Quantcast
لوکتو | نامزدهای جوایز انجمن منتقدان سینما معرفی شدند
ورود عضویت

نامزدهای جوایز انجمن منتقدان سینما معرفی شدند

توسط رامتین کاظمی در تاریخ 16 آذر 1396
نامزدهای جوایز انجمن منتقدان سینما معرفی شدند

انجمن منتقدان فیلم آمریکا، هر ساله طی مراسمی، از بهترین‌های سینما و تلویزیون تقدیر می‌کند. امسال، فیلم The shape of Water به کارگردانی گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro)، با 14 نامزدی، از سایر فیلم‌ها پیشتاز است. این فیلم در شاخه‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد کاندید شده است. فیلم‌های Dunkirk، Call Me by Your Name، Lady Bird و The Post نیز هر کدام کاندید 8 جایزه شده‌اند.

 

the shape of water

 

این انجمن، به فیلم‌های هر ژانر نیز توجه نشان می‌دهد و دارای شاخه‌های بهترین فیلم اکشن و کمدی است. از جمله سریال‌های مورد توجه این انجمن نیز می‌توان به Feud: Bette and Joan، Fargo، Big Little Lies و This Is Us اشاره کرد.

لیست کامل نامزدهای جوایز انجمن منتقدان آمریکا را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 

بهترین فیلم:

The Big Sick

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Florida Project

Get Out

Lady Bird

The Post

The Shape of Water

Three Billboards outside Ebbing, Missouri

 

بهترین بازیگر مرد:

تیموتی شلامت (Timothee Chalamat) برای فیلم Call Me by Your Name

جیمز فرانکو (James Franco) برای فیلم The Disaster Artist

جیک جیلنهال (Jake Gyllenhaal) برای فیلم Stronger

تام هنکس (Tom Hanks) برای فیلم The Post

دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) برای فیلم Get Out

دنیل دی لوئیس (Daniel Day-Lewis) برای فیلم Phantom Thread

گری اولدمن (Gary Oldman) برای فیلم Darkest Hour

 

بهترین بازیگر زن:

جسیکا چستین (Jessica Chatain) برای فیلم Molly’s Game

سالی هاوکینز (Sally Hawkins) برای فیلم The Shape of Water

فرانسس مک‌دورمند (Frances McDormand) برای فیلم Three Billboards outside Ebbing, Missouri

مارگو رابی (Margot Robbie) برای فیلم I, Tonya

سورشا رونان (Saoirse Ronan) برای فیلم Lady Bird

مریل استریپ (Meryl Streep) برای فیلم The Post

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ویلم دافو (Willem Dafoe) برای فیلم The Florida Project

آرمی همر (Armie Hammer) برای فیلم Call Me by Your Name

ریچارد جنکینز (Richard Jenkins) برای فیلم The Shape of Water

سم راکول (Sam Rockwell) برای فیلم Three Billboards outside Ebbing, Missouri

پاتریک استیوارت (Patrick Stewart) برای فیلم Logan

مایکل استالبرگ (Michael Stuhlbarg) برای فیلم Call Me by Your Name

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

مری جی بلایژ (Mary J. Blige) برای فیلم Mudbound

هانگ چو (Hong Chau) برای فیلم Downsizing

تیفانی هدیش (Tiffany Haddish) برای فیلم Girls Trip

هالی هانتر (Holly Hunter) برای فیلم The Big Sick

آلیسون جنی (Allison Janney) برای فیلم I, Tonya

لوری متکالف (Laurie Metcalf) برای فیلم Lady Bird

اوکتاویا اسپنسر (Octavia Spencer) برای فیلم The Shape of Water

 

بهترین بازیگر جوان:

مک‌کنا گریس (McKenna Grace) برای فیلم Gifted

دافنه کین (Dafne Keen) برای فیلم Logan

بروکلین پرنس (Brooklyn Prince) برای فیلم The Florida Project

میلیسنت سایموندز (Millicent Simmonds) برای فیلم Wonderstruck

جیکوب ترملی (Jacob Tremblay) برای فیلم Wonder

 

بهترین تیم بازیگری:

Dunkirk

Lady Bird

Mudbound

The Post

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

بهترین کارگردان:

گیرمو دل تورو برای فیلم The Shape of Water

گرتا گرویگ (Greta Gerwig) برای فیلم Lady Bird

مارتین مک‌دونا (Martin McDonagh) برای فیلم Three Billboards outside Ebbing, Missouri

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) برای فیلم Dunkirk

لوکا گوادانینیو (Luca Guadagnino) برای فیلم Call Me by Your Name

جوردن پیل (Jordan Peele) برای فیلم Get Out

استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) برای فیلم The Post

 

بهترین فیلمنامه اریجینال:

گیرمو دل تورو و ونسا تیلور (Vanessa Taylor) برای فیلم The Shape of Water

گرتا گرویگ برای فیلم Lady Bird

امیلی وی گوردون (Emily V. Gordon) و کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani) برای فیلم The Big Sick

مارتین مک‌دونا برای فیلم Three Billboards outside Ebbing, Missouri

جوردن پیل برای فیلم Get Out

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

جیمز آیوری (James Ivory) برای فیلم Call Me by Your Name

اسکات نوستاتر (Scott Neustadter) و مایکل اچ وبر (Michael H. Weber) برای فیلم The Disaster Artist

دی ریس (Dee Rees) و ویرجیل ویلیامز (Virgil Williams) برای فیلم Mudbound

آرون سورکین (Aaron Sorkin) برای فیلم Molly’s Game

جک تورن (Jack Thorne)، استیو کنرد (Steve Conrad) و استفن چبوسکی (Stephen Chbosky) برای فیلم Wonder

 

بهترین فیلمبرداری:

راجر دیکنز (Roger Deakins) برای فیلم Blade Runner 2049

هویت ون هویتما (Hoyte van Hoytema) برای فیلم Dunkirk

دن لاستسن (Dan Laustsen) برای فیلم The Shape of Water

ریچل موریسون (Rachel Morrison) برای فیلم Mudbound

سایومبو موکدیپروم (Sayombhu Mukdeeprom) برای فیلم Call Me by Your Name

 

بهترین طراحی صحنه:

پل دنام آستربری (Paul Denham Austerberry)، شین ویو (Shane Vieau) و جف ملوین (Jeff Melvin) برای فیلم The Shape of Water

جیم کلی (Jim Clay) و ربکا الوی (Rebecca Alleway) برای فیلم Murder on the Orient Express

نیتن کراولی (Nathan Crowley) و گری فتیس (Gary Fettis) برای فیلم Dunkirk

دنیس گسنر (Dennis Gassner) و الساندرا کورزولا (Alessandra Querzola) برای فیلم Blade Runner 2049

سارا گرینوود (Sarah Greenwood) و کیتی اسپنسر (Katie Spencer) برای فیلم Beauty and the Beast

مارک تیلدسلی (Mark Tildesley) و ورنیک ملری (Veronique Melery) برای فیلم Phantom Thread

 

بهترین تدوین:

مایکل کان (Michael Kahn) و سارا بروشر (Sarah Broshar) برای فیلم The Post

پل مکلیس (Paul Machliss) و جاناتان آموس (Jonathan Amos) برای فیلم Baby Driver

لی اسمیت (Lee Smith) برای فیلم Dunkirk

جو واکر (Joe Walker) برای فیلم Blade Runner 2049

سیدنی ولینسکی (Sidney Wolinsky) برای فیلم The Shape of Water

 

بهترین طراحی لباس:

رنی آپریل (Renee April) برای فیلم Blade Runner

مارک بریجز (Mark Bridges) برای فیلم Phantom Thread

ژاکلین دوران (Jacqueline Durran) برای فیلم Beauty and the Beast

لیندی همینگ (Lindy Hemming) برای فیلم Wonder Woman

لوئیس سکوئرا (Luis Sequeira) برای فیلم The Shape of Water

 

بهترین گریم:

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

The Shape of Water

Wonder

 

بهترین جلوه‌های ویژه:

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Thor: Ragnarok

War of the Planet of the Apes

Wonder Woman

 

بهترین فیلم انیمیشن:

The Breadwinner

Coco

Despicable Me 3

The Lego Batman Movie

Loving Vincent

 

بهترین فیلم اکشن:

Baby Driver

Logan

Thor: Ragnarok

War of the Planet of the Apes

Wonder Woman

 

بهترین فیلم کمدی:

The Big Sick

The Disaster Artist

Girls Trip

I, Tonya

Lady Bird

 

بهترین بازیگر مرد یک فیلم کمدی:

استیو کارل (Steve Carell) در فیلم Battle of the Sexes

جیمز فرانکو در فیلم The Disaster Artist

کریس همسورث (Chris Hemsworth) در فیلم Thor: Ragnarok

کمیل نانجیانی در فیلم The Big Sick

آدام سندلر در فیلم The Meterowitz Stories

 

بهترین بازیگر زن در یک فیلم کمدی:

تیفانی هدیش در فیلم Girls Trip

زو کازان (Zoe Kazan) در فیلم The Big Sick

مارگو رابی در فیلم I, Tonya

سورشا رونان در فیلم Lady Bird

اما استون در فیلم Battle of the Sexes

 

بهترین فیلم علمی تخیلی یا ترسناک:

Blade Runner 2049

Get Out

It

The Shape of Water

 

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان:

BPM

A Fantastic Woman

First They Killed My Father

In the Fade

The Square

Thelma

 

بهترین آهنگ:

Evermore از فیلم Beauty and the Beast

Mystery of Love از فیلم Call Me by Your Name

Remember Me از فیلم Coco

Stand Up for Something از فیلم Marshall

This is Me از فیلم The Greatest Showman

 

بهترین موسیقی متن:

الکساندر دسپلات (Alexandre Desplat) برای فیلم The Shape of Water

جانی گرینوود (Jonny Greenwood) برای فیلم Phantom Thread

داریو ماریانلی (Dario Marianelli) برای فیلم Darkest Hour

بنجامین والفیش (Benjamin Wallfisch) و هانس زیمر (Hans Zimmer) برای فیلم Blade Runner 2049

جان ویلیامز (John Williams) برای فیلم The Post

هانس زیمر برای فیلم Dunkirk

 

بهترین سریال درام:

American Gods

The Crown

Game of Thrones

The Handmaid’s Tale

Stranger Things

This is Us

 

بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام:

استرلینگ کی براون (Sterling K. Brown) برای سریال This is Us

پل جیاماتی (Paul Giamatti) برای سریال Billions

فردی هایمور (Freddie Highmore) برای سریال Bates Motel

یان مک‌شین (Ian McShane) برای سریال American Gods

باب اودنکرک (Bob Odenkirk) برای سریال Better Call Saul

لیو شرایبر (Live Schreiber) برای سریال Ray Donavan

 

بهترین بازیگر زن در یک سریال درام:

کایتریونا بالف (Caitriona Balfe) برای سریال Outlander

کریستین بارانسکی (Christine Baranski) برای سریال The Good Fight

کلیر فوی (Claire Foy) برای سریال The Crown

تاتیانا مسلانی (Tatiana Maslany) برای سریال Orphan Black

الیزابت ماس (Elisabeth Moss) برای سریال The Handmaid’s Tale

رابین رایت (Robin Wright) برای سریال House of Cards

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال درام:

بابی کاناواله (Bobby Cannavale) برای سریال Mr. Robot

آسیا کیت دیلن (Asia Kate Dillon) برای سریال Billions

پیتر دینکلیج (Peter Dinklage) برای سریال Game of Thrones

دیوید هاربور (David Harbour) برای سریال Stranger Things

دلروی لیندو (Delroy Lindo) برای سریال The Good Fight

مایکل مک‌کین (Michael McKean) برای سریال Better Call Saul

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال درام:

جیلیان اندرسون (Gillian Anderson) برای سریال American Gods

امیلیا کلارک (Emilia Clarke) برای سریال Game of Thrones

آن داود (Ann Dowd) برای سریال The Handmaid’s Tale

کوش جامبو (Cush Jumbo) برای سریال The Good Fight

مارگو مارتیندیل (Margo Martindale) برای سریال Sneaky Pete

کریسی متز (Chrissy Metz) برای سریال This is Us

 

بهترین سریال کمدی

The Big Bang Theory

Black-ish

GLOW

The Marvelous Mrs. Maisel

Modern Family

Patriot

 

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی:

آنتونی اندرسون (Anthony Anderson) برای سریال Black-ish

عزیز انصاری برای سریال Master of None

هنک آزاریا (Hank Azaria) برای سریال Brockmire

تد دنسون (Ted Danson) برای سریال The Good Place

تامس میدلدیچ (Thomas Middleditch) برای سریال Silicon Valley

رندال پارک (Randall Park) برای سریال Fresh off the Boat

 

بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی:

کریستن بل (Kristen Bell) برای سریال The Good Place

آلیسون بری (Alison Brie) برای سریال GLOW

ریچل براسنان (Rachel Brosnahan) برای سریال The Marvelous Mrs. Maisel

ساتن فاستر (Sutton Foster) برای سریال Younger

الی کمپر (Ellie Kemper) برای سریال Unbreakable Kimmy Schmidt

کنستانس وو (Constance Wu) برای سریال Fresh off the Boat

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال کمدی:

تایتس برجس (Tituss Burgess) برای سریال Unbreakable Kimmy Schmidt

والتون گاگینز (Walton Goggins) برای سریال Vice Principals

شان هیس (Sean hayes) برای سریال Will & Grace

مارک مارون (Marc Maron) برای سریال GLOW

کمیل نانجیانی برای سریال Silicon Valley

اد اونیل (Ed O’Neill) برای سریال Modern Family

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال کمدی:

ماییم بیالیک (Mayim Bialik) برای سریال The Big Bang Theory

الکس بورشتاین (Alex Borstein) برای سریال The Marvelous Mrs. Maisel

بتی جیلپین (Betty Gilpin) برای سریال GLOW

الساندرا ماستروناردی (Alessandra Mastronardi) برای سریال Master of None

ریتا مورنو (Rita Moreno) برای سریال One Day at a Time

 

بهترین سریال کوتاه:

American Vandal

Big Little Lies

Fargo

Feud: Bette and Joan

Godless

The Long Road Home

 

بهترین فیلم تلویزیونی:

Flint

I Am Elizabeth Smart

The Immortal Life of Henrietta Lacks

Sherlock: The Lying Detective

The Wizard of Lies

 

بهترین بازیگر مرد یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

جف دنیلز (Jeff Daniels) برای سریال Godless

رابرت دنیرو (Robert De Niro) برای فیلم The Wizard of Lies

جک اوکانل (Jack O’Connell) برای سریال Godless

اون پیترز (Evan Peters) برای سریال American Horror Story: Cult

بیل پولمن (Bill Pullman) برای سریال The Sinner

جیمی تاترو (Jimmy Tatro) برای سریال American Vandal

 

بهترین بازیگر زن یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

جسیکا بیل (Jessica Biel) برای سریال The Sinner

آلانا بودن (Alana Boden) برای فیلم I Am Elizabeth Smart

کری کن (Carrie Coon) برای سریال Fargo

نیکول کیدمن (Nicole Kidman) برای سریال Big Little Lies

جسیکا لانگ (Jessica Lange) برای سریال Feud: Bette and Joan

ریز ویترسپون (Reese Witherspoon) برای سریال Big Little Lies

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

جانی فلین (Johnny Flynn) برای سریال Genius

بنیتو مارتینز (Benito Martinez) برای سریال American Crime

آلفرد مولینا (Alfred Molina) برای سریال Feud: Better and Joan

الکساندر اسکارسگارد (Alexander Skarsgard) برای سریال Big Little Lies

دیوید تولیس (David Thewlis) برای سریال Fargo

استنلی توچی (Stanley Tucci) برای سریال Feud: Bette and Joan

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال کوتاه یا تلویزیونی:

جودی دیویس (Judy Davis) برای سریال Feud: Bette and Joan

لورا درن (Laura Dern) برای سریال Big Little Lies

جکی هافمن (Jackie Hoffman) برای سریال Feud: Bette and Joan

رجینا کینگ (Regina King) برای سریال American Crime

میشل فایفر (Michelle Pfeiffer) برای فیلم The Wizard of Lies

مری الیزابت وینستد (Mary Elizabeth Winstead) برای سریال Fargo

 

بهترین تاک شو:

Ellen

Harry

Jimmy Kimmel Live!

The Late Late Show with James Corden

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

What What Happens Live with Andy Cohen

 

بهترین سریال انیمیشن:

Archer

Bob’s Burgers

BoJack Horseman

Danger & Eggs

Rick and Morty

The Simpsons

 

این مراسم در تاریخ 11 ژانویه برگزار می‌شود.



شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

باکس آفیس: لیگ عدالت نتوانست خود را نجات دهد – 20 نوامبر

در این هفته، سرانجام فیلم به دشت مورد انتظار Justice League اکران شد، اما عملکرد آن در باکس آفیس، به هیچ وجه در حد انتظارات نبود. با لوکتو همراه باشید تا نگاهی به باکس آفیس این هفته بیاندازیم.

رامتین کاظمی - 29 آبان 1396

نامزدهای جوایز بهترین فیلم های مستقل اعلام شدند

نامزدهای سی و سومین دوره جوایز Spirit Awards، ویژه بهترین فیلم‌های سینمایی مستقل، اعلام شدند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 01 آذر 1396

برندگان جوایز گاتهام اعلام شدند

شب گذشته، برندگان جوایز گاتهام که به بهترین‌های سینمای مستقل آمریکا تعلق می‌گیرد، اعلام شدند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 07 آذر 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


The Shape of Water
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Dunkirk
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Lady Bird
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
The Florida Project
(فیلم خارجی)
دنبال کنید
Call Me By Your Name
(فیلم خارجی)
دنبال کنید



بازی
فیلم
سریال
مطالب