Quantcast
لوکتو | کردمیهن: پلیس‌ بازی‌ جواب نمی‌دهد | نیازمند کار ایجابی هستیم
ورود عضویت

کردمیهن: پلیس‌ بازی‌ جواب نمی‌دهد | نیازمند کار ایجابی هستیم

توسط حسام افرومند در تاریخ 15 آبان 1396
کردمیهن: پلیس‌ بازی‌ جواب نمی‌دهد | نیازمند کار ایجابی هستیم

خسرو کردمیهن، رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، با اشاره به انتشار آماری از سوی نیروی انتظامی مبنی بر جمع‌آوری ۱۱ میلیون سی‌دی و بازی‌های غیرمجاز و با محتوای شیطان‌پرستی از سطح شهر تهران، گفت: این آمار را قبول ندارم؛ چراکه نیروی انتظامی هیچ گونه کارشناسی در حوزه بازی‌های‌ رایانه‌ای ندارد و البته قانون هم این‌چنین تعریف کرده است که نیروی انتظامی نباید در حوزه بازی‌ها ورود کند و البته خودشان هم بارها به صراحت اعلام کرده‌اند که هیچ کارشناسی در این حوزه ندارند، حال چگونه می‌توانند اینچنین آماری را منتشر کنند". او در ادامه گفت" این آمار اشتباه است؛ پیش از آنکه دستور قاضی درباره محتوای نامناسب آن بخورد انتشار چنین آماری افکار عمومی را تشویش می‌کند و ما نباید به واسطه آمار و گزارشات‌، خودمان را پررنگ جلوه ببخشیم و به آن رنگ و لعاب دهیم. چیزهایی که نباید بگوییم را می‌گوییم؛ پیش از آنکه قانون به ما اجازه بدهد به آن عمل کنیم و درباره آن حرف بزنیم.

 

رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای درباره انتشار خبر جمع کردن ۱۱ میلیون بازی و سی دی با محتوای شیطان پرستی گفت: پلیس چگونه می‌تواند ادعا کند که ۱۱ میلیون بازی و سی دی را که توقیف کرده است، با محتوای شیطان‌پرستی است؟ اگر پلیس بتواند عناوین ۳۰ بازی شیطان‌پرستی را درست مطرح کند، یک جایزه پیش من دارد. هر موضوعی کارشناس خود را می‌طلبد و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای متولی این امر است.

 

او در ادامه بیان کرد: پاکسازی‌هایی که از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای انجام می‌شود، هیچ‌یک عودت داده نمی‌شود چرا که همه جمع‌آوری‌ شده‌ها غیرمجاز هستند. همه پاکسازی‌ها کارشناسی شده است و هیچ‌یک از پاکسازی‌ها بدون کار کارشناسی نیست. ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز در کل استان‌ها زیر نظر ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با هماهنگی مرجع قضایی استان و نیروی انتظامی استان تشکیل شده است و کارهای پاکسازی انجام می‌شود. اصلی‌ترین راهی که باید انجام دهیم و آن کار بسیار مغفول مانده حوزه ایجابی است. ما به هیچ عنوان در حوزه سلبی نمی‌توانیم به صورت ۱۰۰ درصد موفق باشیم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم کارهای ایجابی از سوی آموزش و پرورش، صداوسیما، رسانه‌ها انجام شوند یعنی همگی عزم‌شان را جزم کنند و نسبت به اطلاع ‌رسانیو فرهنگسازی به خانواده‌ها تلاش کنند.

 

خسرو کردمیهن در رابطه اتفاقات دیروز که در گذشته هم شاهد این نوع اتفاقات بودیم گفت: با پلیس‌بازی و ریختن در مغازه‌ها و جمع‌آوری بازی‌های غیرمجازی موفق نخواهیم شد مگر آنکه مردم متوجه این خطر شوند.

 

وی یادآور شد: متأسفانه پلیس عصر روز گذشته از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در قالب فعالیتی غیرکارشناسی اقدام به پاکسازی منطقه میدان امام خمینی شد که این امر یک سری تشنج‌ها و مشکلاتی را ایجاد کرده است. ۹۹ درصد بازی‌هایی که روز گذشته توقیف شده است، کاملا بازی‌های مجاز بود، به دلیل آنکه بدون کارشناسی کار را انجام داده‌اند.


برچسب ها:

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

چالش‌های هفته دهم (فصل ششم) بازی Fortnite

فصل ششم بازی Fortnite به آخرین هفته خود رسید و ما در ادامه از چالش‌های این هفته و زمان شروع فصل هفتم صحبت می‌کنیم. پس با لوکتو همراه باشید.

محمد مهدی مبارکی - 09 آذر 1397

چالش‌های هفته نهم (فصل ششم) بازی Fortnite

فصل ششم بازی Fortnite به هفته نهم رسیده است و طبق روال همیشه، چالش‌هایی را دارا است. با لوکتو برای چگونگی حل چالش‌ها همراه باشید.

محمد مهدی مبارکی - 04 آذر 1397

اهمیت نگهداری از اسب در بازی Red Dead Redemption 2

تجربه جذاب نگهداری از اسب؛ از زبان کارگردان هنری Red Dead Redemption 2 بشنوید. با لوکتو همراه باشید.

محمدرضا مصطفوی راد - 24 مهر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب