آیا بمب گذاشتن در جمجمه انسان مانند فیلم The Suicide Squad امکان پذیر است؟

رامتین کاظمی رامتین کاظمی در 16 مرداد 1400
آیا بمب گذاشتن در جمجمه انسان مانند فیلم The Suicide Squad امکان پذیر است؟

اگر با جوخه انتحار از کامیک‌بوک‌های DC آشنا باشید یا فیلم Suicide Squad را دیده باشید، حتما می‌دانید که آماندا والر با کار گذاشتن بمب‌هایی کوچک در پشت جمجمه اعضای تیم ویژه ایکس، آن‌ها را وادار به انجام مأموریت‌هایی غیرممکن می‌کند. اگر اعضای جوخه انتحار از فرمان‌های آماندا والر سرپیچی کنند، والر بمب‌های درون جمجمه‌های آن‌ها را منفجر می‌کند و از شر آن‌ها راحت می‌شود. در فیلم The Suicide Squad نیز دوباره شاهد هستیم که آماندا والر اعضای تیمش را به همین روش کنترل می‌کند. اما آیا واقعا چنین کاری شدنی است؟ آیا می‌توان یک بمب را در جمجمه انسان جاسازی کرد؟ ما به این سوال مهم و حیاتی پاسخ می‌دهیم.

 

دکتر بوریس وایسمن (Boris Vaisman) در مصاحبه با سایت Fandom درباره جاسازی بمب‌هایی در جمجمه انسان اظهار کرد که این کار بسیار چالش‌برانگیز است زیرا در جمجمه انسان فضای زیادی وجود ندارد. با این حال، تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که امروزه علم پزشکی می‌تواند ابزارهای مختلفی را برای جلوگیری از حملات صرع یا سکته‌های مغزی، در مغز انسان قرار دهد اما این ابزار بسیار کوچک هستند. اما در این موارد نیز فقط الکترودهایی مثل سیم‌کشی حسگرها درون سر انسان جا می‌شوند و منبع انرژی این ابزارها، در بیرون از جمجمه و روی سر نصب می‌شوند زیرا به فضای بیشتری نیاز دارند.

The Suicide Squad

در نتیجه، علاوه بر اینکه چنین وسایلی به فضا نیاز دارند، به منبع انرژی نیز نیاز دارند. بمب‌هایی که آماندا والر در جمجمه جوخه انتحار قرار می‌دهد، در بزرگ‌ترین حالت، اندازه یک دانه برنج هستند. اگر فرض کنیم که چنین بمبی توانایی منهدم کردم جمجمه انسان را دارد، دکتر وایسمن معتقد است که هنوز هم این بمب به یک منبع انرژی برای فعال ماندن نیاز دارد. در حال حاضر می‌توان منبع انرژی لازم برای چنین بمبی در ابعاد یک ساعت مچی ساخت اما قطعا ساخت بمبی مثل بمب‌های آماندا والر بدون منبع برق ممکن نیست.

 

اما حتی اگر فرض کنیم که تکنولوژی لازم برای تعبیه یک بمب به همراه منبع تغذیه آن در یک دانه برنج امکان‌پذیر باشد، دکتر وایسمن معتقد است که نمی‌توان به اندازه کافی مواد منفجره درون چنین بمب کوچکی برای منفجر کردن کامل جمجمه انسان قرار داد. با این حال اگر بتوان چنین بمبی ساخت، انفجار آن به اندازه‌ای که آماندا والر می‌خواهد، به مغز انسان صدمه می‌زند.

 

همچنین در فیلم The Suicide Squad، این بمب‌ها در پشت سر و در پایه مغز قرار می‌گیرند. دکتر وایسمن معتقد است که اگر چنین بمبی وجود داشته باشد، بهترین مکان برای جاسازی آن، پایه مغز است زیرا اعمال ابتدایی بدن انسان مانند تنفس، ضربان قلب و امثال آن‌ها، در این جا پردازش می‌شوند. اگر چنین بمبی در بالای مغز انسان قرار گیرد، با فرض اینکه انفجار آن واقع‌گرایانه باشد و باعث تکه تکه شدن سر نشود، ممکن است انسان پس از انفجار زنده بماند اما بسیاری از قابلیت‌های خود را از دست بدهد! در نتیجه، بهترین محل برای قرار دادن این بمب، پایه مغز است.

 

The-Suicide-Squad

 

هرچند مشخص است که سلامتی اعضای جوخه انتحار کوچک‌ترین اهمیتی برای آماندا والر ندارد، اما آیا قرار دادن چنین بمبی در جمجمه، عوارض جانبی دارد؟ دکتر وایسمن معتقد است که تنها در صورتی می‌توان بمبی را در جمجمه جاساز کرد که یک تیم متخصص با نهایت دقت آن را به نحوی در جمجمه جای دهند که هیچ اثری روی مغز نداشته باشد، حتی اگر این بمب به اندازه یک دانه برنج باشد. قرار دادن کورکورانه و ضربتی یک بمب در سر انسان بدون آسیب رساندن به مغز عملی نیست و عوارض جانبی مانند فلج شدن، از دست رفتن بینایی و شنوایی یا عدم درک کلمات را به دنبال خواهد داشت. با این حال دکتر وایسمن معتقد است که می‌توان این بمب را در فاصله بین پوست و جمجمه قرار داد و می‌توانیم فرض کنیم که آماندا والر نیز دارای بمبی است که بدون ارتباط با مغز، درون سر انسان جاسازی می‌شود.

 

در مجموع، دکتر بوریس وایسمن معتقد است که هر چند اکنون تکنولوژی به انسان اجازه نمی‌دهد که بمبی به اندازه یک دانه برنج به همراه منبع تغذیه‌اش را که توسط یک دکمه از راه دور کنترل می‌شود، در جمجمه انسان جاسازی کند، اما چنین دستگاهی از نظر تئوری قابل پیاده‌سازی و اجرا است و با پیشرفت تکنولوژی، از نظر عملی نیز شدنی خواهد بود!
 

برچسب ها: The Suicide Squad, Suicide Squad
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
مطالب مرتبط

نقد سریال Peacemaker
نقد سریال Peacemaker

پس از اینکه The Suicide Squad نتوانست در حد انتظارات برادران وارنر موفقیت‌آمیز باشد، جیمز گان این بار با اسپین آفی بر اساس فیلمش بازگشته است تا شاید اشتباهاتش را جبران کند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 26 دی 1400
موردانتظارترین بازی‌های ایکس باکس در سال 2022
موردانتظارترین بازی‌های ایکس باکس در سال 2022

سال ۲۰۲۲ در انتظار چه بازی‌هایی برای ایکس باکس هستیم؟ آیا ایکس باکس می‌توانید موفقیت سال ۲۰۲۱ را تکرار کند؟ با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 10 دی 1400
تصویر تازه‌ای از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League منتشر شد
تصویر تازه‌ای از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League منتشر شد

تصویر تازه‌ای از بازی مورد انتظار استودیو Rocksteady در توییتر منتشر شد. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 23 مهر 1400
حضور بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و بازی Gotham Knights در DC FanDome امسال تایید شد
حضور بازی Suicide Squad: Kill the Justice League و بازی Gotham Knights در DC FanDome امسال تایید شد

حضور دو بازی مورد انتظار Suicide Squad: Kill the Justice League و Gotham Knights در رویداد DC FanDome 2021 تایید شد. با ما همراه باشید.

حسام افرومند - 09 شهریور 1400
جیمز گان معتقد است زمان تحول دوباره فیلم های ابرقهرمانی فرا رسیده است
جیمز گان معتقد است زمان تحول دوباره فیلم های ابرقهرمانی فرا رسیده است

کارگردان فیلم The Suicide Squad، فیلم‌های ابرقهرمانی جدید را خسته‌کننده و احمقانه توصیف کرد و مدعی شد که این فیلم‌ها باید تغییر کنند. با لوکتو همراه باشید.

رامتین کاظمی - 31 تیر 1400
مشاهده موارد بیشتر
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.