Quantcast
لوکتو | شایعه: مدل بعدی ایکس باکس از دیسک پشتیبانی نخواهد کرد
ورود عضویت

شایعه: مدل بعدی ایکس باکس از دیسک پشتیبانی نخواهد کرد

توسط محمد جواد عبداللهی پور در تاریخ 28 آبان 1397
شایعه: مدل بعدی ایکس باکس از دیسک پشتیبانی نخواهد کرد

به تازگی شرکت مایکروسافت خبر از اختراع یک مدل جدید از ایکس باکس را داده است و اینطور که پیداست این مدل در حال ساخت، دستگاهی با حافظه ابری خواهد بود و برای سرور‌های ابری طراحی خواهد شد. اما همانطور که متوجه شدید این خبر هنوز در حد یک شایعه است و ممکن است کنسول جدیدی که از دیسک پشتیبانی نمی‌کند، تمرکز بیشتری بر روی دانلود محتوا داشته باشد و قابلیت آن ربطی به سرورهای ابری نداشته باشد. اما در هر حال همه چیز به زودی مشخص خواهد شد.

 

اما منشا این اخبار جدید خبرگزاری Thurrott بود که اعلام کرد مایکروسافت در حال حاضر بر روی ساخت مدل جدیدی از ایکس باکس کار می‌کند و این کنسول جدید ازهیچ دیسکی پشتیبانی نخواهد کرد. به نظر می‌رسد که این کنسول بر روی عناوین دیجیتالی و قابل دانلود تمرکز خواهد داشت. قیمت این کنسول هم در خبر جدید از Xbox One S کمتر و حدود 200 دلار اعلام شد.

 

اما همه اخبار در همین چند بخش خلاصه نمی‌شود، چراکه مایکروسافت یک امکان جدید را هم برای این دستگاه در نظر گرفته است، امکان تغییر از دیسک به دیجیتال. در این حالت بازیکن‌ها می‌توانند در فروشگاه‌ها بازی‌های فیزیکی‌شان را با یک کد دیجیتال تعویض کنند (هنوز مشخص نیست که بازی‌ها در چه شرایطی قابلیت تعویض خواهند داشت و آیا این امکان فقط مخصوص بازی‌های ساخته شده توسط استودیو‌های وابسته به مایکروسافت است یا تمامی بازی‌ها این امکان را خواهند داشت.)
این گزارش خبر‌های جدیدی هم از پروژه مورد بحث Scarlett (سخت افزار در دست ساخت شرکت مایکروسافت) ارائه داد:

«مایکروسافت هنوز برای کنسول Scarlett تصمیمات اساسی را نگرفته است و هنوز مشخص نیست که این دستگاه دیسک درایو خواهد داشت یا نه.»

 

شرکت مایکروسافت هیچ اخباری را در رابطه با پروژه‌های بعدی‌اش در سال 2019 ارائه نکرده و اینطور که گمان می‌رود با تکیه بر کنسول‌های فعلی یعنی، Xbox One S و Xbox One X نسل را ادامه خواهد داد. اما با توجه به فروش خوب کنسول‌ها این کار کاملا عقلانی است.

 

هنوز خیلی زود است تا در رابطه با گرایش شرکت‌ها برای نسل بعد حدس بزنیم، چرا که هنوز بسیاری از بازیکن‌ها، دیسک‌های فیزیکی را به دانلود دیجیتالی بازی ترجیح می‌دهند، به خصوص افرادی که اینترنت عالی در اختیار ندارند. اما در هر حال این پروژه یک ایده نو و عالیست و اگر بتوانیم به انتخاب خودمان بازی‌های فیزیکی و یا دیجیتالی را انتخاب کنیم، ایده بسیار بهتر خواهد شد. با این کار شرکت می‌تواند قبل از اجرای تمامی نقشه‌ها بر روی دستگاه کم کم آن‌ها را امتحان کند.

 

هنوز هیچ چیزی به طور رسمی اعلام نشده است و بهتر است این خبر را با در نظر گرفتن این موضوع به خاطر بسپارید. در هر حال همه چیز به زودی مشخص خواهد شد و بالاخره از نقشه‌های جدید مایکروسافت سر در خواهیم آورد. اما قطعا دستگاهی با استانداردهای جدید هیجان انگیز خواهد بود.


برچسب ها: Xbox One

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد

با تمام مشکلات بازی Fallout 76، بازیکنان حداقل از این نکته که بازی لوتباکس ندارد و پرداخت‌های درون برنامه‌ای محدود به لوازم تزئینی است خوشحال بودند. به نظر می‌رسد این نکته مثبت هم به زودی از بین خواهد رفت. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 29 آذر 1397

تاریخ انتشار قسمت دوم بازی Life is Strange 2 مشخص شد

استودیو دونت‌ناد انترتینمنت در نهایت پس از مدت‌ها انتظار تاریخ انتشار عنوانLife is Strange 2 Episode 2 را مشخص کرد. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 29 آذر 1397

بازی Pillars of Eternity 2 سال ۲۰۱۹ به کنسول ها می ‌آید

در حالی که مایکروسافت پیشتر استودیو Obsidian Entertainment را به عنوان سازنده بازی Fallout New Vegas و چند عناوین دیگر خریداری کرد، اما این استودیو روی برخی عناوین قبلی هم مشغول به کار است. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب