Quantcast
لوکتو | کلیف بلزینسکی با صنعت گیم خداحافظی کرد
ورود عضویت

کلیف بلزینسکی با صنعت گیم خداحافظی کرد

توسط اشکان عظیمی در تاریخ 26 آبان 1397
کلیف بلزینسکی با صنعت گیم خداحافظی کرد

کلیف بلزینسکی (Cliff Bleszinski) که به نوعی یک افسانه در صنعت گیم محسوب میشود و بیشتر برای مشارکتش در ساخت فرنچایز محبوب Gears of War برای کنسول ایکس باکس 360 شناخته میشود، اخیرا به دنبال عدم موفقیت و مشکلاتی که در همکاریاش با استودیو باس کی پروداکشنز داشته تصمیم به خداحافظی از فعالیتش در این صنعت و بازیسازی گرفته است؛ بلزینسکی چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد برای چندین ماه از فعالیتش در بازیسازی دست بکشد و به استراحت برود اما اکنون به نظر میرسد که او علاقهای به بازگشت ندارد!

اخیرا یک کاربر بسیار عصبانی در توییتر با ناراحتی و انتقاد فراوان به دلیل عدم امکان بازپس گیری پولش پس از خرید بازی ناموفق Lawbreakers، به بلزینسکی حمله کرده است که این بازیساز در پاسخ گفت: «این نوع حمله کردن بازیکنها و کاربرها یکی از دلایلی است که او دیگر بازی جدیدی نخواهد ساخت». بلزینسکی همچنین افزود با تعطیل شدن استودیو باس کی پروداکشنز درحالیکه باید حقوق کارمندانش را به منظور تامین مایحتاج خانوادههایشان پرداخت میکرده، شخصا برای دو سال هیچ حقوقی دریافت نکرده است.

مطمئنا حضور تعداد کاربران پرخاشگر و منفی در شبکههای اجتماعی و فضای مجازی کمتر از تعداد افراد با فعالیت مثبت است اما همانند همیشه جنبههای منفی هرچیزی بیشتر جنبههای مثبت در یاد افراد میماند و این مسئله که بلزینسکی از واکنشهای شدیدا منفی کاربران ناراحت باشد کاملا منطقی است از طرف دیگر نیز وضعیت مالی وخیم برخی کمپانیها و فروش و عملکرد بازیها میتواند به دلیل اصلی خروج هر بازیسازی از این صنعت بدل شود و بلزینسکی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عدم حضور کلیف بلزینسکی یکی از سازندگان فرنچایزهای دوست داشتنی Gears of War و Unreal Tournament در آینده صنعت گیم بسیار ناامید کننده است با این حال باید برای بازگشت هرچه زودتر او به عرصه بازیسازی منتظر و امیدوار بمانیم. بلزینسکی هماکنون مشغول نگارش کتابی است که از یکی از قسمتهای آن نیز رونمایی کرده است.


برچسب ها: کلیف بلزینسکی

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

مراسم TGA 2018: بازی Far Cry: New Dawn معرفی شد

یوبیسافت در مراسم TGA 2018 بازی Far Cry: New Dawn را معرفی کرد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 16 آذر 1397

بازی Anthem پیش از انتشار دو دمو خواهد داشت

استودیو BioWare در مراسم The Game Awards 2018 حضور پیدا کرد و گذشته از نمایش تریلر جدید از بازی ،Anthem جزئیات بیشتری را در اختیار طرفداران قرار داد که یکی از آن‌ها تعداد دموها بازی بوده است. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 18 آذر 1397

گرالت به بازی Monster Hunter World می آید

بدون شک دنیای Monster Hunter World شباهتی به سری بازی‌های Witcher دارد، دنیایی که مملو از هیولاهای بزرگ و عظیم جثه است. در این بین حضور شخصیت‌های قهرمان محبوبی چون Geralt بی معنا نخواهد بود. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 21 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب