Quantcast
لوکتو | بازی Agent رها شده است
ورود عضویت

بازی Agent رها شده است

توسط هومن طیارزاده در تاریخ 04 آذر 1397
بازی Agent رها شده است

شرکت های ناشر بازی‌های ویدیویی به ندرت به طور واضح اعام می‌کنند که یک پروژه کنسل شده‌است و یا رها شده است؛ حتی اگر در عمل برای همه مشخص باشد که این اتفاق افتاده است. به همین دلیل اگر متوجه شویم یک علامت تجاری ثبت شده به دسته «رها شده» منتقل شده است، می‌توانیم تقریبا مطمئن باشیم آن چه که زمانی در گذشته معرفی شده بود، هرگز منتش نخواهد شد. و این دقیقا اتفاقی است که برای بازی Agent رخ داده است.

بازی Agent در نمایشگاه E3 سال ۲۰۰۹ به عنوان یک بازی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 3 معرفی شد. این یکی از آخرین دفعاتی بود که شرکت Rockstar خبری را در نمایشگاه E3 بیان می‌کرد. حال وبسایت Dualshockers متوجه شده‌ است که عنوان تجاری Agent که توسط شرکت Take-Two در سازمان Patent and Trademark ایالات متحده ثبت شده بود، از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۸ (۲۸ آبان ۱۳۹۷) به عنوان «رها شده» طبقه‌بندی شده است.

این عنوان تجاری در ژوئن ۲۰۰۹ ثبت شده بود. شرکت سونی در سال ۲۰۰۷ اعلام کرده بود که Rockstar در حال کار روی یک عنوان انحصاری برای کنسول پلی استیشن 3 است و بعدا مشخص شد که این عنوان، بازی Agent است که قرار بود در سبک جاسوسی و در دهه ۷۰ اتفاق بیافتد.

البته فهمیدن این که چرا بازی Agent هرگز به جایی نرسید کار دشواری نیست. بازی Red Dead Redemption، که توسط استودیو سن دیگو شرکت Rockstar ساخته شد و همین استودیو قرار بود روی بازی Agent کار کند، در سال ۲۰۱۰ عرضه شد و بخش زیادی از وقت و انرژی استودیو را گرفت. بعد از آن شرکت Rockstar بازی L.A. Noire و Max Payne 3 را منتشر کرد که البته هیچکدام آن قدری که Take-Two انتظارش را داشت موفق نشدند. در نهایت هم بازی GTA 5 عرضه شد و تمام رکورد‌ها و انتظارات از بازی‌های ویدیویی را جا‌به‌جا کرد و به لطف Grand Theft Auto Online توانست حضور خود را در بازار دائمی کند، کاری که بازی Re Dead Redemption 2 می‌خواهد به زودی با حالت Red Dead Online انجام دهد. چنین اتفاقاتی دیگر جایی برای تجربه‌های محدود و یا یک عنوان انحصاری که یک دهه پیش به اسم Rockstar ثبت شده بود باز نمی‌گذارد. 

آخرین باری که خبری از بازی Agent شنیدیم چند سال پیش بود که تعدادی طراحی محیط از یکی از هنرمندانی که در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ روی بازی کار می‌کرد، در اینترنت پخش شد. البته زندگی جاسوسی که مجوز کشتن یا کشته‌شدن را دارد در نهایت همین است، رئیستان ادعا می‌کند که از وجودتان اطلاعی ندارد و خبری هم از کار‌هایتان نباید به بیرون درز کند!


برچسب ها: Rockstar - Agent

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

مراسم TGA 2018: زمان انتشار بازی Rage 2 مشخص شد

استودیو بتزدا تاریخ رسمی انتشار بازی Rage 2 را مشخص کرد. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 17 آذر 1397

فهرست برندگان مراسم The Game Awards 2018

شب گذشته برندگان مراسم The Game Awards 2018 اعلام شدند. با لوکتو همراه باشید.

اشکان عظیمی - 16 آذر 1397

بروزرسانی ۶٬۲۰ پلی استیشن 4 منتشر شد

امروز آپدیت جدید کنسول پلی استیشن 4 منشر شد و این آپدیت مثل همیشه مشکلات عمومی را برطرف کرده است. با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 21 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب