Quantcast
ورود عضویت
Grand Strategy Wargame
game

یک بازی جنگی استراتژیک عظیم، یک بازی جنگی است که به استراتژی‌های عظیم از جمله استراتژی‌های نظامی یک کشور یا امپراتوری و مدیریت منابع آن می‌پردازد.


ویژگی‌ها
بازی‌های جنگی استراتژیک عظیم، بر یک جنگ یا مجموعه‌ای جنگ‌ها در دوره زمانی طولانی می‌پردازند. بازی شاید دارای واحدهای مستقل یا حتی ارتش نباشد و توجه به میدان‌های عملیاتی معطوف شود. تمام منابع یک کشور در این بازی‌ها، بنا به اقتضا و جنگ‌های طولانی، ممکن است متحرک باشند. شبیه سازی این بازی‌ها شامل مسائل سیاسی و اقتصادی و برخوردهای نظامی می‌شود. در بزرگ‌ترین بازی‌های این ژانر، گیمر به عنوان حاکم یک کشور بازی می‌کند و می‌تواند از جنگ خودداری کند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به Victoria: An Empire Under the Sun اشاره کرد.

 

hearts of iron 3

بازی Hearts of Iron 3، از جمله بازی‌های استراتژی جنگی محبوب است.


از جمله بازی‌های استراتژی عظیم با تاکتیک‌های نظامی کاملا انتزاعی یا حتی فاقد بخش نظامی می‌توان به عناوین Risk و Diplomacy اشاره کرد. از جمله بازی‌های نسبتا واقع گرایانه نیز می‌توان به Axis & Allies اشاره کرد که در آن نیز، عملیات نظامی، انتزاعی هستند. بازی‌هایی چون Rise and Decline of the Third Reich، Empire in Arms و Empire of the Middle Ages به دلیل نمایش کامل و استفاده کاربردی از واحدهای نظامی و اعمال مشخصات ویژه نظامی برای واحدها در مبارزات، بازی‌های جنگی هستند. فرانچایزهای Hearts of Iron، Europa universalis و Total War، از جمله بازی‌های استراتژی عظیم کامپیوتری هستند.


گیم پلی و پویایی
این بازی‌ها از تکنیک‌ها و ویژگی‌های فراوانی برای شبیه سازی جوانب استراتژی نظامی کشورها استفاده می‌کنند. برخی بازی‌ها دارای تولید صنعتی منابع و واحدهای نظامی هستند. برخی دیگر از روابط دیپلماتیک و اتحاد کشورها استفاده می‌کنند.


برای مثال، بازی Axis & Allies دارای یک «قیمت» برای واحدهای تولید شده است و تعداد واحدهای تولید شده در هر دور با «پولی» که برای آن‌ها پرداخت می‌شود، مشخص می‌شود. برخی بازی‌ها به کشورهای مختلف اجازه می‌دهند تا واحدها را با نرخ مشخصی تولید کنند که با صنعت آن کشور در دنیای واقعی و تاریخچه اقتصادی آن‌ها در ارتباط است.


استفاده مطالعاتی
به دلیل این که این بازی‌ها برای بررسی اقتصاد، جغرافیا، تاریخ و سیاست، از ابزار ساده استفاده نمی‌کنند، برای مطالعه روابط بین المللی بسیار کاربردی هستند.
 مشخصات

یک بازی جنگی استراتژیک عظیم، یک بازی جنگی است که به استراتژی‌های عظیم از جمله استراتژی‌های نظامی یک کشور یا امپراتوری و مدیریت منابع آن می‌پردازد.


بازی
فیلم
سریال
مطالب