راهنمای سلاح های بازی Monster Hunter World

میثم عبدالهی پور میثم عبدالهی پور در 30 اسفند 1399
راهنمای سلاح های بازی Monster Hunter World

سری بازی‌های Monster Hunter، بالاخره و بعد از حدود 10 سال، امسال بازهم در غرب و به زبان انگلیسی منتشر شده، تا بعد از این مدت طولانی، و انتظاری که شاید به معنای فراموششدن سری در غرب (و به دنبال آن در کشور ما!!!) انجامید، گیمرهای غیرژاپنی هم امکان شکار کردن هیولاهای عجیب و غریبِ این دنیای جذاب را به دست آورند. اما بدون شک آن چه که راه را برای بازگشت این سری بازی‌های نقش‌آفرینی حرفه‌ای و سخت باز کرد، انتشار و محبوبیت سری Souls در غرب است. این دو سری، یعنی Monster Hunter و Souls شاید در ظاهر تفاوت‌های بسیاری باهم داشته باشند، اما در بطن و اصلی ترین خصوصیات گیم‌پلی شباهت‌هایی کلی در بازی‌ها یافت می‌شود که از هر دو سری، عناوین نقش آفرینی سخت و بسیار طاقت فرسایی ساخته‌اند. این سختی ذاتی و فاصله طولانی میان انتشار نسخه‌های مختلف سری Monster Hunter در خاورمیانه و غرب، باعث شد که راهنمایی هرچند کوتاه و مختصر برای سلاح‌های پرتعداد و متنوع این عنوان جذاب را ارائه کنیم.

 

Monster Hunter World

 

Monster Hunter World همانند هر بازی نقش‌آفرینی دیگری، کلاس‌های متفاوتی در زمان شروع در اختیار شما قرار می‌دهد. اما در نهایت نگرش کاملاً باز سری به ساخت خصوصیات شخصیت‌ها، باعث می‌شود که هر شخصیت در هرکلاسی، خصوصیات‌ اصلی خود را از طریق سبک بازی شما به دست آورد. به معنای دقیق‌تر آن‌چه که کلاس شخصیت شما در بازی را مشخص می‌کند سبک و سیاق بازی کردن شماست و آن‌چه که سبک بازی کردنتان را به طور کامل شکل می‌دهد، سلاحی است که انتخاب می‌کنید. به این ترتیب سلاح‌ها در بازی Monster Hunter World به نوعی مهم‌ترین ابزار شما به‌شمار می‌روند. این سلاح‌ها علاوه بر مشخص کردن سبک و کلاس خاص‌تان، اصلی ترین دارایی شما در نبرد با یک هیولا هستند. چون سلاحتان چیزی‌است که با مشخص کردن کلاس، نوع زره و میزان دفاع شما را هم مشخص خواهد کرد. بنابراین اولین و مهم‌ترین فعالیت هر فرد در زمان آغازMonster Hunter World بی‌شک شناخت سلاح‌ها و سپس انتخاب بهترین و مناسب‌ترین سلاح با توجه به توانایی‌های فردی است. اما انتخاب سلاح از جایی سخت می‌شود که بدانید Monster Hunter World، چهارده کلاس متفاوت سلاح دارد که هریک از این کلاس‌ها با گستره بی‌شماری از انواع مختلف اسلحه پر شده‌اند.

 

برای هرچه ساده‌تر کردن تقسیم‌بندی سلاح‌ها، می‌توانیم در ابتدا تمامی اسلحه موجود در بازی را به سه دسته کلی سبک، سنگین و تکنیکی تقسیم کنیم. این نام‌گذاری به خوبی مشخص می‌کند که هر دسته از سلاح‌ها چه ویژگی‌های خاصی را طلب می‌کنند. سلاح‌های سبک سرعت و توانایی حرکتی بسیاری به شما می‌بخشند اما در عوض میزان آسیب شما به دشمنان را کاهش خواهند داد. سلاح‌های سنگین، با ضربات محکم و کند، زمان‌بندی دقیقی از شما می‌خواهند و سرعت حرکاتتان را کاهش می‌دهند. اما در مقابل آسیب‌های شدیدی به دشمنان وارد می‌کنند. در انتها، سلاح‌های دسته تکنیکال، با تغییر شکل و استفاده‌های چندگانه، می‌توانند در مواقعی سرعت و در مواقع دیگری قدرت موردنیازتان را تامین کنند. اما آن‌چه که استفاده از این دسته را دشوار می‌کند، شناخت دقیق هر سلاح و توانایی سوئیچ کردن به موقع میان قدرت و سرعت است.

 

جدا از دسته بندی مشخص شده بالا، ‌همگی می‌دانیم که جز کلاس‌های سلاح‌ها، صفات جانبی مثل میزان آسیب و استفاده عناصر مختلف برروی سلاح اثر دارند. اما جز این موارد، اسلحه Monster Hunter World دو صفت بسیار مهم دارند. سلاح‌های بازی به طور کلی دو سبک حمله دارند. سلاح‌های برنده که با لبه‌های تیز برش ایجاد می‌کنند و گاهی می‌توانند با آسیب جدی به نقاط نرم‌تر بدن هیولاها، آن‌ها را از پای دربیاورند. در مقابل سلاح‌هایی که به جای برش ضربه وارد می‌کنند، می‌توانند با برخورد به نواحی سخت‌تر بدن هیولاها باعث آسیب شده و گاهی آن‌ها را گیج کنند. این صفات باعث می‌شوند که هر شکارچی هیولا، به خوبی بداند با کدام سلاح، چطور و به کدام اندام‌های هیولاها حمله‌ور شود.

 

نکته حائز اهمیت دیگر این است که کلاس‌های چهارده‌گانه کلی بازی، مشخص کننده سبک مبارزه با سلاح مورد نظر هستند، سلاح‌های بی‌شماری در هر کلاس وجود دارند که  صفت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی دارند، اما همه سلاح‌ها در یک کلاس یکسان، سبک و روش استفاده یکسانی را ارئه می‌دهند. بنابراین مثلا اگر بیاموزید که از نیزه به خوبی بهره ببرید، توانایی استفاده از تمامی نیزه‌های موجود در بازی را کسب خواهید کرد.

در ابتدا به سراغ ساده‌ترین و بهینه ترین کلاس سلاح‌ها، یعنی سلاح‌های سبک خواهیم رفت. این دسته از سلاح‌ها به شدت سریع‌تر هستند اما قدرت کمتری را در اختیارتان قرار می‌دهند.

 

شمشیر و سپر (Sword and Shield)

مرسوم ترین ترکیب سلاح‌ها در هر بازی وابسته به سلاح سرد. ترکیب استثنایی شمشیر و سپر علاوه بر سرعت، امکان دفاع کردن هم‌زمان را هم به شما می‌دهد. سرعت خوب و امکان حرکت‌کردن با چالاکی به شما این فرصت را می‌دهد که در میان حملات شکارتان ضربات کشنده‌ای وارد کنید. این ترکیب مناسب‌ترین سلاح برای تازه‌واردها به جهان شکارچی هیولاست. زیرا امکان حمله و دفاع هم‌زمان و همچنین سرعت حرکات مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهد. از طرفی استفاده از شمشیر و سپر شما را برای اجرای هردو نوع حمله برش و ضربه آماده می‌کند. شمشیر به شما امکان می‌دهد تا به راحتی حملات برنده را انجام دهید و سپر وسیله‌ای مناسب برای ضربات محکم و گیج کردن دشمنان است. همچنین در زمانی که سپر و شمشیر به دست دارید، می‌توانید  از انواع آیتم‌ها استفاده کنید. این ترکیب حتی، برای حرفه‌ای‌ها و شکارچی‌های با تجربه‌تر هم، در زمان برخورد با هیولاهای جدید بسیار مناسب است. امکان دفاع و حمله هم‌ز‌مان و تعادل خوب شکارچی این امکان را به شما می‌دهد که حرکات شکارتان را به دقت بررسی کرده و کمبوهای مختلف را برای مقابله با هیولای جدید آزمایش کنید.

 

تیغ‌های دوگانه (Dual Blades)

تیغ‌های دوگانه یا Dual Bladeها سریع‌ترین سلاح‌های سبکِ بازی هستند. سرعت بالای این سلاح، بهترین گزینه را برای ترکیب کردن آن‌ها با عناصر مختلف می‌سازد. مهم‌ترین برتری این سلاح نسبت به دیگر اسلحه‌، حالتی خاص از حمله به نام demon mode است. این حالت سرعت و آسیب بسیار بیشتری را به شما می‌دهد، اما در مقابل خط استقامت و Stamina بسیار زیادی را مصرف می‌کند. به همین دلیل خاموش و روشن کردن به موقع و زمانبندی درست در استفاده از این حالت در مبارزات اهمیت خیلی زیادی خواهد داشت. این سلاح در Monster Hunter World بهبود‌های بسیاری را به خود دیده است و ‌با حمله چرخشی جدید، شما می‌توانید آسیب‌های محیطی بسیاری را وارد کنید. کسب تبحر لازم در زمانبندی دقیق برای سوئیچ کردن میان حالت‌های حمله این سلاح، Dual Bladeهارا به سلاحی ریسکی و خطرناک بدل می‌کند که استفاده از آن تمرکز بسیاری را می‌خواهد اما در مقابل، استفاده درست، می‌تواند شما را به شکارچی کشنده‌ای تبدیل کند.

 

شمشیربلند (Longsword)

Longsword بیشترین شعاع ضربات را در میان سلاح‌های سبکِ نزدیک‌زن (melee) در بازی دارد. طول زیاد این شمشیر، امکان فاصله گرفتن از هیولاها و واکنش‌های به موقع، را به شما می‌دهد. این سلاح با این‌که از دیگر اسلحه‌های سبک بازی کندتر است، سرعتی بسیار بیشتری نسبت به همتاهای سنگینش دارد. Longsword با وابستگی به شارژ و حمله پایه‌گذاری شده است. با شارژ کردن سلاح به وسیله جمع کردن انرژی قبل از ضربه، و سپس رها کردن انرژی ذخیره شده، شاهد حملات سهمگین و محکمی خواهید بود که می‌تواند آسیب بسیاری وارد کند. زمانبندی دقیق برای حملات و شارژ‌های به موقع از مهم‌ترین موارد در استفاده از این سلاح هستند.

 

کمان‌تفنگِ سبک (Light Bowgun)

سلاح‌های نزدیک‌زن بازی، تا اینجای کار بسیار عالی بوده‌اند، اما هستند شکارچی‌هایی که ترجیح می‌دهند حملاتشان را از راه دور انجام دهند. بازی برای این دسته از شکارچی‌ها، کمان‌هایی کاملاً فانتزی و جذاب را در نظر گرفته، Light Bowgun سبک‌ترین سلاحِ دورزن بازی و همچنین سریع‌ترینِ آن‌هاست. چالاکی و سرعت بسیار بالای شکارچی در زمان استفاده از این سلاح و سرعت بسیار زیاد در جاگذاری و شلیک هر تیر باعث می‌شود که آسیب بسیاری را در مدت زمان بسیار کمی به هیولاها وارد کنید. Light Bowgun همچنین این امکان را به شما می‌دهد که مواد منفجره را، برروی زمین کار گذاشته و برای هیولاها تله گذاری کنید.
اما این سلاح در نهایت بیش از این‌که یک کمان باشد، به یک سلاح گرم شباهت دارد و به همین دلیل مهمات محدود و البته متنوعی را در اختیار دارد، دوربین خاص و جدید بازی که شباهت بیشتری به عناوین تیراندازی سوم شخص پیدا کرده، این امکان را به شما می‌دهد که با نشانه‌گیری بهتر و دقیق‌تر به شکار هیولاها بروید.

پس از سلاح‌های سبک، این سلاح‌های سنگین و کشنده‌بازی هستند که هیجان بسیاری را برایمان به ارمغان می‌اورند. این سلاح‌ها سرعت بسیار کمی دارند، اما با صبر بسیار و  زمانبندی دقیق، می‌توانند ضربات کشنده‌ای را به هیولاها وارد کنند.

 

شمشیرگران (Greatsword)

Greatsword بهترین انتخاب در میانه‌راه برای کسانی است که مبارزه سنگین و قدرتی را به مبارزات سبک ترجیح می‌دهند. این شمشیرهای عظیم درست نقش شمشیر و سپر سلاح‌های سنگین را ایفا می‌کنند و برای تازه‌وارد‌ها بسیار مناسب هستند. با وجود این‌‌که شکارچی شمشیرگران را با دو دستش می‌گیرد و امکان داشتن سپر را از دست می‌دهد. همچنان می‌تواند از عرض بسیار زیاد تیغه این شمشیر به عنوان سپر دفاعی بهره ببرد و از آن در مقابل حمله‌های هیولاها استفاده کند. سادگی استفاده و امکان دفاع با یک سلاح کاملاً سنگین،  Greatsword را به بهترین انتخاب برای تازه‌وارد‌ها تبدیل می‌کند.

از طرف دیگر، امکان اجرای حملات شارژ شونده، درست مثل شمشیرهای بلند، Greatsword را به سلاحی بسیار خطرناک تبدیل می‌کند. شما می‌توانید با شارژ کامل این شمشیر و رها کردن به موقع آن، شاهد حملات زنجیره‌ای سنگین و کشنده‌ای باشید که هر هیولایی را تحت فشار وزن زیاد شمشیر خرد می‌کند. امکان ضربه زدن با شانه و استفاده از هر دو نوع حمله برنده و ضربه‌ای سهمگین، از ویژگی‌های اصلی Greatsword به شمار می‌رود.

 

Monster Hunter World

 

نیزه (Lance)

نیزه یک جایگزین کاملاً مناسب برای کسانی است که از شمشیر‌های بزرگ و ضربه‌های کند دل خوشی ندارند، اما همچنان می‌خواهند با هر ضربه اسیب زیادی وارد کنند. سرعت بیشتر حرکت کردن شکارچی‌تان با نیزه و همچنین آزاد بودن یکی از دست‌هایش، امکانات دفاعی بیشتری مثل جای‌خالی دادن و یا استفاده از یک سپر را به شما می‌دهد و این ترکیب را به شبیه‌ترین ترکیب سنگین به شمشیر و سپر تبدیل می‌کند. البته باید به یادداشته باشید که یک نیزه بلند، وزن بسیاری دارد، بنابراین به جای حرکات سریع، شما از جایگاهتان دفاع می‌کنید و با قدرت، ضربات سنگینی به دشمن می‌زنید. طول زیاد یک نیزه، این امکان را به شما می‌دهد که از فاصله دورتری نسبت به یک شمشیر به دشمنان ضربه بزنید،‌ همچنین کمبوهای سریع و پرقدرت این سلاح از جذابیت‌های آن هستند.

 

تفنگ‌نیزه (Gunlance)

برای توصیف این اسلحه، کافی است یک تفنگِ خفن و گنده را روی یک نیزه بچسبانید. این ترکیب کاملاً فانتزی و عجیب و غریب، حتی به شما اجازه می‌دهد که سلاح را به یک دست بگیرید و سپرتان را در دست دیگر داشته باشید. این موضوع ثابت می‌کند که شکارچی‌های Monster Hunter World دست‌های بسیار پرقدرتی دارند!

فاصله زیاد و امکان حرکت کردن  با سرعتی قابل قبول، از ویژگی‌های اصلی این سلاح است. همچنین علاوه بر ویژگی‌های یک نیزه، مثل فاصله زیاد ضربات، امکان استفاده از سپر و کمبوهای جذاب، امکان شلیک گلوله‌های انفجاری را هم به Gunlance اضافه کنید. البته گلوله یعنی، به پایان رسیدن مهمات و این به معنای پرکردن خشاب نیز‌تان است. هربار پرکردن تفنگ مدتی طول می‌کشد و این موضوع از سرعت همیشگی شما با یک نیزه کم می‌کند. بنابراین، تفنگ‌نیزه‌ها با تمامی برتری‌های که دارند، سلاحی کندتر نسبت به یک نیزه معمولی به شمار‌ می‌روند.

 

 

Monster Hunter World

 

پتک (Hammer)

پتک از آن سلاح‌هایی است که می‌تواند شما را به یکی از قهرمانان کامیک‌بوک‌های مارول تبدیل کند. پتک‌ها سلاح‌هایی با قدرت ضربه زدن بسیار بالا هستند که می‌توانند آسیب‌های جدی به دشمنان وارد کنند. این موضوع، شانس شما برای بیهوش کردن هیولاها را به شدت افزایش می‌دهد. پتک، ضربات بسیار مهلکی وارد می‌کند و امکان شارژ کردن ضربات و سپس آزادکردن انرژی جمع شده را به شما می‌دهد. اما تمام این ضربات کشنده، سرعت و فاصله شما را تحت شعاع قرار می‌دهند. پتک سلاح کوتاهی است که به همین دلیل فاصله ضرباتتان را به شدت کاهش می‌دهد. از طرفی وزن زیاد این سلاح، سرعت ضربات شما را کم می‌کند. با این حال، با وجود یک پتک در دستتان همچنان می‌توانید بدوید و این موضوع مهمی است.

 

کمان‌تفنگِ سنگین (Heavy Bowgun)

این سلاح، نسخه سنگین‌تر و قدرتمندتر کمان‌تفنگ است. این سلاح فاصله بسیار بیشتری را نسبت به نسخه سبک پوشش می‌دهد و تیرهایی به شدت قدرتمندتر شلیک می‌کند. همچنین امکان حمل مهمات بیشتری را با Heavy Bowgun در اختیار خواهید داشت.علاوه براین در زمان استفاده از Heavy Bowgunها، می‌توانید از سپر برای دفع کردن حمله‌های دشمنان استفاده کنید. با این حال وزن سنگین این سلاح به همراه سپر، سرعت حرکاتتان را به شدت کاهش می‌دهد.

فاصله میان شلیک‌های کمان‌تفنگ‌های سنگین هم بسیار زیاد است، بنابراین نشانه‌گیری دقیق اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. با این حال تنوع مهمات این سلاح به قدری بالا است که آن را تقریباً برای هرشرایطی مناسب می‌کند.

پس از سلاح‌های سنگین، این آخرین دسته سلاح‌های بازی، یعنی سلاح‌های تکنیکال هستند که سراغشان خواهیم رفت، این سلاح‌های کمی پیچیده هستند و روش‌های عجیبی را برای مبارزه پیشنهاد می‌دهند،‌ با این حال، تاثیرگذاری این سلاح‌ها به شدت بالاست.

 

Monster Hunter World

 

شارژبلید (Charge Blade)

شارژبلید شاید نمونه تکامل یافته گیم‌پلی شمشیر و سپر باشد که به سطح پیشرفته‌تری رسیده. این سلاح در حقیقت اسلحه‌ای تغییر شکل دهنده است که در دو حالت مختلف سوئیچ می‌شود. در حالت عادی این سلاح یک شمشیر و سپر ساده را در دستتان قرار می‌دهد. اما در مواقع لزوم این شمشیر و سپر، به ناگه، تبدیل به تبری بزرگ می‌شوند. نام این سلاح، در حقیقت به مکانیزم گیم‌پلی آن مربوط است، با استفاده از شمشیر و کسب کردن مقدار مورد نیاز انرژی، شما می‌توانید تبر بزرگتان را شارژ کرده و در مواقع لزوم شمشیرتان را به تبر بدل کنید. تبر ضربات سهمگین و نابودکننده‌ای را به کمک انرژی ذخیره شده وارد می‌کند و همچنین ضرباتی خاص از پشت و امکان جای‌خالی دادن را در اختیارتان می‌گذارد. کمبوهای این سلاح اما، در مقابل، بسیار پیچیده هستند و اصلی ترین ضربات آن را شکل می‌دهند. بنابراین یادگیری کمبوهای پیچیده این سلاح از اصلی ترین موارد استفاده از آن است.

 

سوئیچ اگز (Switch Axe)

تلاش بسیار برای ترجمه نام این سلاح صورت گرفت که بی‌فایده بود، با این حال باید گفت که Switch Axe هم سلاحی تغییر شکل دهنده است و از یک تبر بزرگ، به یک شمشیر عظیم تغییر شکل می‌دهد. این سلاح سرعت و قدرت را به صورت همزمان در اختیار شما قرار می‌دهد و حالت تغییر شکل دهنده‌اش امکان اجرای کمبوهایی سرعتی-قدرتی را ایجاد می‌کند. در حالت اصلی سلاح به شکل یک تبر است که سرعت زیادی داشته و می‌تواند ضربات پیاپی وارد کند. این تبر، در زمان لزوم، و به دلخواه شما تبدیل به شمشیر بزرگی می‌شود که ضربه‌های محکم و سهمگینی را به هیولاها می‌زند. با این حال، شمشیر به علت وزن زیادش، سرعت و امکان جابه‌جایی شکارچی‌تان را کاهش می‌دهد.

شاخ شکاری (Hunting Horn)

امکان همکاری چندنفره آنلاین در Monster Hunter World، عنوان جدید CapCom، سلاح همیشگی و دوست داشتنی سری، یعنی شاخ شکاری را به سلاحی مناسب برای پشتیبانی تبدیل کرده است. با دمیدن در این سلاح و اجرای آهنگ‌های متفاوت، می‌توانید خصوصیات خاصی را به اعضا تیمتان اضافه کنید و نقش پشتیبان را ایفا کنید. با این حال، این سلاح با حرکاتی شبیه به یک پتک می‌تواند دشمنان را گیج کرده و آن‌ها را برای مدتی از حرکت بی‌اندازد. همچنین این سلاح امکان اجرای ضربات آسیب زننده را هم دارد، اما سرعت بسیار پایین آن، باعث می‌شود که در نهایت به دمیدن در آن بسنده کنید.

کمان (Bow)

دیدن یک سلاح معمولی در بین یک شاخ‌جنگی عجیب که صدایش بقیه را تقویت می‌کند و چند سلاح که تغییر شکل می‌دهند، شاید عجیب باشد، اما از آن‌جایی که در دنیای Monster Hunter World وجود یک کمان، از وجود یک کمان‌تفنگ عجیب‌تر است، این سلاح در دسته تکنیکال قرار گرفته تا همه چیز سرجای خودش باشد. برخلاف تفنگ‌کمان‌ها، مهمات کمان معمولی در بازی،‌ بی‌نهایت است و در فواصل مختلف به شدت کارآمد به نظر می‌رسد. همچنین امکان استفاده از تیرهای متفاوت وجود دارد و شما می‌توانید با تغییر دادن آن، میزان آسیب و نوع برخورد تیر با هیولاها را عوض کنید. سرعت زیاد و فاصله خوب این سلاح، می‌تواند کمک شایانی در مبارزات کند. با این حال، امکان دفاع کردن و دفع ضربات با این کمان وجود ندارد و شما باید مدام از ضربات دشمنان فرار کنید. این فرار کردن با جای‌خالی دادن و حرکات سریعی ترکیب شده که امکان جا‌به‌جایی خوبی به شما می‌بخشد.

 

دست مانتیس (Insect Glaive)

گلایو در حقیقت یک سلاح خاص شرقی است، این سلاح از دسته‌ای بلند در وسط، و دو تیغه در ابتدا و انتهای این دسته بلند تشکیل شده است که شباهت بسیاری به دست یک مانتیس (آخوندک) دارد. قدرت مانور این سلاح و پوشش دادن شعاع بزرگی در اطراف مبارز، از مهم‌ترین خصوصیت‌های آن است. این سلاح که با ظاهری شبیه به اندام حشره در بازی Monster Hunter World وجود دارد. به نوعی سریع‌ترین سلاح‌بازی به شمار می‌رود. سرعت بالا و همچنین امکان جابه‌جایی سریع، گلایو را به سلاحی قدرتمند تبدیل می‌کند. با این حال، این حرکات سریع، مقدار بسیار زیادی از استفامت یا استامینای شکارچی‌تان را مصرف می‌کند. این سلاح قدرت ضربه کمی دارد و به همین دلیل، باید ضربات بسیار زیادی را، به و کمک سرعت زیادش، به دشمنان وارد کنید. از طرفی نبود امکان دفع ضربه‌ها، باعث می‌شود که جای خالی دادن اهمیت زیادی داشته باشد. بنابراین در زمان استفاده از این اسلحه، باید توجه ویژه‌ای به میزان استقامتِ کاراکترتان داشته باشید.

 

سلاح‌های نام‌برده شده در این لیست، در واقع هریک نماینده‌ی یک کلاس هستند و هریک گستره عظیمی از سلاح‌هایی با خصوصیات‌های متفاوت را شامل می‌شوند. اهمیت سلاح‌ها در بازی بزرگی مثل Monster Hunter World، در مشخص کردن سبک بازی و همچنین میزان وابستگی شما به انواع زره‌ها، این ابزارهای دوست داشتنی و خطرناک را، به مهم‌ترین آیتم‌های درون بازی تبدیل می‌کند. نسخه اخیر Monster Hunter World، پس از چندین سال، با تجربه آنلاین و دنیای عظیم و جهان آزاد، به غرب برگشته تا تجربه دلنشین یک نقش آفرینی حرفه‌ای و دشوار را از کنسول‌های دستی، به کنسول‌های خانگی بیاورد، این بازی در حال حاضر روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در دسترس است.

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

کاراکتر های بازی Street Fighter به بازی Monster Hunter World اضافه می‌ شوند
کاراکتر های بازی Street Fighter به بازی Monster Hunter World اضافه می‌ شوند

دو کاراکتر Ryu و Sakura در طی بروزرسانی بعدی بازی Monster Hunter: World ،‌ به این عنوان اضافه خواهند شد. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 30 اسفند 1399
حجم بروزرسانی روز اول بازی Monster Hunter World مشخص شد
حجم بروزرسانی روز اول بازی Monster Hunter World مشخص شد

شرکت کپکام از جزئیات بروزرسانی روز نخست بازی Monster Hunter World پرده برداشت. برای اطلاعات بیشتر با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 30 اسفند 1399
آیا بازی Monster Hunter World برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شود؟
آیا بازی Monster Hunter World برای نینتندو سوییچ عرضه می‌شود؟

سازندگان بازی Monster Hunter World در گفتگو با وبسایت IGN، از دلایل خود برای عدم عرضه این عنوان برای کنسول نینتندو سوییچ سخن گفته‌اند. با لوکتو همراه باشید.

احمدرضا آوار - 30 اسفند 1399
اختصاصی: گیم پلی نسخه آزمایشی بازی Monster Hunter World
اختصاصی: گیم پلی نسخه آزمایشی بازی Monster Hunter World

کمپانی Capcom به تازگی برای دومین بار، نسخه آزمایشی بازی Monster Hunter World را در اختیار طرفداران این بازی قرار داده است. با لوکتو همراه باشید تا نگاهی به گیم‌پلی این بازی بیاندازیم.

رامتین کاظمی - 30 اسفند 1399
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.