Quantcast
لوکتو | مراسم E3 2018: پنج استودیو جدید به Microsoft Studios اضافه شدند
ورود عضویت

مراسم E3 2018: پنج استودیو جدید به Microsoft Studios اضافه شدند

توسط احمدرضا آوار در تاریخ 20 خرداد 1397
مراسم E3 2018: پنج استودیو جدید به Microsoft Studios اضافه شدند

شاید بزرگترین دلیلی که شرکت مایکروسافت، رقابت در نسل هشتم کنسول‌ها را به شرکت سونی باخت، نبود محتوای مناسب و اختصاصی برای این کنسول بود. بله، کنسول مایکروسافت بهتر از سونی می‌تواند بازی‌های کراس پلتفرم را اجرا کند، اما چه کسی منکر نبود بازی‌های اختصاصی خوب برای کنسول ایکس باکس می‌شود؟‌

شرکت مایکروسافت نیز دقیقا به این موضوع واقف است و در جریان کنفرانس E3 2018، این شرکت از اضافه شدن پنج استودیو جدید به مجموعه استودیو‌های این شرکت خبر داد. 

چهار استودیو جدید مایکروسافت، توسط این شرکت خریداری شده‌اند و استودیو پنجم، مستقیما توسط مایکروسافت تاسیس شده است. 

اولین استودیو که به این شرکت اضافه شده، Undead Labs است. استودیویی که با ساخت بازی State Of Decay خود را بر سر زبان‌ها انداخت و توانست به سرعت به یکی از مطرح‌ ترین استودیو‌های بازیسازی حال حاضر تبدیل شود. به گفته فیل اسپنسر (Phil Spencer)، عنوان جدید این استودیو یعنی State Of Decay 2 حالا ۴ میلیون بازیکن فعال دارد.

استودیو بریتانیایی PlayGround Games نیز به شرکت مایکروسافت پیوسته است که البته چندان دور از انتظار نبود، چرا که فرنچایز Forza Horizon تا پیش از این به صورت انحصاری در اختیار مایکروسافت بود و این شرکت برای جلوگیری از رخنه دیگر شرکت‌ها به این استودیو، اقدام به خرید آن کرده است. 

سورپرایز اصلی شرکت مایکروسافت، خرید استودیو Ninja Theory بود. استودیویی که وظیفه ساخت بازی Hellblade : Seuna's Sacrifice و DMC : Devil May Cry را بر عهده داشته است، حالا جزئی از خانواده Microsoft Studios محسوب می‌شود. 

استودیو کانادایی Compulsion Games نیز به استودیو‌های مایکروسافت اضافه شده است. این استودیو بازی We Happy Few را در دست توسعه دارد و قرار است این عنوان را از طریق Gearbox، برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه کند. حال باید ببینیم که آیا این روند به دلیل خریده شدن این استودیو توسط مایکروسافت تغییر خواهد کرد یا خیر.

و در آخر نیز فیل اسپنسر با معرفی استودیو جدید مایکروسافت یعنی The Initiative، برگ برنده نهایی خود را رو کرد. این استودیوی کالیفرنیایی قرار است توسط Darrell Gallagher اداره شود. مردی که پیش از این به عنوان رئیس استودیو Crystal Dynamics و به عنوان پدر فرنچایز Tomb Rider شناخته می‌شد. این استودیو قرار است تا محتوای جدیدی را برای کنسول ایکس باکس وان تولید کند. 

شاید خریداری استودیو‌های جدید، راه حلی برای خروج مایکروسافت از حالت فعلی و بازگشت رقابت با سونی باشد. 

 


برچسب ها: Microsoft Studios - microsoft E3

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید...

لوتباکس به بازی Fallout 76 اضافه خواهد شد

با تمام مشکلات بازی Fallout 76، بازیکنان حداقل از این نکته که بازی لوتباکس ندارد و پرداخت‌های درون برنامه‌ای محدود به لوازم تزئینی است خوشحال بودند. به نظر می‌رسد این نکته مثبت هم به زودی از بین خواهد رفت. با لوکتو همراه باشید.

هومن طیارزاده - 29 آذر 1397

تاریخ انتشار قسمت دوم بازی Life is Strange 2 مشخص شد

استودیو دونت‌ناد انترتینمنت در نهایت پس از مدت‌ها انتظار تاریخ انتشار عنوانLife is Strange 2 Episode 2 را مشخص کرد. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 29 آذر 1397

بازی Pillars of Eternity 2 سال ۲۰۱۹ به کنسول ها می ‌آید

در حالی که مایکروسافت پیشتر استودیو Obsidian Entertainment را به عنوان سازنده بازی Fallout New Vegas و چند عناوین دیگر خریداری کرد، اما این استودیو روی برخی عناوین قبلی هم مشغول به کار است. با لوکتو همراه باشید.

مهتاب جهاندار - 28 آذر 1397


نظر خود را بنویسید

بازی
فیلم
سریال
مطالب