

بازی Pillars of Eternity 2 سال ۲۰۱۹ به کنسول ها می ‌آید

در حالی که مایکروسافت پیشتر استودیو Obsidian Entertainment را به عنوان سازنده بازی Fallout New Vegas و چند عناوین دیگر خریداری کرد، اما این استودیو روی برخی عناوین قبلی هم مشغول به کار است. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب