Quantcast
ورود عضویت
شبیه ساز اجتماعی
game

بازی‌های شبیه ساز اجتماعی زیرشاخه‌ای از بازی‌های شبیه ساز زندگی هستند که روابط اجتماعی بین افراد مصنوعی را شبیه سازی می‌کنند. معروف ترین نمونه این بازی‌ها، سری The Sims است.


تاریخچه


منابع الهام و ریشه‌ها
هنگامی که بازی The Sims در سال 2000 عرضه شد، از آن به عنوان یک بازی منحصر بفرد و بی مانند یاد شد. اما پیش از بازی The Sims، بازی‌های دیگری نیز عرضه شدند که بر ژانر شبیه ساز اجتماعی تأثیر گذار بودند. ویل رایت (Will Wright)، سازنده بازی اظهار کرد که بازی Little Computer People که برای کامپیوتر کومودور 64 عرضه شد، روی ساخت بازی The Sims تأثیر گذاشت. هر دو بازی مشابه هم هستند، اما بازی The Sims، گیم پلی غنی‌تری دارد. همچنین، ویل رایت اظهار کرده که خانه‌های عروسکی نیز در ایجاد گیم پلی بازی The Sims تأثیر گذار بوده‌اند.

 

Sims

سری The Sims، محبوب‌ترین شبیه‌ساز اجتماعی است.


بازی Animal Crossing در سال 2001 برای کنسول Nintendo 64 در ژاپن عرضه شد. اگرچه این بازی در پایان عمر کنسول Nintendo 64 عرضه شد، اما طرفداران بسیاری پیدا کرد و برای کنسول gamecube و در سراسر دنیا عرضه شد. با افزایش محبوبیت بازی، این سری به عنوان یک بازی شبیه ساز اجتماعی نیز ساخته شد. بازی Story of Seasons، که اولین نسخه آن در سال 1996 عرضه شد، با بازی Animal Crossing مقایسه می‌شود و به عنوان یک بازی شبیه ساز اجتماعی شناخته می‌شود. المان‌های شبیه ساز اجتماعی این بازی از بازی‌های شبیه ساز عاطفی از جمله Tenshitachi no gogo (1985) و Girl’s Garden (1984) الهام گرفته شده است.


سال‌های اخیر
بازی‌های شبیه ساز اجتماعی اخیر موفق شده‌اند تا موفقیت سری The Sims را تکرار کنند. علاوه بر دنباله‌های بازی The Sims، بازی‌هایی چون Singles: Flirt up Your Life نیز موفق بوده است.
 مشخصات

بازی‌های شبیه ساز اجتماعی زیرشاخه‌ای از بازی‌های شبیه ساز زندگی هستند که روابط اجتماعی بین افراد مصنوعی را شبیه سازی می‌کنند. معروف ترین نمونه این بازی‌ها، سری The Sims است.


بازی
فیلم
سریال
مطالب