Quantcast
لوکتو | هرآنچه که باید از فیلم Artemis Fowl بدانید
ورود عضویت

هرآنچه که باید از فیلم Artemis Fowl بدانید

توسط خشایار بهرامی در تاریخ 14 آذر 1397
هرآنچه که باید از فیلم Artemis Fowl بدانید

کمپانی دیزنی هفته گذشته سرانجام اولین تیزر تریلر رسمی از فیلم علمی تخیلی و ماجراجویی جدید خود یعنی Artemis Fowl را منتشر کرد تا طرفداران نگاهی اجمالی به آنچه که برای مدتها انتظارش را میکشیدهاند، داشته باشند. ساخت این فیلم که با اقتباس از سری رمانهای اُ اوین کالفر (Eoin Colfer) صورت میگیرد، نزدیک به یک دهه است که در منجلاب قرار دارد چراکه استودیوی میرامکس در سال 2001 و همزمان با انتشار کتاب اول امتیاز ساخت این پروژه را کسب کرد اما تا به امروز هیچگاه این فیلم وارد فرایند تولید نشد؛ در ابتدا نیز لاورنس گاترمن (Lawrence Guterman) کارگردان فیلم Son of Mask برای کارگردانی این پروژه در نظر گرفته شده بود اما مدتی بعد این کار به کنث برانا (Kenneth Branagh) محول شد. با این حال با توجه به این نکته که هشتمین رمان از سری Artemis Fowl همانند سایر رمانهای هم عصر خود مانند هری پاتر، پرسی جکسون و یا هانگر گیمز چندان به شهرت جهانی نرسیده است، دیزنی به دنبال ایجاد تغییری در این روند است؛ شما ممکن است که چندان با نابغه و تبهکار12 ساله و تکنولوژیهای جادویی او آشنا نباشید اما اگر تریلر جذاب منتشر شده از فیلم Artemis Fowl نظر شما را به خود جذب کرده است، متن پایین هرچیزی را که نیاز باشد از این فیلم بدانید در اختیار شما قرار میدهد.

 

آرتمیس فاول کیست؟

آرتمیس فاول دوم یک قهرمان عادی نیست، در حقیقت او اصلا یک قهرمان نیست. کالفر این شخصیت را با الهام از برادر خود که همواره یادآور یک شخصیت منفی در فیلمهای جیمز باند بوده است، خلق کرده است که با ترکیب کردن او با شخصیت بروس وین به شخصیت واقعی آرتمیس فاول دوم میرسیم. انتخاب اسم او نیز تنها یک مسئله موروثی از نام پدرش نبوده بلکه سرنخی از داستان کتاب اول و ذات واقعی وی به عنوان الهه‌ی شکار یونان است. او از خانوادهای میآید که ثروت فراوانی را هم از طریق کارهای قانونی و هم غیرقانونی کسب کرده است و برای قرنها قاعده کلی آنها این است: «طلا قدرت است» آنها برای مدتی طولانی توسط خانواده باتلر که به نوعی پشخدمت و در عین حال محافظین خانوادهی فاول بودند، حمایت میشدند و در دوره غیبت خانواده آرتمیس، باتلر شخصی او(پیشخدمت ویژهاش) کم کم حکم پدرش را پیدا میکند. آرتمیس شخصیتی زیرک، خردمند، موذی و نخبه است که همواره راهی را برای فرار از مشکلات و گرفتاریها پیدا میکند.

 

Photo

 

داستان اصلی فیلم دربارهی چه چیزی است؟

داستان این فیلم براساس کتاب اول و دورهای که آرتمیس توسط خانوادهاش تنها رها شده و یا احتمالا پدرش توسط مافیای روسیه در دریای قطب شمال به قتل رسیده است، شکل میگیرد که به دنبال آن وی در بخش قابل توجی از ثروت خانواده فاول غرق میشود. مادر آرتمیس اما درحالیکه هنوز زنده است، به دنبال مرگ احتمالی شوهر به تدریج عقل و خرد خود را از دست داده و خودش را به اتاق خوابش در عمارت فاول محدود کرده است. به دنبال تمام این اتفاقات آرتمیس سعی بر این دارد تا شعار و راه خانواده خود را اینبار با رویایی به ظاهر غیرممکن ادامه دهد، به دست آوردن طلای پریها! تحقیقات وی درمیان دنیای پریان او را به یک افسرپلیس پری به نام هالی شرت (Holly Short) می‌رسانند. که درنهایت آرتمیس این شخصیت را میرباید و از او به عنوان خون بها و راهی برای بدست آوردن طلای پریها استفاده میکند. در کتاب دوم اما آرتمیس به همراه آشنایانی که در میان پریان دارد، به هالی و نیروهای LEPrecon در عوض مساعدت جادویی آنها برای بازگرداندن پدرش در سرکوب یک شورش کمک میکنند.

 

چرا باید به این فیلم اهمیت دهید؟

همانطور که در لحظه به لحظهی تریلر منتشر شده از فیلم Artemis Fowl می توانید ببینید، دلارهای دیزنی در سرتاسر آن پخش شده است و فیلم دارای زرق و برق بسیاری برای به تصویر کشیدن دنیای زیرزمینی پریها است. ساختمانها، محیط و شخصیت پردازیهای دنیای خلق شده توسط اُ اوین کالفر مشابه با سری هری پاتر نوشتهی جی. کی رولینگ است که حیات یا مرگ آن احتمالا به این فیلم اقتباسی وابسته خواهد بود. دنیای پریان، دنیایی مشابه با شهر گمشده آتلانتیس و یک مکان باستانی با مردمی مرموز است که تکنولوژی آنها بسیار پیشرفتهتر از ماست و ماهیت زندگی آنها به یک افسانه برای انسانها تبدیل شده است. همانند دنیای جادوی رولینگ، در کتابهای کالفر نیز گونههای جادویی گاهی درمیان و گاهی دردنیایی به موازات دنیای انسانها زندگی میکنند و از بین رفتن مرزهای میان آنها نتایج فاجعه باری را برای هردو گونه به همراه دارد.

 

Photo

 

به عنوان یک شخصیت مغرور و خودخواه آرتمیس با استانداردهای مد نظر شما از یک پروتاگونیست که قلبی شفاف دارد و دنیا را نجات میدهد، تفاوتهایی را دارد. آرتمیس تنها زمانی دنیا را از خطرات مختلف نجات میدهد که مطمئن شود بخش خوب و قابل توجی از آن را به دست میآورد. فیلم Artemis Fowl با به کارگردانی کنث برانا و با بازی فردیا شاو (Ferdia Shaw)، لارا مکدانل (Lara McDonnell)، تامارا اسمارت (Tamara Smart)، نانزو آنازی (Nonzo Anozie)، جاش گد (Josh Gad) و جودی دنچ (Judi Dench) در تاریخ 18 مرداد 1398 (9 آگوست 2019) اکران خواهد شد.


برچسب ها: Artemis Fowl

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

هفت تئوری جذاب و جدید فیلم Avengers: Endgame

پس از انتشار اولین تریلر رسمی فیلم Avengers: Endgame در هفته گذشته تئوریهای جذاب و جدیدی از طرفداران این فیلم منتشر شده است که به هفت مورد از آن‌ها می پردازیم. با لوکتو همراه باشید.

خشایار بهرامی - 27 آذر 1397

فیلم First Man – واقعیت یا تخیل؟

فیلم First Man بر اساس داستان واقعی زندگی نیل آرمسترانگ و سفر او به ماه ساخته شده است. این فیلم چقدر به واقعیت وفادار است؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 25 آذر 1397

چرا باید سریال Titans را ببینید؟

سریال Titans اولین سریال شبکه اینترنتی DC Universe است که براساس کامیک‌های DC ساخته شده است و توانسته رضایت مخاطبان خود را جلب کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 14 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب