Quantcast
ورود عضویت
Casual
game

بازی کژوال یا ساده، بازی‌های ساده‌ای هستند که فارغ از نوع گیم پلی، برای افرادی طراحی شده‌اند که به دنبال سپری کردن زمان یا تلاش زیادی برای بازی نیستند. آمار نشان می‌دهد که بسیاری از گیمرهای کژوال، زنان میانسال هستند که در صنعت گیمینگ بسیار تأثیر گذار بوده‌اند. این ژانر از بازی، برای سپری کردن زمان‌های کوتاه و استراحت کردن طراحی شده‌اند و برای مثال، در زمان استراحت وعده ناهار یک شغل، قابل بازی هستند. این بازی‌ها احتیاج به تخصص برای بازی ندارند (اگر چه بعضی از آن‌ها می‌توانند چالش برانگیز باشند)، رنگارنگ هستند، گرافیک و صدای جذاب دارند، فاقد هر گونه خشونت و برخورد هستند و گیم پلی آن‌ها به گیمر بابت موفقیت‌های کوچک و خلاقیت پاداش می‌دهد. همچنین، این بازی به گیمر اجازه می‌دهد تا هر زمان که بخواهد از بازی خارج شود، بدون این که پیشرفت خود در بازی را از دست بدهد.

 

candy crush saga

بازی Candy Crush Saga از محبوب‌ترین بازی‌های کژوال است.


بنا به دلایل ذکر شده، بسیاری از این عناوین، بازی‌های منطقی ساده یا بازی‌های اکشن با مراحل ساده هستند و اکثرا برای پلتفرم‌های قابل حمل عرضه می‌شوند. از جمله این بازی‌ها، می‌توان به Candy Crush Saga و Swipe Brick Breaker اشاره کرد.
 مشخصات

بازی کژوال یا ساده، بازی‌های ساده‌ای هستند که فارغ از نوع گیم پلی، برای افرادی طراحی شده‌اند که به دنبال سپری کردن زمان یا تلاش زیادی برای بازی نیستند.


بازی
فیلم
سریال
مطالب