Quantcast
لوکتو | بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟
ورود عضویت

بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟

توسط میثم عبداللهی پور در تاریخ 23 آذر 1397
بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟

استودیو راکستدی بعد از موفقیت چشم‌گیر سری بازی‌های Batman: Arkham به سرعت، تبدیل یه یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین استودیو‌های صنعت بازی‌های ویدئویی شد. استودیویی که موفق شد تا فرمول جدیدی را نه تنها برای عناوین ابرقهرمانی، بلکه برای سبک اکشن ادونچر پایه ریزی کند. با این همه اما پس از عرضه شدن آخرین بازی از سری آرکهم، Batman: Arkham Knight در سال ۲۰۱۵ این استودیو خوش نام، در سکوتی خبری فرو رفته است و هیچ سرنخی از جدید‌ترین بازی‌اش به مخاطبان نمی‌دهد. با این همه بسیاری از طرفداران براین عقیده هستند که این استودیو خوش نام درحال توسعه عنوانی جدید براساس شخصیت سوپرمن است. از این جهت تایلر فیشر (TYLER FISCHER) در وبسایت Comicbook.com در طی نوشته‌ای به این موضوع پرداخته است. نوشته پیش رو ترجمه‌ای آزاد از مقاله اشاره شده است.

 

مدتی قبل از مراسمThe Game Awards 2018  بود که استودیو Rocksteady نه تنها طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از بازی جدید و عظیمش در طی این مراسم رونمایی نخواهد کرد، بلکه به طرفداران اطمینان داد که این استودیو درحال توسعه عنوانی براساس شخصیت سوپرمن، یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمان‌های دی‌سی نیست. پس از برگذاری مراسم و عدم حضور راکستدی در The Game Awards 2018، می‌توانیم تا حدی اطمینان داشته باشیم که بیانیه این استودیو در رابطه با بازی جدیدش هم صدق می‌کند.

 

این بیانیه باعث می‌شود که سوالی مهم در ذهن هر فردی شکل بگیرد؛ پروژه مخفی راکستدی چیست؟ با توجه به مالکیت استودیو راکستدی توسط کمپانی عظیم وارنر برادرز، احتمال می‌رود که این پروژه مخفی به نحوی با کامیک‌های DC ارتباط داشته باشد، اما در این بازه زمانی و باتوجه به بیانیه اخیر راکستدی، ممکن است که آن‌ها در حال توسعه عنوانی کاملاً جدید باشند.

بازی جدید راکستدی هر چیزی که باشد، ما به خوبی می‌دانیم که روند توسعه‌اش برای مدتی آغاز شده، چرا که یکی از موسسان و برنامه‌ریز اصلی استودیو، سفتون هیل (Sefton Hill)، در سال ۲۰۱۶ شروع مراحل توسعه عنوانی جدید در راکستدی را تایید کرده بود.

 

همانطور که همه به خوبی می‌دانیم، سه سال قبل و در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵، این تیم با عرضه بازی تحسین شده Batman: Arkham Knight به ساخت سری بازی‌های بتمن آرکهم خاتمه داد، به نظر می‌رسد پس از این بخش کوچکی از تیم مشغول به کار برروی عنوان Batman: Arkham VR شد، عنوان نسبتاً موفقی که یک سال بعد برای هدست‌های واقعیت مجازی عرضه شد. به بیان دیگر، به نظر می‌رسد که مراحل اولیه توسعه پروژه مخفی و البته بزرگ راکستدی حداقل در سال ۲۰۱۵ و حداکثر در سال ۲۰۱۶ آغاز شده است و این موضوع به این معناست که این پروژه در حال حاضر باید در مراحل نهایی توسعه قرار داشته باشد.

با وجود چنین شرایطی به سراغ احتمالاتی می‌رویم که ممکن است ماهیت پروژه درحال توسعه استودیو راکستدی را شکل داده باشند.

 

Photo

 

عنوانی بر اساس Justice League

 

درحالی که اکثر شایعات، گزارش‌ها و اطلاعات فاش شده حول محور این پروژه مخفی، سوپرمن را بازی جدید راکستدی معرفی می‌کردند، چند منبع و سرنخ کوچک اما خاص وجود دارد که به نوعی، ذهن‌ها را به سمت عنوانی براساس لیگ عدالت سوق می‌دهند، از این جهت به نظر می‌رسد که مسئله رد شدن ساخت عنوانی براساس سوپرمن، به نحوی ساخت یک بازی براساس Justice League را تایید کند.

 

همانطور که ممکن است باخبر باشید، در طول تاریخ نه چندان طولانی بازی‌های ویدئویی، در حقیقت عناوین بسیار کمی براساس Justice League ساخته شده‌اند، عناوینی مانند بازی Justice League Task Force که در ابتدا روی کنسول محبوب نیتندو یعنی SNES و سپس روی کنسول کلاسیک کمپانی سگا، Mega Drive در سال ۱۹۹۵ قابل بازی بود، همچنین عنوان Justice League: Injustice که در سال ۲۰۰۲ برای کنسول دستی و قابل حمل Game Boy عرضه شد. در حقیقت مدتی بسیار طولانی است که یک بازی با محوریت Justice League ساخته نشده است. به بیان دیگر هیچگاه عنوانی براساس Justice League ساخته نشده است که بتواند با استانداردهای امروزی طرفداران دی‌سی که سری بتمن: آرکهم را تجربه کرده‌اند مطابقت داشته باشد.

 

اگر پروژه بعدی راکستدی عنوانی براساس Justice League باشد، نه تنها تکذیب ساخته شدن یک بازی براساس سوپرمن از طرف این استودیو را تبدیل به دروغ نمی‌کند، بلکه به خوبی روشن می‌کند که چرا در طول دو سال گذشته شایعات و اطلاعات فاش شده بسیاری از بازی جدید راکستدی روی سوپرمن تمرکز داشته‌اند. به بیان دیگر حضور سوپرمن در بازی‌ای براساس Justice League موضوعی کاملاً عادی است و ساخته شدن عنوانی براساس این شخصیت‌های کامیک‌بوکی، به نحوی دیگر شایعات شکل گرفته حول محور سوپرمن را تایید می‌کنند. همچنین ساخته شدن چنین عنوانی به نحوی شایعاتی که در خبرها جریان دارند و خبر از عنوانی آنلاین و چندنفره که روی فلسفه «بازی به عنوان یک سرویس» تمرکز دارند را هم منطقی جلوه می‌دهد، چرا که ساخت عنوانی چندنفره، آنلاین و عظیم براساس Justice League نه تنها دور از ذهن نیست، بلکه بسیار منطقی و اقتصادی به نظر می‌رسد.

 

با خط خوردن سوپرمن از میان گزینه‌ها،‌  Justice Leagueمنطقی‌ترین پاسخ به سوال بزرگ شکل گرفته در ذهنمان است. با این همه اما ما روزی اطمینان داشتیم که بازی جدید راکستدی حول محور سوپرمن شکل خواهد گرفت، پس بهتر است همین حالا هم در مورد شایعات و حدس و گمان‌های Justice League، چندان با اطمینان حرف نزنیم.

 

Photo

 

عنوانی براساس Green Arrow و شخصیتهایی مشابه در دنیای دیسی

 

در سال‌های اخیر و درست در رتبه‌ای پایین‌تر از سوپرمن و لیگ عدالت، گرین ارو یا الیور کویین، به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای ساخت یک بازی براساس شخصیت‌های دی‌سی توسط استودیو راکستدی مطرح شده است. درست است که چنین حدس بیشتر براساس خواسته‌ها و نتیجه‌گیری‌های کلی طرفدارن شکل گرفته است تا شایعات و اطلاعات فاش شده، با این حال اما باید توجه داشته باشید که ساخت یک بازی براساس Arrow، حداقل نسبت به دیگر شخصیت‌های دی‌سی امری محتمل‌تر و آسان‌تر به نظر می‌رسد. شخصیت Arrow به دلیل پتانسیل‌ها و سبک و سیاق بازی سازی استودیو راکستدی، یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها در میان ابرقهرمانان دی‌سی برای ساخت عنوان در سبک اکشن ادونچر (که به نوعی تخصص راکستدی هم به شمار می‌رود) است. شباهت‌های بسیار زیاد زمینه داستانی، توانایی‌ها و البته سبک و سیاق مبارزه میان دو شخصیت ارو و بتمن، می‌تواند، Arrow به یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت عنوانی در سبک اکشن ادونچر با درون‌مایه‌های مخفی کاری تبدیل کند. استفاده از ابزارها و گجت‌های فراوان، عملیات در سایه و البته وضعیت مالی بسیار خوب، از خصوصیت‌های Arrow به شمار می‌روند، خصوصیت‌هایی که برای طرفداران بتمن، بسیار آشنا هستند.

 

با توجه به این موضوع، اگر بازی بعدی راکستدی براساس Justice League نباشد، ممکن است آن‌ها به سراغ هر شخصیت دیگری از کامیک‌های دی‌سی بروند، اما بنا به دلایل ذکر شده، Arrow منطقی‌ترین گزینه به نظر می‌رسد. با این حال اگر قرار باشد که روزی بتمن را کنار بگذاریم و سراغ ساخت عنوانی جدید براساس دی‌سی برویم، قطعاً سوپرمن، حداقل از نظر شهرتی که دارد، گزینه بهتری خواهد بود. اما این واقعیت که بازی بعدی راکستدی سوپرمن نخواهد بود،‌ حدس و گمان‌ها را به این سمت می‌برد که بازی‌ای براساس Justice League ساخته شود، و اگر بازی براساس این گروه ابرقهرمانی هم نباشد، بدون شک Green Arrow در رتبه سوم جای می‌گیرد.

 

Photo

 

یک عنوان کاملاً جدید (یک IP جدید)

 

اگر بازی جدیدی که مدام از آن حرف می‌زنیم و در رابطه با آن حدس و گمان‌های بسیاری وجود دارد، سوپرمن نیست و یا به هر شکلی عنوانی براساس لیگ عدالت هم نباشد، پس ممکن است که راکستدی پروژه‌ای کاملاً جدید و مستقل از دنیای دی‌سی را آغاز کرده باشد. پروژه‌ای که ممکن است یک عنوان کاملاً جدید در دنیای بازی‌های ویدئویی باشد.

 

استودیو نام آشنا و معروف امروز، راکستدی، پس از تاسیس شدن‌اش در ماه نوامبر سال ۲۰۰۴ توسط سفتون هیل و جیمی واکر (Jamie Walker) هیچ‌گاه موفق به خلق و یا توسعه یک IP اختصاصی نشده است. اولین بازی آن‌ها پس از تاسیس شدن، عنوان Urban Chaos: Riot Response بود که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد و استودیو پس از آن به طور پیوسته روی عناوین مختلف سری بتمن آرکهم کار کرده است. سری بازی‌هایی که بی‌شک موجب شهرت این استودیو شده است، اما به هر نحوی، عنوانی اقتباسی به شمار می‌رود.

 

راکستدی در سال‌های ابتدایی تاسیس همکاری قدرتمندی با کمپانی Square Enix داشت – در واقع Square Enix هنوز هم مالکیت ۲۰ درصد از سهام کلی راکستدی را در اختیار دارد- اما امروز بخشی از کمپانی عظیم‌تر Warner Bros. Interactive Entertainment به شمار می‌رود. کمپانی بزرگی که به عنوان یک ناشر، تا به امروز عناوین جدید بسیار زیادی را منتشر کرده است اما استودیو‌های داخلی وارنر برادرز در اکثر مواقع به توسعه عناوینی که از قبل وجود داشته‌اند، مشغول بوده‌اند. عناوینی براساس شخصیت‌های دی‌سی، ارباب حلقه‌ها و البته عنوان موفقی مانند Mortal Kombat. به بیان دیگر، بعید به نظر می‌رسد که ناشری همچون Warner Bros. Interactive Entertainment برای ساخت عنوانی کاملاً‌ جدید که جدا از پروژه‌های قبلی باشد، چراغ سبزی به راکستدی نشان داده باشد. چرا که راکستدی به طور خاص، ثابت کرده که نه تنها توانایی ساخت عناوینی بسیار خوب براساس ابرقهرمان‌ها را دارد، بلکه پتانسیل ویژه‌ای برای خلق استانداردهایی جدید در سبک اکشن ادونچر را هم در اختیار دارد. از این جهت بسیار بعید به نظر می‌رسد که راکستدی درحال توسعه عنوانی کاملاً جدید باشد، با این حال اما، این موضوع احتمالی است که باید آن را به هر نحو در نظر گرفت.

 

نظر شما در رابطه با بازی بعدی استودیو راکستدی چیست؟ آیا این استودیو درحال ساخت عنوانی ابرقهرمانی است و یا به طور کلی سراغ عنوانی جدید رفته است؟


برچسب ها: Rocksteady - Rocksteady Studios

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

دلایلی که نشان می دهند Xbox Scarlett کنسول قدرتمندی خواهد بود

مایکروسافت در اوایل نسل هشتم نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و حال در نظر دارد تا به جبران اشتباهات بزرگ قبل خود بپردازد. بدون شک می توان انتظار داشت نسل بعدی کنسول کمپانی ردموندی فوق العاده خواهد بود و در این مطلب با دلایل آن آشنا می شویم. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397

چرا بازی Resident Evil 2 Remake باز هم ترسناک خواهد بود؟

مدت زیادی تا انتشار بازسازی بازی Resident Evil 2 نمانده است و در همین حال شاهد اشتیاق هواداران برای این بازی هستیم، اما در Resident Evil 2 Remake چه چیزی وجود دارد که هواداران را مشتاق می‌کند؟ با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 25 آذر 1397

چگونه در بازی Red Dead Online پول به دست بیاوریم

مدتی از عرضه بازی Red Dead Online می‌گذرد و برای یک تجربه خوب، روش‌های کسب در‌آمد در بازی را بررسی می‌کنیم. با لوکتو همراه باشید.

محمد جواد عبداللهی پور - 20 آذر 1397


نظر خود را بنویسیدمهیار
مطالب خیلی خوبی بود اما من یادمه که بعد از این که آخرین نسخه بتمن رو تموم کردم متوجه شدم که ای بازی یعنی بتمن آرخام نایت ایسترایگ های زیادی دارد پس از کمی جست و جو یه ویدیو ۳ ساعتی از ایستراگ های این بازی پیدا کردم و چون از این بازی فوق العاده خیلی خوشم اومده بود کل ویدیو رو نگاه کردم و یادمه که یکی از ایسترایگ هایی که توی این بازی وجود داشت که به بازی بعدی راک ایستادی اشاره داشت که یه مکالمه بین دو فرد معمولی بود که بین خودشون این طوری مکالمه می کردن :( هی ، به نظر تو داستان بعدی درباره بتمن چیه ) و طرف مقابل جواب داد که :(راستش به نظر من batman save the world خواهد بود )
+ 2
- 0
پاسخ

میثم عبداللهی پور
بله تا حدی زیادی درست می‌گید، چون جدیدا شایعاتی هم پیرامون اینکه بازی بعدی ممکنه همچنان بتمن باشه منتشر شده، اما این یادداشت اینطور فرض کرده که خوب، کار راکستدی با توجه به پایان بندی آرکهم نایت، با بتمن تموم شده! با این حال همش تئوریه!‌ باید دید چی میشه!!!
+ 0
- 0بازی
فیلم
سریال
مطالب