Quantcast
لوکتو | تغییرات ساختمان اصلی Nintendo در ۱۲۹ سال اخیر
ورود عضویت

تغییرات ساختمان اصلی Nintendo در ۱۲۹ سال اخیر

توسط احمدرضا آوار در تاریخ 12 بهمن 1396
تغییرات ساختمان اصلی Nintendo در ۱۲۹ سال اخیر

شاید نینتندو را بتوان خلاق‌ترین شرکت حاضر در صنعت بازی‌سازی بنامیم. شرکتی که توانسته با معرفی کنسول نینتندو سوییچ قواعد بازار را به هم بریزد و تمامی رکورد‌های فروش را بشکند. شرکتی که در لیست بهترین بازی‌های دنیا همیشه حاضر است و حتی بازی Zelda این شرکت با گذشت چندین سال، صدر جدول منتقدین را به خود اختصاص داده است. 
اما هر چقدر که کار نینتندو خلاقانه است، ساختمان اصلی این شرکت کاملا بی روح و مرده به نظر می‌رسد. این ساختمان با نمای بتنی ساده و تابلوی نینتندو، هیچ نشانی از این شرکت خلاق را از خود نشان نمی‌دهد. 


اما به سال ۱۸۸۹ برگردیم. مغازه‌ای چوبی با ظاهر ساده در شهر کیوتو به تازگی باز شده است. در این مغازه خبری از کنسول‌ و یا بازی های ویدیویی نیست. حتی در آن زمان بازی‌های ویدیویی اختراع نشده بودند! اما هر کسی که به دنبال سرگرمی می‌گشت، بدون شک به این مغازه سری می‌زد و از آن خرید می‌کرد. در واقع شرکت نینتندو از ابتدا در صنعت سرگرمی حضور داشته و با چاپ کارت‌های با کیفیت بازی Hanafuda، به کسب و کار خود رونق بخشیده است. 


معماری ساختمان گذشته نینتندو، دقیقا همان معماری مرسومی بود که در ابتدای قرن ۱۹ میلادی در کشور ژاپن به کار می‌رفت و تفاوتی با خانه‌ها و مغازه‌های آن زمان ژاپن نداشت. 
شرکت نینتندو ساختمان جدیدش را روی بنای قبلی نساخته، اما مالیکت آن بنا را هنوز در دست دارد تا به عنوان یادآوری برای سال‌های دور این شرکت، اهمیت سرگرمی در دنیای امروزی را به کارمندانش گوشزد کند. 
پروژه ساخت ساختمان کنونی این شرکت در سال ۱۹۳۳ به پایان رسید و ظاهر چوبی و بتنی آن تا سال ۱۹۹۰ بدون تغییر ماند. در پی بازسازی این ساختمان در اواخر دهه نود میلادی، تمام نماهای چوبی آن حذف شده و بتن خالص جای آن را گرفت. 

بسیاری از علاقه‌مندان به این شرکت از داستان ساختمان اصلی نینتندو و مکان آن با خبر نیستند، اما اگر زمانی به شهر کیوتو سفر کردید، بازدید از ساختمان قدیمی این شرکت خالی از لطف نیست.
 


برچسب ها: Nintendo

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

چالش‌های هفته دهم (فصل ششم) بازی Fortnite

فصل ششم بازی Fortnite به آخرین هفته خود رسید و ما در ادامه از چالش‌های این هفته و زمان شروع فصل هفتم صحبت می‌کنیم. پس با لوکتو همراه باشید.

محمد مهدی مبارکی - 09 آذر 1397

چالش‌های هفته نهم (فصل ششم) بازی Fortnite

فصل ششم بازی Fortnite به هفته نهم رسیده است و طبق روال همیشه، چالش‌هایی را دارا است. با لوکتو برای چگونگی حل چالش‌ها همراه باشید.

محمد مهدی مبارکی - 04 آذر 1397

اهمیت نگهداری از اسب در بازی Red Dead Redemption 2

تجربه جذاب نگهداری از اسب؛ از زبان کارگردان هنری Red Dead Redemption 2 بشنوید. با لوکتو همراه باشید.

محمدرضا مصطفوی راد - 24 مهر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب