Quantcast
لوکتو | اندی سرکیس از حضورش در فیلم Black Panther می‌ گوید
ورود عضویت

اندی سرکیس از حضورش در فیلم Black Panther می‌ گوید

توسط خشایار بهرامی در تاریخ 09 بهمن 1396
اندی سرکیس از حضورش در فیلم Black Panther می‌ گوید

این روزها دیدن اندی سرکیس (Andy Serkis) خارج از لباس مخصوص جلوه‌های ویژه و در نقش‌های عجیب غریب بسیار نادر است و کمتر زمانی چنین اتفاقی رخ می‌دهد. از جمله نقش‌های مطرح او در چند سال گذشته می‌توان به نقش اسنوک در فیلم‌های اخیر سری Star Wars و همین‌طور نقش سزار در فیلم‌های  Planet of the Ape اشاره کرد، اما به جرات می‌توان گفت که ماندگارترین نقش او شخصیت گالم در دو سری سینمایی Lord of the Rings و Hobbit بوده است. آخرین بار که سرکیس با ظاهر اصلی خودش در یک فیلم حضور یافت، به فیلم Avengers: Age of Ultron بازمی‌گردد که در آن نقش یک مزدور به نام یولیسیس کلاو را ایفا کرد و همان‌طور که اعلام شده بار دیگر قرار است به عنوان این شخصیت در فیلم مورد انتظار Black Panther حضور یابد.


طبق اعلام وبسایت کولیدر گروهی از خبرنگاران آن‌ها در سال گذشته بر سر صحنه فیلمرداری فیلم Black Panther حاضر شدند و پس از تماشای بخش گفت و گو و بازجویی مارتین فریمن (Martin Freeman) و اندی سرکیس از نزدیک، مصاحبه‌ای را با سرکیس در مورد حضور مجددش در نقش کلاو و ارتباط این نقش با کشور واکاندا و خانواده‌ی سلطنتی انجام دادند که در بخش زیر برای شما قرار داده شده است.

برای چه مدت بود که شما می‌دانستید قرار است بخشی از این فیلم باشید؟
- شخصیت کلاو برای اولین بار در فیلم Age of Ultron ظاهر شد و شروع همه چیز به کارهای تصویربرداری تیم سازنده در استودیوی ساخت جلوه‌های ویژه من بازمی‌گردد. پس از ضبط کارهای مربوط به جلوه‌های ویژه شخصیت‌های دو بازیگر آن فیلم مارک رافالو (Mark Ruffalo) و جیمز اسپیدر (James Spader)، جاس ویدن به من گفت که این کار دیوانه کننده است، چرا شخصا در این فیلم حضور پیدا نمیکنی؟ و من با خودم گفتم که چه خوب، خوش می‌گذره! البته من پیش از آن می‌دانستم که کلاو بخشی از داستان Black Panther نیز است و برگشتن به این دنیای سینمایی واقعا عالی است.


کلاو پس از اتفاقات Age of Ultron مشغول چه چیزهایی بوده است؟
- خب او اساسا مشغول ایجاد هرج مرج در نقاط مختلف دنیا بوده است و به عنوان یک تاجر اسلحه، فرد بسیار باهوشی است و همواره رد فعالیت‌های خود را از بین می‌برد. او لشگری از مزدوران دارد که در همه نقاط مختلف دنیا برای او کار می‌کنند و قادر است که وارد لانه‌های خرگوش شود و سر از نقاط دیگر درآورد.


آیا از نظر ارتباط برقرار کردن با این شخصیت و شخصیت‌هایی که به صورت موشن کپچر ایفا می‌کنید، تفاوتی وجود دارد؟
- نه! به‌نظرم همه این نکته را می‌دانند که مهم نیست شما چه لباسی می‌پوشید، چرا که در آخر روز هر دوی این موارد ایفای نقش هستند و تنها این ظاهر ماجراست که متفاوت است.


آیا کلاو و کیل مانگر علیه تی‌چالا با یکدیگر کار می‌کنند؟
- کلاو حقیقتا به هیچکس اعتماد ندارد و با کسی همکاری نمی‌کند. او آقای خودش است. او با گروه‌های مختلفی معامله انجام می‌دهد، اما اهل تعهد و پیمان بستن با کسی نیست. در نهایت او یک گرگ تنها است. پس او و کیل مانگر علیه تی‌چالا با یکدیگر کار نمی‌کنند.


آیا قرار است که بیشتر با کلاو در کمیک بوک‌ها آشنا شویم؟
- ما این شخصیت و ورژن خودمان از کلاو را در Ultron ایجاد کردیم. همانطور که مشخص است دست او خرد شده است و یک سلاح خاص دارد که در آینده کشفش خواهیم کرد!


شما قادر به رسیدن به چه توازنی با شخصیت کلاو هستید تا او را به یک شخصیت کامل تبدیل کنید؟
- من فکر می‌کنم که او یک رنگ نیست و سطوح مختلفی دارد. او شخصیتی طنزآمیز و شوخ‌طبع اما به همان اندازه شخصیتی مرگبار، با تغییرهای رفتاری و احساسی سریع دارد. رفتار او می‌تواند برای یک سری از افراد سرگرم کننده و دوستانه باشد و ناگهان تغییر کند. او قطعا حس به گل نشستن را دارد و تاریکی که در او است عامل همین احساس است.


چه چیزی میان کار رایان کوگلر و فیلم Black Panther برجسته است؟
- در زمان کوتاه دو روزه‌ای که من با رایان کار کرده ام، متوجه شدم که او جو فوق‌العاده‌ای را در صحنه ایجاد می‌کند. او به طرز نامحسوسی به عنوان یک کارگردان بازیگر نیز است. او می‌داند که چه چیزی می‌خواهد و به شما اجازه می‌دهد که در کنار دیگر بازیگران کاوش و بازی خود را اجرا کنید، اما سپس نکته‌های مشخص و عالی را به شما ارایه می‌دهد. البته من از قبل توسط مارتین فریمن و از طریق ایمیل از این ویژگی رایان مطلع شده بودم.


در صحنه‌ای که شما مشغول کار بر روی آن هستید اولین واکنش کلاو پس از وارد شدن تی چالا به اتاق چیست؟
- او از این موضوع آگاه است و این سوپرایز بزرگی برای او نیست.


کار شما در جلوی دوربین در مقایسه با کارهای اخیر که پشت دوربین قرار داشید چگونه است؟
- من اکنون مشغول دو فیلم  Jungle Bookو فیلم مستقل خودم Breath با بازی اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) و کلیر فوی (Claire Foy) هستم و واقعا از نداشتن مسئولیت‌ کارگردانی و ایفای نقش به‌صورت همزمان لذت میبرم. من دوست دارم که عمیقا وارد یک شخصیت شوم و آن نقش را بازی کنم. من مایلم که همه تمرکزم را بر روی یکی از این دو مورد قرار دهم و خودم را در آن دنیا دفن کنم!


آیا در این فیلم کلاو ارتباط طولانی مدتی را با واکاندا پیدا می‌کند؟
- او به رابطه‌ای خاص و مشخص با میزانی از عشق و نفرت نسبت به واکاندا دست پیدا می‌کند. او قطعا چیزهایی را در مورد این کشور کشف می‌کند که شخص دیگری تاکنون کشف نکرده است و ما آنها را در این فیلم می‌بینیم. او یکی از معدود افرادی است که در واکاندا بوده است و چیزهای زیادی را در مورد آن منتشر می‌کند.


آیا او رابطه شخصی با تی‌چالا دارد؟
- او هیچ رابطه شخصی با کسی ندارد اما این دو مطمئنا راه‌های متقاطعی دارند.


چه جنبه و ویژگی جدیدی در این شخصیت وجود دارد که به شما اجازه داد در بعد دیگری از شخصیت او نیز بازی کنید؟
- در این فیلم شوخ طبعی بسیاری زیادی وجود دارد که در واقع واقعا نکته خوبی است. این چیزی است که شما نمی‌دانید آیا او واقعا دارد لذت می‌برد یا تنها تظاهر به لذت بردن می‌کند؟ آیا او واقعا دارد می‌خندد یا چیزی را پشت خنده‌اش مخفی کرده است؟ واقعا راهی که رایان و نویسندگان فیلم همه چیز را کنار هم قرار می‌دهند جالب است.


کلاو خودش را قهرمان داستانش میداند یا یک تبهکار؟
- او فکر می‌کند کاری که مشغول انجام آن به شیوه رفتاری خودش است در تمام دنیا وجود دارد و کار نادرستی نیست. او از دورویی خوشش نمی‌آید و به طور کامل دورویی را خوار می‌شمارد و از آن نفرت دارد.


آیا می‌توانید بگویید که کلاو در کره جنوبی چکار می‌کند؟
- در این نقطه از زمان، کلاو در کره جنوبی گیر افتاده است. او زندانی شده و بازجویی می‌شود. آن‌ها می‌خواهند بفهمند که او قصد انجام چه کاری را دارد.


آیا می‌توانید از کیمک‌ها به عنوان یک منبع برای نقش آفرینیتان استفاده کنید؟
- این مسئله در مورد این است که شما چگونه یک شخصیت را گسترش می‌دهید. مشخصا برخی از طرح‌ها و خط‌های داستانی متفاوت خواهند بود، بنابراین این به ماهیت آن داستان‌ها، شخصیت‌ها و همین‌طور بازنویسی داستان‌ها بستگی دارد.


شما چه تحقیقاتی را برای نقش کلاو انجام داده‌اید؟
- او یک فرد بسیار باهوش در زمینه مونتاژ اسلحه‌ها و تکنولوژی و کنار هم قرار دادن آنها است. من به نوعی بسیار زیاد در مورد آن تحقیق کرده‌ام تا به صورت هرچند سطحی اطلاعاتی را در مورد این موضوعات داشته باشم.


چه جنبه‌ها و ویژگی‌های مثبتی را می‌توانید از شخصیت‌هایی نظیر اسنوک و سزار وارد شخصیت کلاو کنید؟
- من نمی‌دانم که آیا کلاو به خودش به عنوان یک رهبر نگاه میکند یا خیر. او به معنای واقعی کلمه یک مزدور است. او از ارتش به منظور انجام دادن معامله‌هایی در مقیاس کوچک و کارکردن با سازمان‌های مختلف برای ساخت شبکه کاری مخصوص خود، خارج شده است. در این مورد، این نقش با سایر نقش‌هایی که تاکنون ایفا کرده‌ام کمی متفاوت است. او مسئول سرنوشت خود است و هر پیامدی را می‌پذرید. من فکر نمیکنم که او حتی احساس کند رهبری گروهی از گنگسترها یا ارتش مزدوران را برعهده دارد. او آدم‌ها را هروقت و در هر جا که نیاز داشته باشد انتخاب می‌کند.

 


برچسب ها: Black Panther - Andy Serkis

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

تریلر جدید Black Panther منتشر شد

با نزدیک شدن به زمان اکران فیلم Black Panther، استودیو مارول، تریلر جدیدی درباره تجهیزات جنگی این کاراکتر منتشر شده است. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 22 آذر 1396

فیلم های ابرقهرمانی که در آینده اکران خواهند شد

فیلم‌های ابرقهرمانی، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری محبوب هستند. با هم نگاهی به تمام فیلم‌های ابرقهرمانی که در آینده اکران می‌شوند، می‌اندازیم. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 25 آذر 1396

نخستین تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp منتشر شد

لحظاتی پیش اولین تریلر فیلم Ant-Man And The Wasp منتشر شد. با لوکتو همراه باشید.

حسام افرومند - 10 بهمن 1396


نظر خود را بنویسید


پروفایل های مرتبط


Black Panther
(فیلم خارجی)
دنبال کنیدبازی
فیلم
سریال
مطالب