۳۸ حقیقت از سریال How I Met Your Mother که احتمالا نمی دانید

عارفه رهقی عارفه رهقی در 30 اسفند 1399
۳۸ حقیقت از سریال How I Met Your Mother که احتمالا نمی دانید

سریال How I Met Your Mother یکی از محبوب‌ترین سیت‌کام‌های پخش شده از تلویزیون است که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ در ۱۰ فصل پخش شد. سریالی که داستان زندگی شخصیتی به نام تد موزبی را از زبان خودش روایت می‌کرد. او در این سریال داستان آشنایی خود با همسرش را برای دو فرزند خود تعریف می‌کند. در این مطلب ۳۸ حقیقت جذاب از سریال How I Met Your Mother را خواهید خواند. 

 

38-facts-about-HIMYM


۱- شخصیت‌های تِد (Ted)، مارشال (Marshall) و لیلی (Lily) براساس شخصیت سازندگان سریال، کارتر بیز (Carter Bays)، کریگ توماس (Craig Thomas) و معشوقه دوران دانشگاه و همسرش ربکا (Rebecca) خلق شده است‌.

 

۲- ایده "شرط بندی سیلی زدن" بین مارشال و بارنی از سوی بیز داده شد. او در زمان دبیرستان با دوستان خود شرط سیلی زدن می‌بست.

 

۳- تفاوت دیگر سریال How I Met Your Mother با باقی سریال‌های کمدی این بود که درحقیقت آن‌ها در یک استودیوی بی صدا فیلمبرداری می‌کردند. صدای خنده زمانی که هر قسمت را برای تماشاچیان نمایش می‌دادند اضافه می‌شد.

38-facts-about-himym

 

۴- شخصیت بارنی (Barney) در ابتدا مانند شخصیت‌های جک بلک (Jack Black) و جان بلوشی (John Belushi) توصیف شده بود. اما به محض اینکه نیل پاتریک هریس (Neil Patrick Harris) برای این نقش تست داد، خالقان سریال آن توصیف‌ها را تغییر دادند.

 

۵- نیل پاتریک هریس هنگام مصاحبه، بارنی را در حال بازی لیزر تگ بازی کرد. او شیرجه‌ها و چرخش‌های دیوانه واری انجام داد. او حتی به میز سازندگان سریال ضربه‌های محکم می‌زد و همه چیز را به زمین می‌انداخت.

 

38-facts-about-himym

۶- جیسن سیگل (Jason Segal) اولین انتخاب سازندگان برای نقش مارشال بود. آن‌ها از طرفداران پر و پا قرص سریال تلویزیونی Freaks and Geeks بودند.

38-facts-about-himym

 

۷- مسئول انتخاب بازیگران، مگان برنمن (Megan Branman) زمانی که مشغول بالا پایین کردن شبکه‌های تلویزیون بود، قسمت کوچکی از بازی کوبی اسمالدرز (Cobie Smulders) را در یک سریال درام دید. او فورا به خالقان سریال خبر داد که رابین را پیدا کرده است.

 

۸- ملودی اصلی "Hey Beautiful" توسط گروه موسیقی واقعی بیز و توماس به نام (The Solids) خوانده شده است.

 

۹- ربکا همسر توماس به او گفت که تنها زمانی اجازه می‌دهد شخصیت لیلی از روی او ساخته شود که آلیسون هانیگان (Alyson Hanigan) آن نقش را بازی کند.

38-facts-about-himym

 

۱۰- در ابتدا جیم پارسونز (Jim Parsons) برای نقش بارنی تست داده بود.

 

38-facts-about-himym

۱۱- در ابتدا قرار بود که جنیفر لاو هیوت (Jennifer Love Hewitt) نقش رابین را به عهده بگیرد، ولی او در نهایت تصمیم گرفت در سریال Ghost whisperer بازی کند.

 

۱۲- بریتنی اسپیرز (Britney Spears) به سازندگان سریال گفت که علاقمند است در سریال بازی کند.

38-facts-about-himym

 

۱۳- ماریسا راس، مسئول انتخاب بازیگران، قبل از فراخواندن کریستین میلیاتی (Cristin Milioty) برای مصاحبه، به مدت دو سال درباره انتخاب او به عنوان نقش مادر صحبت کرده بود.

 

۱۴- سازندگان سریال در نظر داشتند در صورت لغو سریال در طول فصل ۱ یا ۲، شخصیت ویکتوریا (Victoria) را به عنوان مادر معرفی کنند‌.

 

۱۵- جاش رادنر (Josh Radnor) برای انتخاب موسیقی سریال به سازندگان و سرپرست موسیقی اندی گوان (Andy Gowan) کمک کرد.

 

۱۶- در قسمت "یک چیز آبی" (Something Blue)، مراسم نامزدی که پشت سر رابین و تد اتفاق افتاد واقعی بود. سایر افراد حاضر در صحنه از آشنایان یکی از نویسندگان و طرفداران پر و پا قرص سریال بودند.

 

۱۷- بیشتر وبسایت هایی که در طول سریال از آن‌ها نامبرده شد واقعی هستند. 

 

38-facts-about-himym

۱۸- برخلاف بسیاری از سریال‌های کمدی که هر قسمت تنها در یک روز فیلمبرداری می‌شوند، در این سریال هر قسمت با فاصله بیشتر از سه روز فیلمبرداری می‌شد.

 

۱۹- اسم بار مکلارن (McLaren’s pub) به خاطر یکی از دستیاران تولید که نامش کارل مکلارن (Carl McLaren) بود، انتخاب شد.

 

۲۰- ایده بار مکلارن از یک بار واقعی در نیویورک به نام McGee’s گرفته شده است. جایی که پاتوق بیز و توماس زمان اشتغال آن‌ها در برنامه دیوید لترمن (David Letterman) بوده است.

 

۲۱- دیالوگ معروف "تا حالا تد رو دیدی؟" (Have you met Ted?) در واقع توسط رئیس کارتر بیز و توماس در برنامه لترمن به وجود آمد. او می‌گفت: "تا حالا کارتر رو دیدی؟"

 

۲۲- همسران واقعی کوبی اسمالدرز، آلیسون هانیگان و نیل پاتریک هریس همگی بیش از یک بار در سریال ظاهر شده اند.

 

۲۳- بازیگران سریال رسم داشتند که همگی با هم پای میز تمرین نمایشنامه بروند. این پیشنهاد جیسن سیگل بود. زیرا در این صورت همگی زودتر از موعد می‌رسیدند و می‌توانستند صبحانه مجانی بخورند.

38-facts-about-himym

 

۲۴- توماس و بیز تصمیم گرفتند که دو بازیگر متفاوت را برای تد انتخاب کنند. به این دلیل که بینندگان متوجه شوند که تد در گذر زمان تغییر کرده و آن شخصیت گذشته را ندارد.

38-facts-about-himym

 

۲۵- رابطه بارنی و رابین از ابتدا برنامه ریزی نشده بود. سازندگان سریال پس از دیدن ارتباط عاطفی و صمیمی میان نیل پاتریک هریس و کوبی اسمالدرز این ایده به ذهنشان رسید.

 

۲۶- پاملا فریمن (Pamela Fryman) به‌تنهایی ۱۹۶ قسمت از ۲۰۸ قسمت را کارگردانی کرد که شامل قسمت نهایی سریال نیز می‌شود.

 

۲۷- در قسمت "خبر بد" (Bad News) جیسن سیگل از اینکه پدر مارشال قرار است بمیرد خبر نداشت. هنگام فیلمبرداری، زمانی که هانیگان دیالوگش را گفت: "او دوام نیاورد"، سیگل واقعا از این خبر شوکه شد.

 

۲۸- نیل پاتریک هریس به حدی روی صحنه و پشت صحنه ردبول نوشید که کمپانی مایحتاج مادامالعمر ردبول را برای هریس فراهم کرد.

 

۲۹- جیسن سیگل تلاش کرد که سیگار کشیدن را ترک کند. آلیسون هانیگان از بوی سیگار تنفر داشت. آن‌ها با یکدیگر قراری گذاشتند که جیسن به ازای هر سیگاری که می‌کشید ۱۰ دلار به آلیسون بدهکار می‌شد. در انتهای روز اول سیگل ۲۰۰ دلار به هانیگان بدهکار بود.

38-facts-about-himym

 

۳۰- صحنه نهایی حضور فرزندان تد که نشان داد تد با چه کسی ازدواج می‌کند، در فصل ۲ فیلمبرداری شد. دیوید هنری و لیندزی فانسکا که نقش فرزندان تد را بازی می‌کردند، قسم خوردند که این راز را تا پایان سریال فاش نکنند.

 

۳۱- شیپور آبی فرانسوی در نهایت به جاش رادنر رسید. کت جین نگین دار رابین هم به کوبی اسمالدرز رسید.

 

۳۲- نیل پاتریک هریس نیز جایگاه ویژه گروه در بار مکلارن را به خانه آورد. او همچنین دفترچه دستورالعمل ننگین بارنی را به خانه برد.

 

۳۳- ویدئوی آهنگ "The Robin Sparkles" یکی از دشوارترین صحنه‌ها برای فیلمبرداری بود. فیلمبرداری این صحنه یک روز کامل طول کشید. کوبی اسمالدرز مجبور شد به مدت ۱۶ ساعت مداوم برقصد.

 

۳۴- تمامی اشخاصی که در صحنه ایستگاه قطار حضور داشتند، جایی که ما سرانجام "مادر" را دیدیم، از گروه فیلمبرداری بودند.

38-facts-about-himym

 

۳۵- قسمت مورد علاقه نیل پاتریک هریس، صدمین قسمت از سریال به نام "Girls vs. Suits" است. در این قسمت همه بازیگران سریال یک قطعه موزیکال اجرا کردند.

 

۳۶- یکی از خاطره انگیز صحنه‌ها برای آلیسون هانیگان صحنه‌ای بود که مارشال لیلی را در فرودگاه با اجرای یک گروه موسیقی نظامی غافلگیر کرد. او در واقعیت باردار بود و در حین فیلمبرداری بسیار احساساتی شد.

 

۳۷- پربیننده‌ترین قسمت‌های سریال، قسمت پایانی سریال و قسمت "The Pineapple Incident" از فصل اول است.

 

۳۸- و در پایان، آخرین قسمت فیلمبرداری شده در سریال How I Met Your Mother قسمتی است که تد برای اولین بار "مادر" را روی سکوی قطار می‌بیند.


 

نظر شما در رابطه با این حقایق و سریال How I Met Your Mother چیست؟ آیا این سریال را تماشا کرده‌اید؟

 

برچسب ها: HIMYM
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
به اشتراک بگذارید در :
نظر خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.