Quantcast
لوکتو | مجلس در بودجه امسال حمایت از صنعت بازی را در نظر می‌گیرد
ورود عضویت

مجلس در بودجه امسال حمایت از صنعت بازی را در نظر می‌گیرد

توسط حسام افرومند در تاریخ 24 آذر 1397
مجلس در بودجه امسال حمایت از صنعت بازی را در نظر می‌گیرد

حمیده زرآبادی، با بیان اینکه از طریق بازی‌های رایانه‌ای می‌توان نگاه و حتی فرهنگ نسل آینده را تغییر داد، گفت: «باید از بازی‌سازان حمایت‌های لازم انجام شود؛ رویکرد ما در مجلس به خصوص در ایام بررسی بودجه رویکردی حمایتی از این صنعت خواهد بود.»

او با اشاره به اینکه وجود قوانین سخت‌گیرانه برای بازی‌سازان داخلی همچون سد است، در مورد قانوگذاری در حوزه بازی‌سازی بیان کرد: «وجود قانون برای حمایت از تولیدکنندگان امری ضروری است. اما نباید این قوانین همچون سدی جلوی پای تولیدکنندگان و عامل شکست آن‌ها باشد. قوانین حمایتی باید از بازی‌سازان ایرانی به گونه‌ای باشد که آن‌ها را به سمت ساخت بازی‌هایی متناسب با فرهنگ‌مان ترغیب کند.»

او ادامه داد: «برخی قوانین سخت‌گیرانه مشکلاتی را برای بازی‌سازان به وجود آورده است. به خصوص در شرایطی که افراد به راحتی و بدون مزاحمت آن هم به صورت رایگان از فضای مجازی استفاده می کنند و کسی هم به آن‌ها کاری ندارد اما در مقابل تولید‌کنندگان بازی‌های داخلی آن چنان با قوانین دست و پاگیر روبه‌رو هستند که در نهایت تنها بی‌انگیزگی برای آن‌ها باقی می‌ماند.»

زرآبادی با اشاره به کار سخت تولید بازی‌های رایانه‌ای، افزود: «کسی که توانایی برنامه‌نویسی برای بازی‌های رایانه‌ای را دارد، سرمایه‌ بی‌نظیری در کشور محسوب می‌شود بنابراین اگر فقط ۳۰ هزار نسخه از بازی‌ خود را به فروش برساند، دیگر انگیزه‌ای برای ادامه کار ندارد؛ پس باید قوانین حمایتی به گونه‌ای باشد که آن‌ها بتوانند حداقل یک میلیون نسخه را بفروشند.»


برچسب ها:

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

بخش بازی های ویدیویی به جشنواره فرهنگی جایزه فیروزه افزوده شد

امسال با برگزاری چهارمین دوره از جایزه فیروزه، بازی‌های ویدیویی نیز می‌توانند به عنوان صنایع خلاق فرهنگی با هدف معرفی هرچه بیشتر به نهادهای زیربط در این جشنواره حضور یابند. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 24 آذر 1397

گسترش آموزش مهارت‌ های بازی‌ سازی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای

علیرضا طاهرپور، عضو شورای هماهنگی بازی‌های ویدیویی از امکان گسترش آموزش مهارت‌های بازی‌سازی سخن گفت. با لوکتو همراه باشید.

محمدرضا مصطفوی راد - 18 آذر 1397

نشست خبری هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران برگزار شد

جزییات هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران در نشستی خبری اعلام شد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 13 آذر 1397


نظر خود را بنویسید





بازی
فیلم
سریال
مطالب